Verslo valdymo sistema (ERP) – kaip išsirinkti?

Visame pasaulyje verslas naudoja įvairius įrankius ir sistemas, kad kasdienius darbus pavyktų atlikti kuo sklandžiau ir greičiau. Juk sakoma, kad laikas versle kainuoja didelius pinigus, todėl nesinori gaišti laiko ten, kur galima darbus automatizuoti arba optimizuoti. Būtent tam yra naudojama verslo valdymo sistema (ERP), kurių Lietuvoje šiuo metu jau yra nemažai. Tad renkantis, kurią pradėti naudoti, gali kilti įvairių klausimų. Reikėtų atsižvelgti į kelis svarbiausius aspektus.

Įmonės dydis

Dažniausia būtent nuo to priklauso, kokia verslo valdymo sistema (ERP) geriausiai sugebės atliepti Jūsų lūkesčius. Pavyzdžiui, jeigu įmonė nėra didelė, tikėtina, kad Jums nereikės didelės dalies įvairių didelėms korporacijoms sukurtų sistemos funkcijų. Tad kam permokėti už naudojamą sistemą, jeigu nenaudosite visko, ką ji gali pasiūlyti. Renkantis sistemą, reikėtų rinktis tokią, kuri skirta būtent Jūsų įmonės dydžiui. Dažniausiai sistemos yra skirstomos pagal tai. Tad jeigu Jūsų įmonė yra nedidelė, reikėtų rinktis paprastesnius sistemų variantus. Ir priešingai – jeigu įmonė yra didelė arba ketina dar ir plėstis ateityje, reikėtų rinktis įvairesnes sistemas, kurios gali pasiūlyti daugiau įvairių sprendimų.

Verslo sritis

Labai svarbu rinktis tokią sistemą, kuri geriausiai atlieps Jūsų lūkesčius. Pavyzdžiui, jeigu dirbate su žaliavomis ir jų pardavimu, Jums geriausiai padės sistema, kuri orientuota į medžiagų skaičiavimus ir analizę. Jeigu Jūsų darbas – projektavimas, tuomet nepamainomu pagalbininku Jums taps sistema, kuri iš turimų duomenų sugebės nubraižyti brėžinius ir juos analizuoti. Jeigu dirbate su HR sritimi – tuomet geriausiai padės sistema, kuri orientuota į susitikimų, CV lyginimą ir optimizavimą ir t.t.

Vidiniam naudojimui

Didelėse kompanijose taip pat labai svarbu naudoti kokybišką sistemą, kuri būtų skirta darbuotojų vidiniam naudojimui. Dažniausiai tokios VVS sistemos leidžia darbuotojams prisijungti, operuoti bendrai visiems prieinamais duomenimis. Vienas darbuotojas suveda informaciją, o ja gali naudotis kito padalinio darbuotojas savo veikloje. Taip pat tokioje sistemoje galima matyti visiems aktualią informaciją, tokia kaip darbo, atostogų grafikai ir pan. O štai prisijungus buhalteriui, jam daug lengviau apskaičiuoti atlyginimus, parengti įvairias ataskaitas.

Tad verslo valdymo sistema (ERP), nesvarbu, kurioje sferoje dirbtumėte ir kiek darbuotojų turėtumėte, yra labai svarbus pagalbininkas, galintis sutaupyti daugybė laiko, atrasti priežastis, dėl kurių krenta pardavimai, atsiranda žaliavų trūkumai ar kiti iššūkiai. Tokia sistema leidžia geriau suprast įmonėje vykstančius procesus ir lengviau planuoti savo veiklą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *