Apyrankės laikrodžiams – prabangus aksesuaras

laikrodzio apyrankesLaikrodžio apyrankės pasirinkimas toks pats svarbus kaip ir mechanizmas, kadangi ši dalis nuolat kontaktuoja su mūsų oda. Apyrankės laikrodžiams gali būti gaminamos iš plieno, titano, keramikos, tauriųjų ir kitų metalų.

Odinė apyrankė visuomet madinga, kaip ir kitokius eleganciją  pabrėžiančius elementus turintys laikrodžiai. Taip pat madingi ant plono, kelis kartus aplink riešą apsivejančio dirželio įtaisyti laikrodžiai. Natūralios odos apyrankės vidutinės klasės laikrodžiuose dažniausiai gaminamos iš veršiuko odos. Prabangių laikrodžių apyrankės gaminamos iš krokodilo ar stručio odos. Natūralios odos apyrankės yra pačios populiariausias, dažniausiai komplektuojamos su klasikiniais laikrodžiais. Tokia apyrankė – patogi, šilta, maloni odai. Su odine apyranke laikrodis atrodo elegantiškai, klasiškai ir solidžiai. Odinė apyrankė visada šilta ir lengva, todėl priglunda prie rankos ir tampa neatsiejama rankos dalimi.  Gausybė natūralios odos raštų laikrodį daro išskirtiniu, pabrėžiančiu kiekvieno žmogaus individualumą. Deja, ji turi trūkumų – kai odinė apyrankė susidėvi, ją reikia pakeisti.

Metalinės apyrankės pasižymi ilgaamžiškumu, tvirtumu, atsparumu drėgmei. Tačiau laikrodis su tokia apyranke sunkesnis už odinį ir šaltas. Dažniausiai metalinės apyrankės gaminamos iš nerūdijančio plieno. Brangesnių laikrodžių apyrankės dažnai gaminamos iš titano, kurios pasižymi ypatingu lengvumu ir tvirtumu, todėl jos ganėtinai populiarios. Trūkumai – minkštas, neatsparus deformacijoms, paviršius dažniausiai rupus, metalo porose renkasi nešvarumai. Dažniausiai naudojamas natūralus titanas, padengiant ar papuošiant aukso dangomis. Labiausiai paplitusios apyrankės yra pagamintos iš švaraus plieno, kadangi tai kietas metalas, jis nepasiduoda deformacijoms, nėra per kietas, todėl netrupa. Plieninė apyrankė nėra tokia paprasta, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Visų pirma ji labai estetiškai susieta su apskritu laikrodžio korpusu ir atrodo lyg natūrali jo tąsa. Tarp korpuso ir vidinės apyrankės dalies nebūna  tarpų ir vidinė plokštuma vientisa. Tai ir patogu, ir praktiška, nes ten nesikaupia nešvarumai.
Laikrodžio apyrankės iš kaučiuko (guma ar silikonas) – tai labai stilinga ir madinga naujovė bei galima puiki dovana. Tokios apyrankės laikrodį galima įsigyti Varle.lt. Tokia apyrankė ilgai nešiojasi, yra atspari vandeniui, dera su prabangiu tiek vyrišku, tiek moterišku laikrodžiu. Guma, kaučiukas – atsparūs drėgmei, todėl leidžia rankai nevaržomai judėti ir kvėpuoti rankos odai. Daugelis žmonių išbandę kaučiuko apyrankes, nenoriai grįžta prie odinių apyrankių. Kaučiuko – gumos apyrankių priežiūra labai paprasta. Rekomenduojama sušlapinus dirželį nusausinti sausa servetėle, o jau po minutės, pilnai nudžiuvus galima dėtis ant rankos. Taip pat patartina nelankstyti dirželio, nenorint pažeisti apyrankės per lenkimo vietą. Kaučiuko apyrankės, priklausomai nuo dėvėjimo ir kokybės, tarnauja apie 4 metus.
Keramikinių apyrankių privalumas tas, kad jos yra atsparios įbrėžimams, lengvos ir ilgaamžės. Tai pakankamai naujas kūrinys, suteikiantis laikrodžiui prabangumo, išskirtinumo. Keramikinės apyrankės gali būti įvairių spalvų. Keramika yra labai kieta, tačiau lengvesnė už plieną, ir jos nesubraižysite.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *