Šiuolaikinis žmogus be automatikos neįsivaizduoja savo kasdieninio gyvenimo, juk visi buitiniai prietaisai palengvina mūsų kasdienybę, o dažnu atveju viską padaro už mus. Tačiau dažnas iš mūsų net nesusimąsto, kaip gimė ne vienerius metus tarnaujantis šaldytuvas ar kompiuteris. Automatikos komponentai – tai vienas reikšmingiausių faktorių, kuris daro įtaką mūsų gyvenimo patogumui. Tiesa, paprastas žmogus apie šią rinkos sritį retai pagalvoja, bet specialistų teigimu tai viena perspektyviausių verslo šakų, į kurią verta investuoti.
Nors XVIII a. prasidėjusi industrinė revoliucija ir susilaukė žemesnio sluoksnio visuomenės nepritarimo, tačiau tuometinis pramonės perversmas ir po jo įvykusi industrializacija buvo pirmas rimtas žingsnis Europos modernizacijos procese. Beje, šis procesas vyksta ir dabar: kuriamos naujos technologijos, tobulinami robotai, rinka perpildyta išmaniais prietaisais. Iki 2008 įmonių skaičius, prekiaujančių pramonine automatika, Europos Sąjungos teritorijoje sparčiai augo. Žinoma užgriuvusi pasaulinė ekonominė krizė šį procesą gerokai sulėtino, tačiau 2010 m. vėl prasidėjo nežymus pramoninės automatikos rinkos augimas, kuris įgavo pagreitį dar po metų.
Taigi, kodėl automatikos komponentai yra tokia perspektyvi terpė investicijoms? Kalbėkim be užuolankų, pagrindinis bet kokio verslo tikslas yra pelnas, tačiau pinigai nelyja, norint būti sėkmingu reikia turėti paklausą. Paprasčiau tariant, verslas turi sugebėti patenkinti vartotojų arba organizacijų, priklausomai nuo jo paskirties, poreikius. Pramoninės automatikos ar jos dalių verslas yra itin reikšmingas gamybos įmonėms, kadangi būtent pramoninė automatika padeda užtikrinti nepertraukiamą ir pastovų gamybos procesą.
Pramoninė įranga dažnai būna viena iš komplektinių įrenginių dalių, kurios laikui bėgant susidėvi ar sugenda, o kiekviena akimirka, kai įmonė negamina savo produkcijos yra nuostolinga, todėl bendrovės susiduria su naujos automatikos poreikiu. Jos ieško tiekėjų, o jei jūs investavote į pramoninę automatiką, tai tikimybė, kad sugedusi ar pasenusi pramoninė detalė jums atneš naudos, gerokai išauga. Aišku, gali kilti klausimas, kodėl niekas į šia rinką neinvestuoja? Investuoja, dažniausiai užsienio kompanijos, tiesioginės užsienio investicijos į Lietuvą vidutiniškai sudaro 37,06 milijardo litų. Žinoma, tai didelių korporacijų investicijos, tačiau ne veltui Pablo Picasso yra pasakęs, kad geri menininkai imituoja, didieji vagia. Tuo labiau, kad investuoti gali visi.
Beje, svarbiausia, kad šiuo metu gyvename vartotojų visuomenėje, o tai reiškia, kad šis pramonės automatikos poreikio procesas niekada nenutrūks. Visada bus paklausa, visada vyks gamybos darbai ir visada reikės pramoninės automatikos, nes nieko nėra amžino. Tiesa, jei investavime esate visiškai „žalias“ ir nelabai nutuokiate, kas tie automatikos komponentai, derėtų nepulti stačia galva, o pasidomėti šios rinkos tendencijomis, naujovėmis bei galimybėmis. Nebijokite pagalbos kreiptis į investicijų brokerius, kurie jums sudarys investicinį paketą su minimalia rizikos galimybe ir patars kaip elgtis būtų protingiausia.
Parašykite komentarą