Stumdomos durys tinka bet kur?

stumdomos durysStumdomos durys nėra jokia naujovė. Dar senovės Romos laikais jos buvo paplitusios Europoje, todėl visų nuopelnų Azijos kultūrai savintis nederėtų. Tiesa, konstrukcijos atėjusios būtent iš ten, tačiau dabar gaminamos stumdomos durys – visiškai originalus ir unikalus produktas.

Ar stumdomos durys tinka visuose namuose?

Tikrai ne. Yra daugybė atvejų, kai stumdomoms durims tiesiog nėra galimybės padaryti, arba tai gana brangu. Viena iš pagrindinių priežasčių – medienos plokštės ilgis. Maksimalus vientisos medienos plokštės ilgis yra apie 3 metrus, todėl aukštesnėse patalpose vientisų durų padaryti nepavyks.

Dažniausiai stumdomos durys yra pritaikomos baldų gamyboje. Šiuolaikinės spintos tiesiog neįsivaizduojamos be stumdomų durų. Tiesa, vis dar pasitaiko ir varstomų. Drabužinės – maži kambarėliai, kuriuose išdėliojami rūbai ir aksesuarai – užkariavo šiuolaikinius namus. Tokie interjero sprendimai yra kuriami ir didelėse patalpose, ir mažose erdvėse, tad stumdomos durys visada pasitarnauja taupant vietą. Juk veriamų durtų perimetre pastatyti nieko negalima, tai „negyvas“ plotas, o stumdomų durų atveju viskas įmanoma…

Stumdomų durų konstrukcijos naudojamos daug kur:

  • Vonioje – ten dušo kabinos ar vonios sienelės yra stumdomos;
  • Miegamajame – drabužinėms ir spintoms;
  • Koridoriuje – spinta rūbams kabinti;
  • Jaunuolio kambaryje – spinta rūbams ir kitoms smulkmenoms;
  • Biuruose – puikus būdas padaryti pertvarą ir paversti erdvę izoliuotu posėdžių kambariu, neskaitant apie spintas darbuotojų daiktams;
  • Namuose ir butuose vidinės durys gali būti stumdomos, o ne varstomos. Be to visada gali prireikti pertvaros.

Stumdomos durys dažniausiai gaminamos iš medžio plokštės. Tačiau dabar vis dažniau pasitaiko stiklinių stumdomų durų. Įdomiausia būna tada, kai medis derinamas su stiklu arba metalo lydiniais. Taip iš pirmo žvilgsnio pigios durys padaromos prabangiomis ir solidžiomis. Panaudojimo vietų ir būdų tikrai yra daug.

Stumdomų durų montavimas yra ne toks jau ir paprastas. Jei varstomas duris gali įstatyti kas antras vyras, turintis atsuktuvą, plaktuką, gulsčiuką ir statybinių putų flakonėlį, tai su stumdomomis durimis to padaryti nepavyks. Čia reikalingos žinios ir būdai, kaip geriausia parinkti bėgelius, ratukus ir laikiklius. Ką daryti, kai neina prieiti prie sienos ir pritvirtinti lovelį? Ką daryti, kai lubos, ant kurių tvirtinamos stumdomos durys yra nelygios, o ant grindų nieko negalima klijuoti ar priveržti? Kokius mechanizmus pasirinkti, kad durys sustotų, o ne išvažiuotų iš savo bėgelių? Ar įmanoma sumažinti durų varstymo triukšmą? O kaip su garso izoliacija? Daugybė problemų, tiesa? Jas paprastai gali išspręsti tik patyrę meistrai arba stumdomų sistemų montavimo profesionalai.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *