Kaip greitai įsteigti UAB?

UAB steigimasNorite įsteigti UAB, tačiau labai bijote pradėti dėl biurokratijos kiekio? Taip… Iš pirmo žvilgsnio tai labai gąsdinti. Kadangi Lietuvoje įmonių steigimas nėra paprastas. Juolab, reikia išmanyti labai daug detalių. Įsteigti UAB bus kur kas paprasčiau, jeigu steigimo metu bendradarbiausite su profesionalais, kurie yra pasiruošę atsakyti Jums į visus iškilusius klausimus, sutvarkyti dokumentus ir patarti, kaip galima sutaupyti.

Pateikime kelis paprastus patarimus, kurie padės greičiau įgyvendinti savo svajonę ir judėti link verslo realizacijos.

  • Nepamirškite, kad šiuo metu daugelį dokumentų galima susitvarkyti internetu. Tai greitas ir paprastas būdas išvrngti didelių eilių. Žinoma, tvarkant internetu reikia žinoti ką ir kaip daryti, kadangi Jums niekas nepaaiškins, kaip kad atėjus į centrą. Taigi, įvertinkite savo žinias. Arba paprasčiausiai pasisamdykite įmonę, kurios darbuotojai Jums padės pagaliau įgyvendinti savo idėją ir įsteigti UAB.
  • Neskubėkite atsidaryti banko sąskaitos. Daugelis bankų kovoja, kad būtent jų paslaugomis naudotųsi jaunieji verslininkai. Jeigu neturite laiko naršyti internete ir skaityti pasiūlymų – paprasčiausiai nueikite į banką. Dar geriau – į kelis skirtingus bankus. Konsultantas Jums papasakos apie galimybes ir pasirinkęs patį geriausią pasiūlymą Jums paprasčiau pasirinksite su kuriuo banku verčiausia bendradarbiauti.
  • Įvertinkite, kokia verslo forma Jums labiausiai tinka. Lietuvoje ypač populiarus UAB. Tačiau verta atsižvelgti į pliusus ir lengvatas, kurios siūlomos ne tik UAB, tačiau ir IĮ arba MB steigime.
  • Įsteigti UAB nėra labai brangu, kadangi dokumentacijos įteisinimas pigus. Tačiau reikia nepamiršti, kad norint ją įsteigti privalu turėti ir pradinį kapitalą. Jeigu Jūsų galimybės yra ribotos – tokiu atveju pasirinkite kitą įmonės steigimo formą. Būtent tą, kuri yra labiau priimtina dėl mokesčių ir rizikos.
  • Dokumentų ruošimas yra vienas sudėtingiausių žingsnių. Nesvarbu, kokio tipo įmonę norite įsteigti – tvarkyti dokumentus reikės. Geriausia kreiptis į į tokias paslaugas teikiančias įmones. Sutaupysite ne tik labai daug laiko, tačiau ir pastangų bei jėgų, kurias geriau skirti verslo idėjos plėtojimui.
  • Steigdami įmonę jau turite žiūrėti kelis žingsnius į priekį. Įvertinkite, kokie bus tolimesni Jūsų žingsneliai: kokia reklama labiausiai tinka, koks pavadinimas geriausiai atspindėtų Jūsų įmonės veiklą, kokie darbuotojai labiausiai tiktų. Tai Jūsų įmonės pagrindas. Geras verslininkas yra tas, kuris mato toliau nei visi kiti.
  • Būtinai įvertinkite visas tikimybes. Daugelis pradedančiųjų verslininkų būna labai optimistiškai nusiteikę ir kai nesiseka – ateina panika. Svarbiausia nebijoti, kadangi niekas netapo geru verslininku per naktį. Vienos dienos idėjos yra labai retos ir į rankas pakliūna labai retam. Geras verslininkas yra tas, kuris labai daug dirba ir turi puikią komandą.

Įsteigti UAB nėra sunku, tik reikia išmanyti labai daug detalių. Kuo daugiau jų įvertinsite – tuo drąsiau žengsite savo pirmuosius žingsnius nuosavo verslo link. O kada yra geriausias laikas? Dabar.

 

Įmonių steigimo pradžiamokslis jauniesiems verslininkams

įmonių steigimasIšties didelė dalis jaunų žmonių svajoja apie savo nuosavą verslą, tačiau įmonių steigimas iš pirmo žvilgsnio atrodo painus ir sudėtingas procesas, ypač tada, jei su juo tenka susidurti pirmą kartą. Taigi, natūraliai kyla klausimas, nuo ko pradėti?

Norint realizuoti savo verslo idėją, pirmiausia būtina įregistruoti įmonę, tą galima padaryti dviem būdais – notarų biure arba internetu. Be abejo, įmonių steigimas internetu yra pigesnis ir greitesnis būdas užregistruoti naują įmonę. Pasak ekspertų, trumpiausias laikotarpis, per kurį galima įsteigti įmonę, yra keturios darbo dienos. Tiesa, tokiu atveju paprastai būna naudojami pavyzdiniai įmonės steigimo dokumentai, kurie jauniesiems verslininkams atstoja paruoštukę. Kita vertus, vertėtų atminti, kad įmonių steigimas internetu, priešingai nei notaras, negali suteikti išties naudingų patarimų, kurie yra ypač aktualūs savo verslą nusprendusiems pradėti būsimiesiems verslininkams. Visgi, šiuo atveju, kai įmonė steigiama notarų biure, visų dokumentų sutvarkymo laikas priklausys nuo to, kaip greitai notaras galės patvirtinti jam pateiktus dokumentus. Vertėtų atkreipti dėmesį ir į tai, kad įmonės steigimas užtrunka ir tais atvejais, kai ją steigia keletas asmenų. Taigi, ką daryti, kai norisi įmonę įsteigti greičiau ir dar gauti visus atsakymus į iškilusius klausimus? Visada galima keptis į įmones, kurios specializuojasi kitų įmonių steigime. Šios įmonės ne tik viską sutvarko už būsimąjį verslininką, bet ir negaili naudingų patarimų sklandžiam verslo startui.

Pasak specialistų, jaunieji verslininkai dažniausiai steigia mažąsias bendrijas arba uždarąsias akcines bendroves. Renkantis pastarąjį variantą, būtina atminti, kad reikės į būsimosios įmonės banko sąskaitą įnešti minimalų įstatinį kapitalą, kuris šiuo metu yra 2.5 tūkst. eurų.  Tai padarius, bankas pateikia atitinkamą pažymą, be kurios negalėtų vykti tolimesni įmonės steigimo darbai.  Kiti įmonės steigimui būtini dokumentai – steigimo sutartis, įmonės įstatai, kurie apibrėžia įmonės tikslus, jos valdymo organus, jų kompetencijas ir pan., steigiamojo akcininkų susirinkimo protokolas, kuriuos patvirtinami valdymo organų nariai.

Didžiausia problema, su kuria susiduria jaunieji verslininkai, – tai įmonės registracijos adresas. Tad būtina susirasti patalpas ir gauti jų savininko sutikimą, jei išsirinktos patalpos yra įkeistos, tokiu atveju prireiks kreditoriaus sutikimo, kad pasirinktose patalpose galėtų įsikurti įmonė.

Viskas atrodo labai painu? Įmonių steigimas bus gerokai paprastesnis, jei šį darbą patikėsite profesionalams, kurie sutvarkys visus reikalingus dokumentus ir atliks kitus būtinus darbus už jus. Tuo tarpu, jūs savo mintis galėsite sutelkti į sėkmingo verslo planą ir jo įgyvendinimą.

 

 

Verslo paslaugos – ar tai naudinga?

uab ost expressApie verslą, sklinda labai daug įvairių kalbų, kadangi vieniems tai sritis, iš kurios jie pragyvena, kitiems gal kažkada buvo tai, ko jie nenorėtų susapnuoti daugiau niekada gyvenime – finansinis krachas. Nuo ko tai priklauso? Tai labai priklauso nuo to, kaip Jums pasiseks, kadangi viską darant teisingai, versle visada reikia sėkmės, kadangi be jos labai sunku. Labai paprastas pavyzdys – sugalvojote verslo idėją, kol ją ketinate įgyvendinti, galbūt kažkas kitas ją gali pasisavinti, o tuomet Jums įkūrus savo verslą, kitas iš Jūsų idėjos jau uždirba pinigus, o Jūsų įmonė tampa nepatraukli, nenešanti pelno. Norint, kad įmonė veiktų sklandžiai, viskas turi būti labai sustyguota. Šiandien norime Jums papasakoti apie tai, kokios yra verslo paslaugos. Tokias paslaugas teikia įmonė uab ,, Ost Express ‘‘, kuri Jums gali pasiūlyti labai platų paslaugų pasirinkimą – IT paslaugos, buhalterinės paslaugos, ūkio sektoriaus paslaugos, verslo vystymas, ir dar labai daug kitų įvairių paslaugų. Šiandien norime Jums papasakoti apie verslo steigimą, kokios būna verslo paslaugos, kuom Jums galėtų pasitarnauti uab ,,Ost Express‘‘.

Kaip vyksta įmonių steigimas? Norint steigti įmonę, Jums reikės praeiti labai daug įvairių etapų, kuriuose turėsite gauti teigiamus atsakymus, norint įsteigti įmonę. Tačiau jeigu esate užimtas žmogus, o galbūt nesate šios srities specialistas, galite pasitelkti įmonę, kuri galėtų įsteigti įmonę už Jus. Savaime aišku, kad tokios paslaugos kainuoja, tačiau nėra nieko nemokamo, o tokios ir kitos naudingos paslaugos visada būna mokamos, todėl nėra ko stebėtis, tai yra labai normalus dalykas. ,, Ost Express ‘‘ gali Jums padėti įsteigti įmonę, suteikti informacijos tolimesniems Jūsų veiksmams, jeigu Jūs norite pasiekti teigiamų, Jums naudą nešančių rezultatų. O jeigu atidarinėjate įmonę, turbūt Jūsų tikslai tokie ir yra, todėl ši įmonė gali puikiai pasitarnauti Jums įsteigiant įmonę, taip pat Jums padės įveikti įvairius procesus, kurie, dažniausiai, neturint specifinių žinių, kainuoja labai daug nervų ir laiko.

Verslo paslaugos – puiki galimybė sutaupyti laiko, o taip pat ir pinigų, kaip jau minėjome, jeigu esate smulkesnio verslo pradininkas, Jums tikrai nereikia nuolatinio IT specialisto, juristo ar buhalterio. Jums verčiau derėtų kreiptis į įmonę, kuri teikia tokias paslaugas, o tam tikros srities kvalifikuoti specialistai dirbtų tada, kada būtų poreikis. Tai yra naudinga ir Jums, ir įmonei, kuri teikia tokias paslaugas, todėl jeigu vis dar dirbate senais metodais – pagalvokite apie permainas.

,, Ost Express ‘‘ gali būti puiki pagalba Jums, kaip naujam verslininkui, taip pat tai gali pasitarnauti ir verslo vilkams – norint įvesti įvairių naujovių į Jūsų verslą. Verslo procesai – sudėtingas dalykas, todėl žiūrėkite į tai atsakingai, o jeigu įmanoma – patikėkite specialistams.

Įmonių steigimas – kurią verslo formą pasirinkti?

įmonių steigimasTai turėtų būti pirmasis klausimas visiems, kas nori steigti verslą. Ir užduodamas jis turi būti ne kam kitam, o finansiniam konsultantui (tai platesnė sąvoka, nei apskaitininkas ar buhalteris). Taigi, klauskite drąsiai… Įmonių steigimas – atsakingas žingsnis, tad prieš jį žengdami surinkite kuo daugiau informacijos.

Noriu pradėti verslą. Kokią verslo formą man pasirinkti? Kuri labiausiai man tinka?

Atsakome į jūsų klausimus. Aiškiai ir paprastai.

Pamąstykite apie ateitį. Kas su jūsų verslu bus po metų, dviejų, po penkerių?.. Ar vis dirbsite vienas, su šeima, o gal turėsite 50 samdomų darbuotojų?

Jei planuojate ir ateityje dirbti vienas, nes esate amatininkas, savo srities profesionalas, gal jums pakaks individualios veiklos pagal pažymą? Kam steigti įmonę, jei manote, jog galite dirbti vienas? Reikia socialinių garantijų? Tada rekomenduojame IĮ – Individualią Įmonę. Mokėsite visus mokesčius SODRAI, pelno mokestį, jei pelnas bus didelis, galėsite mokėti PVM. Problema – galėsite dirbti tik pats arba šeimos nariai. Norėsite plėstis – reikės steigti kitą įmonę.

Jei planuojate dirbti su bendraminčiais ir šeimos nariais nedideliame bet dinamiškame versle, rekomenduojame MB – Mažąją Bendriją. Jei jums dar nesukako 29-eri, dirbate pirmus metus, SODROS mokesčių nereikės mokėti vienerius metus. Pelną galėsite išsimokėti kas mėnesį, o nariai savo įnašą į MB gali padaryti ir ne finansine išraiška. Tai patraukli verslo forma pradedančiajam verslui, kuris nėra garantuotas dėl ateities. Nereikia įstatinio kapitalo, o atsakomybė – MB turtu, taigi nesėkmės atveju asmeniškai nenukentėsite, kaip IĮ savininkai.

Jei planuojate rimtą verslą su neribotomis plėtros galimybėmis, teks ieškoti 2500 eurų įstatiniam kapitalui. UAB – uždaroji akcinė bendrovė – tai verslo forma kaip tik jums. Mokesčiai įprastiniai, buhalterinė apskaita – nesudėtinga ir nebrangi. Svarbiausia, neribotos plėtros galimybės. Tiesa, pelną išsimokėti galėsite tik kartą per metus dividendų pavidalu po to, kai susimokėsite 15% pelno mokestį, kuris galioja visoms verslo formoms išskyrus individualią veiklą.

Įmonių steigimas dabar gana nesudėtingas procesas, kai šalia stove profesionalus steigėjas, todėl rekomenduojame kreiptis į tokį, o ne bandyti pačiam. Užtruksite daug laiko, padaryti galite ir esminių klaidų su dokumentais, kurias taisyti jau reikės už didelius pinigus.

Įmonių steigimas atliekamas internetu, tad reikia pasirūpinti elektroniniu parašu. Visa kita – tik kelių dienų reikalas. Tai steigiame verslą?..

Įmonių steigimas – kaip idėją paversti realybe

įmonių steigimasJei jūsų galvoje jau kurį  laiką kirba versli idėja ir manote, kad pats laikas ją  realizuoti, tai turite žinoti, kad įmonių steigimas ir visas jo procesas, nepriklausomai nuo jūsų įmonės teisinės formos, yra paremtas pagrindinių penkių žingsnių procedūra. Bendrąsias įmonių steigimo taisykles nustato Lietuvos Respublikos civilinis kodeksas. Deja, ne paslaptis, kad teisiniai dokumentai dažnai turi neaiškumų, todėl pakalbėkime paprastai ir aiškiai, ko reikia, norint įsteigti savo įmonę.

Suteikite savo įmonei tapatybę

Pirmasis ir vienas svarbiausių žingsnių įmonės steigimo procese – originalus pavadinimas. Juk jis turi ne tik atspindėti ne tik veiklą, kuria planuojate užsiimti, bet ir būsimiems klientams atrodyti patikimas ir patrauklus. Pavadinimo idėjos „pasiskolinimas” iš jau egzistuojančios įmonės – prasta idėja. Visų pirma, jūs nenorite, kad jus painiotų su konkurentais, visų antra, vargu ar tai pavyks įgyvendinti, nes to tikrai neleis Juridinių asmenų registras.

Taigi, jei pavadinimas yra, reikia kreiptis į jau minėta Juridinių asmenų registrą  su prašymu rezervuoti jūsų sugalvotą pavadinimą  pusmečiui. Po šios procedūros galėsite būti ramūs, kad kita įmonė tokiu pačiu pavadinimu negalės įsiregistruoti.

Tiesa, vien originalaus pavadinimo neužtenka, jis turi atitikti lietuvių kalbos reikalavimus (nors praktikoje registruojami įmonių pavadinimai ir kitomis kalbomis). Be to, nepatariama vengti ypač panašių pavadinimų, nes galite užsitraukti jau egzistuojančių įmonių savininkų nemalonę.

Nuo dokumentų – neišsisuksite

Pasigirsta nuomonių, kad įmonių steigimas kartais gali priminti kryžiaus kelius, kai kalba ima suktis apie dokumentus. Taip, norėdami sėkmingai startuoti turite atidžiai sutvarkyti nemažai dokumentų, tačiau vėliau galėsite būti ramūs, kad pikti dėdės iš atitinkamų institucijų jums negrūmos pirštu kaip didžiausiam neklaužadai.

Taigi, pirmiausia jums reikės steigimo sutarties, kurioje nustatytos įmonės steigimo sąlygos. Tuo atveju, jei steigiate įmonę vienas, sudaromas steigimo aktas. Įmonės įstatai – dar vienas svarbus ir būtinas dokumentas, kuriame iškeliami ir numatomi veiklos tikslai, valdymo organai, jų pareigos ir galios, akcininkų teisės ir pan.

Jei kuriate UAB (uždara akcinė bendrovė) bus reikalingas ir steigiamojo akcininkų susirinkimo protokolas. Šis dokumentas patvirtina įmonės valdymo organo narius ir įstatus. Jei UAB steigiate vienas, surašomas steigiamasis steigėjo sprendimas. Beje, šis dokumentas nėra būtinas, jei valdymo organų narius nurodėte steigimo sutartyje arba akte.


Pradinis kapitalas arba pats laikas apsilankyti banke
Taigi, iš esmės steigimo sutartis ir įmonės  įstatai yra pagrindiniai dokumentai, kurių jums reikės, norint realizuoti savo verslo idėją į materiją.

Savo įmonei turite atidaryti banko sąskaitą, į kurią plauks pajamos, nusiskaičiuos mokesčiai ir pan. Tiesa, steigiant UAB turi būti atidaroma kaupiamoji sąskaita, į kurią privalote įnešti ne mažiau nei 10 tūkst.  litų. Tai padarius bankas jums išduos pažyma, kurioje bus patvirtinama, kad jūsų sąskaitoje yra tiek pinigų, kiek ir privalo būti. Vėliau ši pažyma turi būti teikiama notarui.

Šiuo momentu jums turbūt iškilo klausimas ar verslui yra būtinas pradinis kapitalas. Teoriškai taip, bet praktika rodo ką kitą. Susikūrus palankias arba pasinaudojus palankiomis aplinkybėmis, maža įmonė visada gali išaugti į didelį verslą. O juk mažesnį verslą žmonės pradeda tik su simboliniu kapitalu arba iš vis be jo.

Ir galiausiai vizitas pas notarą

Visus steigimo dokumentus pateikite notarui, kuris savo ruožtu patvirtins, kad dokumentai tvarkingi ir atitinka visus įstatymus. Tik tada jūsų įmonę bus galima įregistruoti. Jei kuriate UAB, notarui taip pat būtina pateikti ir pažymą  apie jau suformuotą pradinį kapitalą. Atlikus visas šias procedūras, belieka keliauti į Juridinių asmenų registrą ir jam pateikti notaro patvirtintus dokumentus. Po trijų darbo dienų jūsų įmonė sėkmingai įregistruojama.

Taigi, įmonių steigimas – darbas reikalaujantis ir verslumo, ir kūrybiškumo, ir nemažai kantrybės. Tačiau gera pradžia – puse darbo, sėkminga įmonės veikla su kaupu atperka visus pradinius rūpesčius ir vargus. Sėkmės!

Mažosios bendrijos steigimas

Verslo pradžia ne visada turi būti sunki, kaip kad pasakoje seni verslo „vilkai“. Jie turbūt prisimena įmonės steigimo sunkumus, kurie įvyko prieš dešimtmetį, o ne 2013 metais, kai viskas daroma internetu.

MB

Pradėkime nuo to, kad valstybės politika yra akivaizdi – visi pradedantieji verslininkai, kurie dar nemoka dirbti ir nežino, ar jų verslas bus sėkmingas, turėtų steigti mažąją bendriją. Mažoji Bendrija (MB) yra nauja verslo forma atsiradusi 2012 metais rudenį. Ji skirta nedideliam verslui iki 10 žmonių. MB mokesčiai – 20% + 15% pelno mokestis. Įmonės pelną direktorius gali išsimokėti nors ir kas mėnesį. Aišku, jei finansiniams metams pasibaigus paaiškės, kad pelno buvo išsimokėta per daug, teks tą likutį grąžinti.

MB nereikalingas 10 000 litų įstatinis kapitalas, nors pats mažosios bendrijos steigimas yra labai panašus į UAB steigimą ar bet kurios kitos verslo formos įsteigimą. Reikalingas el. parašas, su kuriuo prisijungiama prie „Registrų centro“ savitarnos puslapio internete. Ten suvedami visi asmeniniai duomenys ir pradedami pildyti reikalingi dokumentai – įmonės vardo registravimas, steigimo sutartis, akcininkai ir t.t. Sugaišus valandą laiko pildant įvairius dokumentus internetu, reikia apmokėti Registrų centro rinkliavas ir mokesčius per el. bankininkystę ir laukti kelias dienas, kol įmonė bus įsteigta. Gausite specialų prieigos raktą SMS žinute, kuris bus reikalingas toliau registruojant visus kitus dokumentus – atsidarant įmonės sąskaitą banke, gaunant įmonės antspaudą, registruojantis PVM mokėtoju, jei reikia.

MB steigimas užtrunka iki 5 darbo dienų. Dokumentai supildomi per valandą. Kad viskas būtų tvarkingai ir paprasta, rekomenduotina kreiptis į profesionalius įmonių steigėjus – įmones ir pavienius buhalterius, kurie visa tai padarys už jus greitai ir kokybiškai. Nors Mokesčių Inspekcija ir SODRA nėra nusiteikusios svaidytis baudomis vos įmonei įsikūrus, nuo klaidų geriau nereiktų pradėti…

Profesionali įmonės steigėjo ranka visus duomenis suveda labai greitai, nes tai daro ne pirmą kartą. Viskas daroma aiškiai ir užtikrintai, nieko pačiam nereikia nei galvoti, nei daryti. Ar verta mokėti 799 Lt* už MB steigimą? Tikrai taip, nes sutaupoma nemažai laiko ir streso nėra, kaip kad steigiant viską pačiam. Už ramias naktis ir sklandų darbą reikia sumokėti.

*799 Lt yra galutinė suma į kurią įeina pats įmonės steigimo procesas, juridinio asmens vardo registravimo mokestis ir kitos Registrų centro rinkliavos už dokumentų pateikimą ir įmonės antspaudas. Tai „Apskaita AG“ įkainis. Kitur jis gali skirtis.