Ar internetinė parduotuvė garantuoja saugų apsipirkimą?

internetinė parduotuvėVis daugiau lietuvių naudojasi internetinių parduotuvių paslaugomis. Žinoma, visuomet atsiranda skeptikų abejojančių, ar pirkti tokiose parduotuvėse yra saugu. Paprastai tokią baimę kelia pačių susikurti stereotipai, vieni teigia, kad jie negali pirkti daikto, kurio neapžiūrėjo ar nepačiupinėjo, dar kiti bijo to, kad, perkant internetinėje parduotuvėje, juos apgaus.

Žinoma sukčių arba vienadienių parduotuvių gali pasitaikyti, tad saugotis jų reikėtų. Kad išvengtumėte apgavysčių, rinkitės žinomas, ne vienerius metus veikiančias parduotuves ir nesusigundykite nerealiai žemomis kainomis – tai gali būti vienas apgavystės požymių.

Tad jeigu vis dar negalite apsispręsti, ar patikima pirkti internetinėje parduotuvėje, žinokite, kad galite apsisaugoti pasirinkdami už parduotuvės prekes apmokėti grynais pinigais. Tokiu atveju mokėsite gavę prekę arba ją atsiimdami, tai yra laikydami ją savo rankose. Dažniausiai internetinė parduotuvė tokią galimybę suteikia.

Jeigu pasirinkote už įsigytas prekes atsiskaityti per elektroninės bankininkystės sistemą, visada pasižiūrėkite, kur esate prašomi pateikti banko duomenis. Pasirinkus prekes ir apmokėjimo būdą, jus turi nukreipti į jūsų banko puslapį. O tenai vyksta įprastinė jūsų registracija. Pačioje internetinėje parduotuvėje jūsų negali prašyti jokių bankininkystės duomenų.

Interneto parduotuvėse įsigytas prekes paprastai pristato nuolat skubantys kurjeriai. Tad dažniausiai būna net nepatogu juos dar labiau trukdyti ir apžiūrinėti savo gautas prekes. Tačiau pagalvokite, kad realiose parduotuvėse prekes juk visada atidžiai apžiūrite ir įvertinate. Tai kodėl turėtumėte kitaip elgtis pirkdami internetinėse parduotuvėse. Geriau sugaiškite kelias minutes apžiūrėdami priimamą prekę, negu po to kelias valandas ją grąžindami.

Žinokite, kad internetinėje parduotuvėje pirktą prekę, pagal Europos Sąjungos teisės aktus, be jokių paaiškinimų galite grąžinti atgal į parduotuvę per 14 dienų laikotarpį. Svarbiausia, kad grąžinama prekė būtų nenaudota ir originaliai supakuota. Atkreipkite dėmesį, kad kai kurių prekių grąžinti negalima, jų sąrašai būna pateikti parduotuvių taisyklėse.

Visada, prieš pirkdami internetinėje parduotuvėje, atidžiai perskaitykite pateiktas prekių užsakymo, pirkimo, pristatymo ir kt. taisykles. O jeigu jums kas nors neaišku ar kyla kokių nors papildomų klausimų, niekada nesivaržykite klausti parduotuvės personalo. Internetinės parduotuvės savo svetainėse nurodo kontaktus, kuriais galima susisiekti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *