Automobilių nuoma Lietuvoje

automobilių nuomaLietuvoje automobilių nuoma dažniausiai naudojasi užsienio svečiai, verslininkai, emigrantai (dirbantys užsienyje ir grįžę atostogų). Taip pat tautiečiai, neturintys nuosavo nuosavo automobilio ar šiam sugedus. Automobilių nuomos veiklą vykdančios įmonės savo klientams siūlo kokybiškas ir nebrangias automobilių nuomos paslaugas. Nuomojami įvairiausio tipo automobiliai: naujutėlaičiai, prabangūs ir komfortiški garsių firmų automobiliai, kabrioletai, ekonomiški vidutinės klasės atstovai, minivenai, visureigiai, mikroautobusai.

Transporto priemonių nuoma yra ganėtinai patogus dalykas, kadangi suteikia didelę laisvę, padeda pasiekti vietas, kurios gali būti sunkiai pasiekiamos visuomeniniu transportu arba užtrukti daug daugiau laiko. Automobilių nuoma suteikia galimybę važiuoti savo suplanuotu maršrutu patogiu laiku. Kelionė automobiliu dažnai gali būti ir pigesnė, nei viešasis transportas, ypač jei keliaujama keliese.

Nuomos kaina didele dalim priklauso nuo pasirinktos automobilio klasės. Dažniausiai leidžiama rinktis iš šių : ekonominė; kompaktinė; standartinė; prabangi; visureigių; minivenų ir kt. Kaina dažniausiai nustatoma vienoda visai klasei, dažnai agentūros negarantuoja konkretaus modelio, o tik automobilį iš pasirinktos klasės.

Norint gauti konkretų modelį, reiktų individualiai tartis su agentūra. Į kainą dažniausiai būna jau įskaičiuota civilinis ir KASKO draudimai bei pagalba kelyje. Kitas veiksnys, nuo kurio priklauso nuomos kaina yra laikas, kuriam nuomojama transporto priemonė – kuo ilgesniam laikui užsakomas automobilis – tuo pigesnė bus paskaičiuota paros kaina.

Tačiau derėtų nepamiršti, jog norint papildomų paslaugų, tokių kaip: vaikiška kėdutė; GPS; papildoma bagažinė; automobilio grąžinimas kitame mieste ir kitų – už jas teks ir papildomai sumokėti. Papildomai gali tekti sumokėti ir oro uosto mokestį, jei automobilis ten pasiimamas ar grąžinamas.

Dažna automobilių nuoma besiverčianti įmonė numato griežtus apribojimus vairuotojams dėl jų amžiaus bei vairuotojo patirties cenzo, tačiau net ir tie vairuotojai, kurie neatitinka šių leidžiamų amžiaus ir/ar vairavimo stažo reikalavimų, turi galimybę išsinuomoti pasirinktos klasės automobilį, sumokėję papildomą mokestį.

Kitos galimos išlaidos gali būti susijusios su vėlavimu grąžinti automobilį ir apie tai nepranešus agentūrai. Taip pat už padarytą žalą automobiliui (įbrėžimai, įlenkimai ir kt.). Todėl prieš nuomojant automobilį, labai svarbu, nuodugniai jį apžiūrėti.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *