Trintas maistas mažiems vaikams – pradžiamokslis jaunoms mamoms

HUROM sulčiaspaudės kainaBesilaukiančioms kūdikio, ar jau auginančioms visai mažus vaikus, neišvengiamai artėja laikas, kuomet nuo motinos pieno ar specialių mišinėlių vaikas turės pereiti prie tikro maisto, panašaus į tokį, kokį valgo ir suaugusieji. Šis perėjimas prie kieto maisto – nėra lengvas procesas, tačiau būtinas. Tai tarsi pirmieji žingsniai, kuriuos kūdikis anksčiau ar vėliau turi žengti, nes jam augant kitos priežasties tiesiog natūraliai nelieka. Tam, kad būtų palengvintas toks mažo vaiko pratinimas prie suaugusiųjų maisto, sveikatos priežiūros specialistai pataria įsigyti trintuvą, kuris sutrins įprastą suaugusiųjų maistą į skystą, lengvai įsisavinamą košelę. Taip pat, kartu su trintu maistu, jauni tėveliai neturėtų pamiršti vaikus pratinti prie natūraliai spaustų sulčių. Su moderniomis sulčiaspaudėmis šiandien tai galima padaryti visai nesunkiai, tiesiog namuose. O ir šių įrenginių kainos nėra didelės: štai, pavyzdžiui, HUROM sulčiaspaudės kaina yra panaši į įprastos mikrobangės ar paprasto virtuvinio kombaino vertę, tačiau sulčiaspaudės sukuriamas produktas mažam vaikui yra ypač vertingas ir stiprinantis jo organizmą.

Trintas maistas turi būti pradedamas duoti vos pastebėjus, jog vaikas jau pats tarsi bando valgyti maistą, trina jį savo dantenomis. Tokiu atveju nederėtų delsti ir pabandyti labai nedideliais kiekiais pratinti vaiką prie trinto įprasto maisto. Žinoma, tai turėtų būti lengvai virškinami maisto produktai, tokie, kurių sudėtyje nėra alergizuojančių elementų, maistas neturėtų pasižymėti itin ryškiais ar stipriais skoniais ar kvapais, nes tai taip pat gali būti mažąjį suerzinantis veiksnys. Pirmiesiems pabandymams itin tinkamos yra obuolio ar morkos tyrelės.

Kitas svarbus dalykas, yra šviežiai spaustos sultys. Vaikučiui pradedant po truputį  valgyti taip, kaip ir jo tėveliai, kūne vis tiek ryškiai juntami tam tikri pokyčiai. Dėl šios priežasties ypač svarbu užtikrinti, jog jis gautų pakankamai natūralių vitaminų, stiprinančių jo imunitetą. Tai galima padaryti duodant vaikui gerti sultis. Geriausia, jog jos būtų spaustos iš ekologiškų vaisių ar daržovių. Jas supylus į buteliuką, vaikutis gaus pakankamai maistingų medžiagų ir pajaus daugiau skonių. Tai pat pat nesunku padaryti, nes jau minėtos HUROM sulčiaspaudės kaina leidžia sultis išsispausti tiesiog namuose, tam paskyrus visai nedidelę investiciją.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *