Ekspertų patarimai: kaip pasirinkti plastikinius langus?

plastikiniai langaiKiekvienas asmuo pirkdamas langus dažniausiai pasitikti profesionalų patarimais ir rekomendacijomis. Neturint patirties šioje sferoje gali būti gana sunku pasirinkti. Mūsų profesionali komanda pateikia gaires, kurios pačios svarbiausios ieškant plastikinių langų. Susipažinę su pasirinkimo galimybėmis ir tuo pačiu pasikonsultavę su profesionalais nesunkiai pasirinksite kokybiškus, Jums labiausiai tinkamus, plastikinius langus.

ENERGETINIS EFEKTYVUMAS. Labai svarbu renkantis langus atkreipti dėmesį į jų energetinį efektyvumą išreikštą šilumos perdavimo koeficientų. Kuo langai daugiau energijos sutaupo ir yra aukštesnės klasės – tuo jie daugiau kainuoja, tačiau galima džiaugtis tuo, kad ilgiau ir funkcionaliau Jums tarnaus.

Šio aspekto nustatymo būdai yra labai griežtai reglamentuoti Europos Sąjungos, tad galite būti tikras, kad mokate už tą kokybę, kurią pasirinkote. A++ klasės langai – kokybiškiausi. G klasės – žemiausios kategorijos.

ŠVIESOS LAIDUMAS. Natūralu, kad langai pasirenkami tam, jog šviesa gebėtų patekti į vidų. Šiuo metu labai populiarūs ypač dideli plastikiniai langai. Būtent dėl šviesos jie ir yra perkami. Šviesos trūkumą mes dažniausiai kompensuojame įjungta elektros energija, tad klausimas, ar ne geriau iškart pirkti kokybiškus šviesai pralaidžius langus?

LANGŲ SANDARUMAS. Tai vienas iš prioritetinių pasirinkimų, kadangi Lietuvoje klimatas gana atšiaurus, o šildymo sąskaitos – didelės. Kuo labiau langai namuose sulaikys šilumą, tuo mažiau teks investuoti į jos išgavimą. Plastikiniai langai gali būti su dvejomis arba trejomis sandarinimo terpėmis.

ESTETINĖ IŠVAIZDA. Rinkoje galime atrasti labai platų skirtingų plastikinių langų pasirinkimą, kurie skiriasi ne tik savo dydžiu ar forma, tačiau ir spalvomis. Klasikiniai balti plastikiniai langai tikrai nėra vienintelis pasirinkimas. Tiesa, reikėtų nepamiršti, kad tamsūs langų rėmai nuo saulės labai įkaista, tad negalima prie jų liestis. Būtent tai lemia, kad juodi ar tamsiai rudi rėmai pasirenkami kiek rečiau.

GAMINTOJAS. Daugelis žmonių perka tik tų įmonių produkciją, kuri turi žinomą vardą ir gali pasigirti plačiu klientu ratu. Žinoma, faktas, jog visuomenė pasitiki tam tikra įmone, puikus įrodymas, kad ji kompetentinga, tačiau reikia nebijoti įvertinti ir kitų gamintojų pasiūlos.

VĖDINIMO SISTEMA. Lietuvoje taip pat gana mažai žmonių atkreipia dėmesį į tai, kokia yra vėdinimo sistema. Rekomenduojame detaliau su tuo susipažinti, kadangi tai gali būti vieni svarbiausių aspektų lemiantys konkrečių plastikinių langų pasirinkimą.

  1. Kokio lygio yra vėdinimo grotelių pralaidumas?
  2. Ar sunku vėdinimo groteles išvalyti?
  3. Žiemos metu grotelės gali apšalti, tad reikia susipažinti, kokios priemonės gali padėti to išvengti.

Vėdinimo sistema yra būtina kiekvienuose namuose. Būtent per langus ji dažniausiai ir funkcionuoja.

SAUGUMAS. Plastikiniai langai gali turėti užraktą. Tai yra aktualu tiems asmenims, kurie gyvena pirmame daugiabučio aukšte arba tiesiog neramiame rajone. Papildomas saugumas dar niekam nepakenkė.

Rinkoje galima atrasti labai daug plastikinių langų. Kaip jau minėjome, prieš konsultuojantis su profesionalais naudinga pačiam susipažinti, kokie kriterijai patys svarbiausi. Tuo pačiu išsiaiškinti savo poreikius ir tikslingai ieškoti labiausiai tinkamų langų.

Nebrangus šildymas. Kokią sistemą rinktis?

Vienas svarbiausių dalyku statantis namą yra šildymo sistemos. Jų būna įvairiausių: dujinės, elektrinės, kūrenamos kietuoju kuru ir kitokios. Jei nusprendėte įsirengti kietojo kuro katilą, gerai pagalvokite, ar norėsis kiekvieną karštą vasaros dieną kurti ugnį tik tam, kad nusipraustumėte po dušu. O gal planuojate įsirengti specialų šilumos siurblį, kuris pagaminti šilumai sunaudotų pigią aplinkos energiją – pagalvokite, per kiek laiko šis brangus prietaisas atsipirks. Tokias ir panašias problemas jums padės išspręsti šildymo sistemų ekspertai. O mes šiame straipsnyje trumpai apžvelgsime svarbiausius aspektus.

Kalbant apie konkrečios šildymo sistemos parinkimą, visų pirma reikia išskirti du svarbius aspektus – šildymo ir karšto vandens paruošimo. Neretai atsitinka taip, kad sistema, kuri puikiai tinka šildyti namus ypač šaltomis žiemos naktimis, tampa beverte, kai karštą vasaros dieną reikia nedidelio kiekio karšto vandens nusimaudyti ar išplauti indus. Tokiu atveju paprasčiausias sprendimas yra elektriniai šildytuvai, skirti gaminti karštą vandenį, o patalpas šildyti galima teno principu veikiančiu elektriniu radiatoriumi. Vis dėlto tai gana brangu, nes šie prietaisai pagaminti vienai kilovatvalandei šilumos sunaudoja apie vieną kilovatvalandę ir elektros energijos. Šiuo metu šildymo sistemų pramonė jau yra sukūrusi daugybę modernių bei racionaliai energiją naudojančių prietaisų, kurie leidžia gerokai pigiau apšildyti individualius namus.

Dažnai įsirengiant šildymo sistemą pasiteisina kelių skirtingų kuro rūšių kombinavimas, pavyzdžiui, šeima nuolat gyvena rąstiniame name užmiestyje, kuriame nėra gamtinių dujų įvado. Tokiu atveju bene geriausias sprendimas būtų įsirengti kietojo kuro katilą. Šiuo metu šildymas malkomis yra pripažįstamas vienu iš ekologiškiausių. Nepaisant to, kad malkos degdamos išskiria anglies dvideginį, vis dėlto augdami medžiai jį sugeria ir pagamina atitinkamą kiekį deguonies. Dar vienas privalumas yra tai, kad malkos yra atsinaujinantis energijos šaltinis. Šildant namą kietojo kuro katilu gali pasitaikyti tokių momentų, kai šeimininkai išvažiuos ir namas liks be priežiūros. Tokiu atveju namuose reikėtų turėti nedidelį dyzelinu kūrenamą katilą.

Kaip atsarginį variantą taip pat galima įsirengti ir nedidelį dujinį katilą ar keturių dujų balionų stotelę (tokio kiekio dujų užtektų maždaug 9 savaitėm). Įprastai šildymo sistemos yra įrengiamos ilgam laikui, vis dėlto jos ne visada būna patikimos ir kokybiškos, be to niekas nepasakys, kiek po dešimties metų kainuos dujos, malkos arba elektra. Vis dėlto, specialistai, vertindami šiandienines realijas, teigia, kad geriausia yra investuoti į į šilumos siurblį. Toks prietaisas leidžia šildyti namus trigubai pigiau nei kitais energijos ištekliais.

Jeigu svarstote apie vasarnamio šildymą, tai jis gerokai skirsis nuo nuolat gyvenamų patalpų šildymo. Įrengiant vasarnamį rekomenduojama įsidiegti ir nuotolinio valdymo sistemą. Tokiu būdu tiesiog iš savo mobiliojo telefono galėsite išsiųsti nurodymą į skystojo kuro katilo kompiuterį. Tuomet jo sistema automatiškai pereis iš ekonominio režimo, kurio metu palaikoma tik teigiama temperatūra, į darbinį. Po keleto valandų atvykę į sodybą džiaugsitės šiltais kambariais. Tokia sistema gali būti įdiegta pasirinkus skystojo kuro arba granulinį katilą taip pat ir šilumos siurblį.

Vienareikšmiškai atsakyti, kokia šildymo sistema yra geriausia jūsų statomam namui labai sudėtinga. Tai priklauso nuo namo dydžio, jo sienų šiluminės varžos. Taip pat reikia atkreipti dėmesį ir į tai, kokią kuro rūšį jums patogu atsivežti. Daugiau informacijos apie šildymo sistemas rasite paspaudę šią nuorodą.