Stumdomos durys okupavo mūsų namus

stumdomos durysNors interjero modernėjimo tendencijos lemia, jog patalpos tampa erdvesnės ir atviresnės, daugumai žmonių vis vien svarbu privatumas ir saugumas. Pagrindinis to užtikrinimo garantas namuose – durys. Šiandien itin populiarios stumdomos durys – puiki alternatyva norintiems suderinti erdvės taupymo bei privatumo poreikį. Kur gali būti pritaikomos šios durys bei kokios dalys jas sudaro?

Universalus stumdomųjų sistemų panaudojimas

Stumdomųjų durų pritaikymas, lyginant su tradicinėmis varstomomis, gali būti kur kas platesnis. Tai- viena iš priežasčių, lėmusių pastarųjų išpopuliarėjimą. Įrenginėjant naują būstą ar atliekant kapitalinį remontą, dažnai nusprendžiama lupti senąsias iš rėmo, o į jų vietą montuojamos stumdomos durys. Interjeras iškart tampa modernesnis, „lengvesnis“, atsiranda daugiau laisvos erdvės, kurią galimą užpildyti pagal poreikius. Tai – universalus sprendimas tiek gyvenamosiose, tiek visuomeninės paskirties patalpose.

Be atliekamos tradicinės patalpų durų funkcijos, slankiosios sistemos montuojamos spintose. Spinta gali būti paverčiama net ir bet kokia laisva niša patalpoje. Spinta su stumdomosiomis durimis leidžia pamiršti išlūžusius vyrius, prispaustus pirštus bei sutaupo itin daug vietos. Dar vienas sparčiai populiarėjantis stumdomųjų sistemų panaudojimas – pertvaros, dalinančios erdves. Tai galima pritaikyti namuose, kuriuose virtuvė sujungta su valgomuoju/svetaine ar bute, kai, dėl per mažo kambarių skaičiaus, norima patalpą „suskaldyti“.

Stumdomųjų durų sandara

Stumdomųjų durų veikimo sistema ganėtinai elementari – durų plokštė juda ratelių bei bėgelių pagalba. Tiek durų gamybai, tiek montavimui rekomenduojama kreiptis į specialistus, tačiau auksarankiai neretai šiuo darbu užsiima ir patys. Kas pastariesiems žinotina apie stumdomųjų sistemų sandarą?

  • Durų plokštė

Stumdomos durys gaminamos iš tokių pat medžiagų kaip ir varstomosios – stiklo, plastiko, natūralaus medžio, faneros, laminuotų medžio drožlių plokštės ir panašiai. Svarbu atkreipti dėmesį į plokštės svorį bei storį – kuo šie gabaritai didesni, tuo tvirtesni bėgeliai reikalingi. Negana to, daugiau sveriančios durys sunkiau atsidaro.

  • Bėgelių sistema

Esminė taisyklė – žinoti, ar pasirinkti bėgeliai pritaikyti konkrečios plokštės išlaikymui. Tai garantuoja slankiojančiųjų sistemų veikimo kokybę bei ilgaamžiškumą. Tada reikia nuspręsti, ar pageidaujama matomų, ar nematomų bėgelių bei iš kokios medžiagos pastarieji turėtų būti pagaminti.

Plieniniai – pigesni, tačiau yra šiek tiek menkesnės kokybės bei, slankiojant duris, skleidžia didesnį triukšmą. Didesnę aliuminių bėgelių kainą kompensuoja aukštesnė kokybė. Pasitikėkite šiais UAB „Tiks langai“ specialistų patarimais ir savo pirkiniu džiaugsitės ilgai.

 

Stumdomos durys tinka bet kur?

stumdomos durysStumdomos durys nėra jokia naujovė. Dar senovės Romos laikais jos buvo paplitusios Europoje, todėl visų nuopelnų Azijos kultūrai savintis nederėtų. Tiesa, konstrukcijos atėjusios būtent iš ten, tačiau dabar gaminamos stumdomos durys – visiškai originalus ir unikalus produktas.

Ar stumdomos durys tinka visuose namuose?

Tikrai ne. Yra daugybė atvejų, kai stumdomoms durims tiesiog nėra galimybės padaryti, arba tai gana brangu. Viena iš pagrindinių priežasčių – medienos plokštės ilgis. Maksimalus vientisos medienos plokštės ilgis yra apie 3 metrus, todėl aukštesnėse patalpose vientisų durų padaryti nepavyks.

Dažniausiai stumdomos durys yra pritaikomos baldų gamyboje. Šiuolaikinės spintos tiesiog neįsivaizduojamos be stumdomų durų. Tiesa, vis dar pasitaiko ir varstomų. Drabužinės – maži kambarėliai, kuriuose išdėliojami rūbai ir aksesuarai – užkariavo šiuolaikinius namus. Tokie interjero sprendimai yra kuriami ir didelėse patalpose, ir mažose erdvėse, tad stumdomos durys visada pasitarnauja taupant vietą. Juk veriamų durtų perimetre pastatyti nieko negalima, tai „negyvas“ plotas, o stumdomų durų atveju viskas įmanoma…

Stumdomų durų konstrukcijos naudojamos daug kur:

  • Vonioje – ten dušo kabinos ar vonios sienelės yra stumdomos;
  • Miegamajame – drabužinėms ir spintoms;
  • Koridoriuje – spinta rūbams kabinti;
  • Jaunuolio kambaryje – spinta rūbams ir kitoms smulkmenoms;
  • Biuruose – puikus būdas padaryti pertvarą ir paversti erdvę izoliuotu posėdžių kambariu, neskaitant apie spintas darbuotojų daiktams;
  • Namuose ir butuose vidinės durys gali būti stumdomos, o ne varstomos. Be to visada gali prireikti pertvaros.

Stumdomos durys dažniausiai gaminamos iš medžio plokštės. Tačiau dabar vis dažniau pasitaiko stiklinių stumdomų durų. Įdomiausia būna tada, kai medis derinamas su stiklu arba metalo lydiniais. Taip iš pirmo žvilgsnio pigios durys padaromos prabangiomis ir solidžiomis. Panaudojimo vietų ir būdų tikrai yra daug.

Stumdomų durų montavimas yra ne toks jau ir paprastas. Jei varstomas duris gali įstatyti kas antras vyras, turintis atsuktuvą, plaktuką, gulsčiuką ir statybinių putų flakonėlį, tai su stumdomomis durimis to padaryti nepavyks. Čia reikalingos žinios ir būdai, kaip geriausia parinkti bėgelius, ratukus ir laikiklius. Ką daryti, kai neina prieiti prie sienos ir pritvirtinti lovelį? Ką daryti, kai lubos, ant kurių tvirtinamos stumdomos durys yra nelygios, o ant grindų nieko negalima klijuoti ar priveržti? Kokius mechanizmus pasirinkti, kad durys sustotų, o ne išvažiuotų iš savo bėgelių? Ar įmanoma sumažinti durų varstymo triukšmą? O kaip su garso izoliacija? Daugybė problemų, tiesa? Jas paprastai gali išspręsti tik patyrę meistrai arba stumdomų sistemų montavimo profesionalai.