Vienas svarbiausių dalyku statantis namą yra šildymo sistemos. Jų būna įvairiausių: dujinės, elektrinės, kūrenamos kietuoju kuru ir kitokios. Jei nusprendėte įsirengti kietojo kuro katilą, gerai pagalvokite, ar norėsis kiekvieną karštą vasaros dieną kurti ugnį tik tam, kad nusipraustumėte po dušu. O gal planuojate įsirengti specialų šilumos siurblį, kuris pagaminti šilumai sunaudotų pigią aplinkos energiją – pagalvokite, per kiek laiko šis brangus prietaisas atsipirks. Tokias ir panašias problemas jums padės išspręsti šildymo sistemų ekspertai. O mes šiame straipsnyje trumpai apžvelgsime svarbiausius aspektus.
Kalbant apie konkrečios šildymo sistemos parinkimą, visų pirma reikia išskirti du svarbius aspektus – šildymo ir karšto vandens paruošimo. Neretai atsitinka taip, kad sistema, kuri puikiai tinka šildyti namus ypač šaltomis žiemos naktimis, tampa beverte, kai karštą vasaros dieną reikia nedidelio kiekio karšto vandens nusimaudyti ar išplauti indus. Tokiu atveju paprasčiausias sprendimas yra elektriniai šildytuvai, skirti gaminti karštą vandenį, o patalpas šildyti galima teno principu veikiančiu elektriniu radiatoriumi. Vis dėlto tai gana brangu, nes šie prietaisai pagaminti vienai kilovatvalandei šilumos sunaudoja apie vieną kilovatvalandę ir elektros energijos. Šiuo metu šildymo sistemų pramonė jau yra sukūrusi daugybę modernių bei racionaliai energiją naudojančių prietaisų, kurie leidžia gerokai pigiau apšildyti individualius namus.
Dažnai įsirengiant šildymo sistemą pasiteisina kelių skirtingų kuro rūšių kombinavimas, pavyzdžiui, šeima nuolat gyvena rąstiniame name užmiestyje, kuriame nėra gamtinių dujų įvado. Tokiu atveju bene geriausias sprendimas būtų įsirengti kietojo kuro katilą. Šiuo metu šildymas malkomis yra pripažįstamas vienu iš ekologiškiausių. Nepaisant to, kad malkos degdamos išskiria anglies dvideginį, vis dėlto augdami medžiai jį sugeria ir pagamina atitinkamą kiekį deguonies. Dar vienas privalumas yra tai, kad malkos yra atsinaujinantis energijos šaltinis. Šildant namą kietojo kuro katilu gali pasitaikyti tokių momentų, kai šeimininkai išvažiuos ir namas liks be priežiūros. Tokiu atveju namuose reikėtų turėti nedidelį dyzelinu kūrenamą katilą.
Kaip atsarginį variantą taip pat galima įsirengti ir nedidelį dujinį katilą ar keturių dujų balionų stotelę (tokio kiekio dujų užtektų maždaug 9 savaitėm). Įprastai šildymo sistemos yra įrengiamos ilgam laikui, vis dėlto jos ne visada būna patikimos ir kokybiškos, be to niekas nepasakys, kiek po dešimties metų kainuos dujos, malkos arba elektra. Vis dėlto, specialistai, vertindami šiandienines realijas, teigia, kad geriausia yra investuoti į į šilumos siurblį. Toks prietaisas leidžia šildyti namus trigubai pigiau nei kitais energijos ištekliais.
Jeigu svarstote apie vasarnamio šildymą, tai jis gerokai skirsis nuo nuolat gyvenamų patalpų šildymo. Įrengiant vasarnamį rekomenduojama įsidiegti ir nuotolinio valdymo sistemą. Tokiu būdu tiesiog iš savo mobiliojo telefono galėsite išsiųsti nurodymą į skystojo kuro katilo kompiuterį. Tuomet jo sistema automatiškai pereis iš ekonominio režimo, kurio metu palaikoma tik teigiama temperatūra, į darbinį. Po keleto valandų atvykę į sodybą džiaugsitės šiltais kambariais. Tokia sistema gali būti įdiegta pasirinkus skystojo kuro arba granulinį katilą taip pat ir šilumos siurblį.
Vienareikšmiškai atsakyti, kokia šildymo sistema yra geriausia jūsų statomam namui labai sudėtinga. Tai priklauso nuo namo dydžio, jo sienų šiluminės varžos. Taip pat reikia atkreipti dėmesį ir į tai, kokią kuro rūšį jums patogu atsivežti. Daugiau informacijos apie šildymo sistemas rasite paspaudę šią nuorodą.
Parašykite komentarą