Stumdomos durys okupavo mūsų namus

stumdomos durysNors interjero modernėjimo tendencijos lemia, jog patalpos tampa erdvesnės ir atviresnės, daugumai žmonių vis vien svarbu privatumas ir saugumas. Pagrindinis to užtikrinimo garantas namuose – durys. Šiandien itin populiarios stumdomos durys – puiki alternatyva norintiems suderinti erdvės taupymo bei privatumo poreikį. Kur gali būti pritaikomos šios durys bei kokios dalys jas sudaro?

Universalus stumdomųjų sistemų panaudojimas

Stumdomųjų durų pritaikymas, lyginant su tradicinėmis varstomomis, gali būti kur kas platesnis. Tai- viena iš priežasčių, lėmusių pastarųjų išpopuliarėjimą. Įrenginėjant naują būstą ar atliekant kapitalinį remontą, dažnai nusprendžiama lupti senąsias iš rėmo, o į jų vietą montuojamos stumdomos durys. Interjeras iškart tampa modernesnis, „lengvesnis“, atsiranda daugiau laisvos erdvės, kurią galimą užpildyti pagal poreikius. Tai – universalus sprendimas tiek gyvenamosiose, tiek visuomeninės paskirties patalpose.

Be atliekamos tradicinės patalpų durų funkcijos, slankiosios sistemos montuojamos spintose. Spinta gali būti paverčiama net ir bet kokia laisva niša patalpoje. Spinta su stumdomosiomis durimis leidžia pamiršti išlūžusius vyrius, prispaustus pirštus bei sutaupo itin daug vietos. Dar vienas sparčiai populiarėjantis stumdomųjų sistemų panaudojimas – pertvaros, dalinančios erdves. Tai galima pritaikyti namuose, kuriuose virtuvė sujungta su valgomuoju/svetaine ar bute, kai, dėl per mažo kambarių skaičiaus, norima patalpą „suskaldyti“.

Stumdomųjų durų sandara

Stumdomųjų durų veikimo sistema ganėtinai elementari – durų plokštė juda ratelių bei bėgelių pagalba. Tiek durų gamybai, tiek montavimui rekomenduojama kreiptis į specialistus, tačiau auksarankiai neretai šiuo darbu užsiima ir patys. Kas pastariesiems žinotina apie stumdomųjų sistemų sandarą?

  • Durų plokštė

Stumdomos durys gaminamos iš tokių pat medžiagų kaip ir varstomosios – stiklo, plastiko, natūralaus medžio, faneros, laminuotų medžio drožlių plokštės ir panašiai. Svarbu atkreipti dėmesį į plokštės svorį bei storį – kuo šie gabaritai didesni, tuo tvirtesni bėgeliai reikalingi. Negana to, daugiau sveriančios durys sunkiau atsidaro.

  • Bėgelių sistema

Esminė taisyklė – žinoti, ar pasirinkti bėgeliai pritaikyti konkrečios plokštės išlaikymui. Tai garantuoja slankiojančiųjų sistemų veikimo kokybę bei ilgaamžiškumą. Tada reikia nuspręsti, ar pageidaujama matomų, ar nematomų bėgelių bei iš kokios medžiagos pastarieji turėtų būti pagaminti.

Plieniniai – pigesni, tačiau yra šiek tiek menkesnės kokybės bei, slankiojant duris, skleidžia didesnį triukšmą. Didesnę aliuminių bėgelių kainą kompensuoja aukštesnė kokybė. Pasitikėkite šiais UAB „Tiks langai” specialistų patarimais ir savo pirkiniu džiaugsitės ilgai.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *