Medinės žaliuzės tiems, kurie nori jaukumo bei natūralumo

Pasislėpti nuo ryškių saulės spindulių ar aplinkinių žvilgsnių bus svarbu daugeliui. Todėl tikrai ne atsitiktinai pasirenkamos pačios įvairiausios langų uždangos. Aišku, šiomis dienomis jų asortimentas tikrai platus, todėl apie įprastas užuolaidas ieškantys išskirtinumo galvoja vis rečiau. Ir būtent tokiais atvejais gali pasitarnauti šis išskirtinis gaminys. Kuris ne tik atlieka savo funkciją, bet ir pasižymi nekasdiene išvaizda bei tuo pačiu yra sukurtas iš visiškai natūralių medžiagų. Kam paskutiniu metu skiriama tikrai nemažai dėmesio. Juk namų ar kitos erdvės interjeras yra be galo svarbus. Taigi, norintys susikurti išskirtinę, bet tuo pačiu ir jaukią bei ramią aplinką tikrai turėtų pamąstyti apie šį variantą, kuris dažnu atveju nepalieka abejingų.

Į ką atkreipti dėmesį renkantis?

Gali atrodyti, jog viskas labai paprasta, tereikia meistrams patikėti matavimo darbus ir galima laukti šio gaminio. Aišku, iš tikrųjų viskas labai panašiai ir yra, tačiau dar prieš renkantis būtų naudinga žinoti, jog galima rinktis iš skirtingo dizaino. O tuo pačiu ir skirtingų medžio atspalvių, kuriuos gali turėti medinės žaliuzės. Kas leidžia jas dar paprasčiau priderinti prie namų interjero stiliaus. Ir visai nesvarbu ar norisi šviesesnių, ar kaip tik reikia tamsesnių spalvų. Tuo labiau, kad dažnu atveju būtent tai gali tapti ir vienu iš svarbesnių namų akcentų, kurie tikrai patrauks dėmesį. Bet tuo pačiu neatims ir jaukumo.

Kokios priežiūros reikės?

Gali atrodyti, jog mediniu gaminiu reikės kažkaip išskirtinai rūpintis. Tačiau iš tikrųjų medinės žaliuzės nereikalaus daugiau priežiūros, negu bet koks kitas alternatyvus gaminys, uždengiantis langus. Kadangi dažnu atveju medis jau yra padengtas bei taip apsaugotas nuo aplinkos poveikio. Be to, namuose jam negresia drėgmės ar temperatūrų kaitos pavojus. Tad dėl kažko papildomai nerimauti tikrai nevertėtų. Tuo labiau, kad retkarčiais pašalinti susikaupusias dulkes taip pat nebus sudėtinga. Tą galima padaryti paprasčiausiai pasinaudojant siurblio pagalbą. Kas leis išvengti net ir tiesioginio prisilietimo prie šio gaminio.

Plastikinių langų saugumas

plastikiniai langaiPlastikiniai langai jau ilgą laiką džiugina daugybę namų ūkių, tačiau, apie juos vis dar sklando nemažai mitų. Vienas tokių mitų teigia, kad plastikiniai langai – nesaugūs. Vis dėlto, šį mitą sėkmingai paneigia ne tik plastikinių langų gamintojai, bet ir specialistai, besirūpinantys ekologija ir namų saugumu.

XXI amžiaus siūloma techninė pažanga leidžia atsisakyti plastikinių langų eros pradžioje naudotų kenksmingų medžiagų. Todėl dabar, šiems namų sergėtojams pirmenybę teikia netgi tie, kurie seniau buvo linkę abejoti plastikinių langų saugumu.

Ši tema verta platesnio aptarimo. Vartotojai retai kada iš arčiau susipažįsta su plastikinių langų gamybos procesu ir medžiagomis, naudojamomis šiam tikslui. Žinių trūkumas – priežastis, kodėl vis dar egzistuoja su plastikinių langų saugumu susijusių mitų.

Tuo labiau, kad saugumas – ne tik ekologinė, bet, ir su būsto gyventojų ir turto apsauga susijusi problema. Pastaroji dilema šiuolaikinių gamintojų išsprendžiama taikant moderniausias technologijas.

Puikus pavyzdys – Barborr plastikiniai langai, kurių stiklas sukurtas taip, kad puikiai apsaugo nuo įsilaužimo. Apie plastikinių langų saugumą plačiau kalbėsime straipsnio pabaigoje. Taip pat aptarsime ne ką mažiau svarbias temas apie tai, ar plastikiniai langai neišskiria kenksmingų medžiagų ir, ar gali plastikiniai langai ekologiškumu lygintis su mediniais?

Plastikinių langų saugumas įrodytas

Pirmieji plastikiniai langai atsirado praeito amžiaus viduryje, Vokietijoje. Tuomet vokiečių technologams kilo idėja sukurti tvirtesnius ir šiltesnius langų rėmus nei mediniai jų atitikmenys. Taip pradėti gaminti langai iš polivinilchlorido, t. y. iš PVC.

Į PVC, kuris yra miltelių pavidalo, įmaišomi tirštikliai, stabilizatoriai ir metalai, tam, kad konstrukcija taptų tvirta ir ilgaamže. Čia svarbu pabrėžti, kad daugelį vartotojų gąsdinantis švinas šiuolaikinių gamintojų dažnai pakeičiamas cinku ir kalciu, kurie visiškai nekenksmingi žmogaus sveikatai. Tačiau, netgi langai, kurių gamybai naudojamas švinas, neišskiria šios medžiagos dalelių į aplinką, todėl yra nekenksmingi.

Svarbiausia, protingai ir atsakingai rinktis gamintoją. Save gerbiantis plastikinių langų gamintojas gamybos procese naudoja tik patikrintas medžiagas, nedarančias žalos sveikatai ir aplinkai. Pirmasis žemos kokybės požymis – įtartinai maža kaina. Tad neskubėkite taupyti kokybiško profilio sąskaita.

Plastikas ar medis?

Mediniai langai vėl tampa madingi, tačiau, skirtingai nei prieš keletą dešimtmečių, šiuolaikiniai mediniai langai gaminami, naudojant brangias medienos rūšis. Todėl ir jų kaina ženkliai aukštesnė nei plastikinių langų. Šis faktorius dažnai suklaidina tuos vartotojus, kurie mano, kad išskirtinis kokybės rodiklis – aukšta kaina. Taip, kaina, kaip jau minėjome, svarbus faktorius, tačiau plastikinių langai, būdami pigesni, savo kokybe ir saugumu nė kiek nenusileidžia mediniams. Tyrimai, atliekami plastikinių langų saugumui įvertinti, įrodo, kad jų eksploatacijos metu į aplinką neišskiriama jokių kenksmingų medžiagų.

Atsparumas įsilaužimams

Plastikinių langų saugumas, kaip žinia, susijęs ne tik su ekologiškumu. Apsaugos nuo įsilaužimų pageidauja visi apatinių daugiabučių aukštų ir individualių namų gyventojai. Šiai problemai taip pat yra sprendimas. Netgi standartinį stiklo paketą yra sunku išlaužti.

Nepaisant to, šiuolaikiniai gamintojai imasi papildomų priemonių, langų saugumui užtikrinti. Tai gali būti susiję ne tik su straipsnio pradžioje minėtomis specialiomis technologijomis, bet ir su tokiomis paprastomis, bet patikimomis priemonėmis, kaip specialios apsaugos, neleidžiančios atidaryti lango iš išorės ar rankenos, aprūpintos raktu užrakinama spyna.

Taigi plastikinių langų saugumas įrodytas ne tik moksliniais tyrimais, bet ir šių langų vartotojų patirtimi. Neabejojame, kad pasirinkę atsakingus ir profesionalius gamintojus, ir Jūs įsiliesite į plastikinių langų mėgėjų gretas.

 

Penkios dažniausios plastikinių langų priežiūros klaidos

plastikiniai langaiNet ir kokybiškiausi plastikiniai langai tarnaus neilgai jeigu nebus tinkamai prižiūrimi. Naujų langų konstrukcija yra sudėtingesnė, nei prieš kelis dešimtmečius senolių trobas puošiančių langų, tačiau jų priežiūrą taip pat kaip anksčiau gali atlikti ir pats šeimininkas.

Langai nereguliuojami

Jeigu sukiojimasis ūkyje ir namų ruošos darbai Jums nėra varginantis darbas ir langų reguliavimas neturėtų būti sudėtingas užsiėmimas. Vis dėlto, plastikiniai langai yra reguliuojami nereguliariai arba ši prievolė ignoruojama visiškai. Tačiau meistrai ir specialistai nesupranta kodėl. Juk vieną kartą per tris mėnesius (sezoniškai) sureguliuoti langai tarnauja ilgai ir patikimai. Tai yra pigiau, nei papildomos išlaidos šilumai, arba langų keitimas anksčiau laiko, turint omenyje, kad plastikiniai langai kainos yra papildomos, bet būtinos išlaidos.

Pamirštame sutepti

Iki šiol buvo manoma, kad langai turi būti sutepami priklausomai nuo klimato ir vietovės, kurioje jie įmontuoti. Didmiesčiuose tokiuose kaip plastikiniai langai vilniuje, plastikiniai langai kaune, plastikiniai langai panevezyje ir plastikiniai langai klaipeda neva sutepti konstrukcijos vyrių nereikia. Tačiau tai mitas, kurį būtina griauti, nes langų vyrius, tarpines ir kitas detales sutepti būtina.

Sandarumo testas

Sandarumo testas turėtų būti atliekamas iškart pakeitus langus ir turėtų būti atliekamas bent kelis kartus per metus. Lapelį įdėkite tarp lango ir rėmo, uždarydami langus. Jeigu uždarius langą lapelį pavyksta ištraukti – plastikiniai langai turi būti sureguliuoti iš naujo.

Tarpinės perspaudimas

Specialistai primena, kad plastikiniai langai su perspausta tarpine tarnauja trumpiau nei turėtų. Tiesą sakant šią klaidą neretai padarome, manydami, kad stipriau prispausta tarpinė užtikrins lango sandarumą. Tinkama prispaudimo pozicija yra nurodoma instrukcijoje, su kuria Jūsų plastikiniai langai atkeliauja į namus.

Stiklo paketo įbrėžimų ir įskilimų taisymas

Stiklo paketo įskilimas yra dažniausia problema, kuri atsiranda, jeigu netinkamai buvo įmontuoti plastikiniai langai naudoti. Vis dėlto, būtent dėl stiklo įskilimo būtina kreiptis pas specialistus ir skirtingai nuo priežiūros nebandyti susidoroti pačiam. Taip yra todėl, kad neteisingas stiklo paketo keitimas gali tapti vyrių deformacijos, uždarymo pavaros arba kampinių jungčių lūžimo priežastimi. Tuomet tektų ieškoti kur yra plastikiniai langai skaiciuokle arba plastikiniai langai ispardavimas, ir keisti langus.

 

 

 

 

Ekspertų patarimai: kaip pasirinkti plastikinius langus?

plastikiniai langaiKiekvienas asmuo pirkdamas langus dažniausiai pasitikti profesionalų patarimais ir rekomendacijomis. Neturint patirties šioje sferoje gali būti gana sunku pasirinkti. Mūsų profesionali komanda pateikia gaires, kurios pačios svarbiausios ieškant plastikinių langų. Susipažinę su pasirinkimo galimybėmis ir tuo pačiu pasikonsultavę su profesionalais nesunkiai pasirinksite kokybiškus, Jums labiausiai tinkamus, plastikinius langus.

ENERGETINIS EFEKTYVUMAS. Labai svarbu renkantis langus atkreipti dėmesį į jų energetinį efektyvumą išreikštą šilumos perdavimo koeficientų. Kuo langai daugiau energijos sutaupo ir yra aukštesnės klasės – tuo jie daugiau kainuoja, tačiau galima džiaugtis tuo, kad ilgiau ir funkcionaliau Jums tarnaus.

Šio aspekto nustatymo būdai yra labai griežtai reglamentuoti Europos Sąjungos, tad galite būti tikras, kad mokate už tą kokybę, kurią pasirinkote. A++ klasės langai – kokybiškiausi. G klasės – žemiausios kategorijos.

ŠVIESOS LAIDUMAS. Natūralu, kad langai pasirenkami tam, jog šviesa gebėtų patekti į vidų. Šiuo metu labai populiarūs ypač dideli plastikiniai langai. Būtent dėl šviesos jie ir yra perkami. Šviesos trūkumą mes dažniausiai kompensuojame įjungta elektros energija, tad klausimas, ar ne geriau iškart pirkti kokybiškus šviesai pralaidžius langus?

LANGŲ SANDARUMAS. Tai vienas iš prioritetinių pasirinkimų, kadangi Lietuvoje klimatas gana atšiaurus, o šildymo sąskaitos – didelės. Kuo labiau langai namuose sulaikys šilumą, tuo mažiau teks investuoti į jos išgavimą. Plastikiniai langai gali būti su dvejomis arba trejomis sandarinimo terpėmis.

ESTETINĖ IŠVAIZDA. Rinkoje galime atrasti labai platų skirtingų plastikinių langų pasirinkimą, kurie skiriasi ne tik savo dydžiu ar forma, tačiau ir spalvomis. Klasikiniai balti plastikiniai langai tikrai nėra vienintelis pasirinkimas. Tiesa, reikėtų nepamiršti, kad tamsūs langų rėmai nuo saulės labai įkaista, tad negalima prie jų liestis. Būtent tai lemia, kad juodi ar tamsiai rudi rėmai pasirenkami kiek rečiau.

GAMINTOJAS. Daugelis žmonių perka tik tų įmonių produkciją, kuri turi žinomą vardą ir gali pasigirti plačiu klientu ratu. Žinoma, faktas, jog visuomenė pasitiki tam tikra įmone, puikus įrodymas, kad ji kompetentinga, tačiau reikia nebijoti įvertinti ir kitų gamintojų pasiūlos.

VĖDINIMO SISTEMA. Lietuvoje taip pat gana mažai žmonių atkreipia dėmesį į tai, kokia yra vėdinimo sistema. Rekomenduojame detaliau su tuo susipažinti, kadangi tai gali būti vieni svarbiausių aspektų lemiantys konkrečių plastikinių langų pasirinkimą.

  1. Kokio lygio yra vėdinimo grotelių pralaidumas?
  2. Ar sunku vėdinimo groteles išvalyti?
  3. Žiemos metu grotelės gali apšalti, tad reikia susipažinti, kokios priemonės gali padėti to išvengti.

Vėdinimo sistema yra būtina kiekvienuose namuose. Būtent per langus ji dažniausiai ir funkcionuoja.

SAUGUMAS. Plastikiniai langai gali turėti užraktą. Tai yra aktualu tiems asmenims, kurie gyvena pirmame daugiabučio aukšte arba tiesiog neramiame rajone. Papildomas saugumas dar niekam nepakenkė.

Rinkoje galima atrasti labai daug plastikinių langų. Kaip jau minėjome, prieš konsultuojantis su profesionalais naudinga pačiam susipažinti, kokie kriterijai patys svarbiausi. Tuo pačiu išsiaiškinti savo poreikius ir tikslingai ieškoti labiausiai tinkamų langų.

Plastikiniai langai – geriausias pasirinkimas norintiems gyventi patogiai

plastikiniai langaiNamų įkūrimas yra gana ilgas ir atsakingas žingsnis. Siekiant, kad viskas būtų taip, kaip pageidaujate – labai svarbu apgalvoti smulkmenas, kurios užtikrina tiek gražius, tiek stilingus namus. Išskirtinės kokybės plastikiniai langai šiuo metu Lietuvoje yra pats populiariausias pasirinkimas. Daugelis žmonių tvirtina, kad lyginant plastikinius ir medinius akivaizdu, kad pirmieji tikrai kur kas geresnis pasirinkimas. Visgi, vis dar pasitaiko žmonių, kurie neabejoja medinių nauda. Geriausiai įrodyti plastikinių langų pliusus gali paprasčiausias lyginimas.

Kaina. Plastikiniai langai kainuoja pigiau nei kad mediniai. Tuo įsitikinti galima paprasčiausiai nuėjus į bet kurią langų prekybos vietą ir palyginus kainą. Svarbiausia, kad mažesnė kaina jokiu būdu nereiškia prastesnės kokybės. Daugelis žmonių sutinka, kad išskirtinės kokybės plastikiniai langai vistiek kainuoja pigiau nei kad mediniai.

Funkcionalumas ir ilgaamžiškumas. Plastikiniai langai Jums tarnautų kur kas ilgiau. Daugelis gamintojų tvirtina, kad galite sėkmingai džiaugtis plastikiniais langais bent jau gerus 30 metų. Kartais dar ilgiau. Taigi investuodami į langus jūs galite būti tikras, kad tikrai ilgą laiko tarpą pastarieji Jums tarnaus. Juolab, daugelis žmonių suteikia garantiją, kuri leidžia iškilus problemoms kreiptis į profesionalus, kurie jas sutvarkys. Jeigu norite, kad turimi langai sėkmingai tarnautų – tokiu atveju rekomenduojame pirkti tik iš žinomų, savo vardą užsitarnavusių, kompanijų.

Stilius. Daugelis galvoja, kad plastikiniai langai būna tik balti. Tai toli gražu nėra vienintelė pasirinkimo galimybė. Paprasčiausiai, daugelis žmonių perka būtent baltos spalvos langus. Žinoma, jeigu pageidaujate, galite atrasti ir juodus, rudus bei raudonus. Svarbiausia, kad pasiūla tikrai labai plati ir kiekvienas norintis atras tai, kas jam labiausiai tinka.

Plastikiniai langai lyginant su mediniais turi kur kas daugiau pliusų, tačiau jeigu norite, kad visi jie būtų įgyvendinti tokiu atveju reikia pirkti kokybiškus langus. Kadangi Lietuvoje yra labai daug kompanijų, kurios siūlo savo produktus – naudinga susidėlioti kriterijus, kad pasirinkimas patenkintų poreikius. Pateiksime gaires, kurios padės ieškoti kompanijos parduodančios kokybiškus plastikinius langus.

  1. Pirmiausia Jums rekomenduojame įvertinti, kokiomis kainomis langai yra parduodami. Kol vienos siūlo kokybišką produkciją pigiau, kitos lygiai tuo pačius langus gali parduoti brangiau.
  2. Daugelis žmonių internete mėgsta palikti atsiliepimus, kuri gali padėti geriau suvokti, ar klientai buvo patenkini gautais gaminiais, ar nelabai. Visais komentarais tikėti tikrai neverta, tačiau bent jau tam tikrą nuomonę tikrai pavyks susidaryti.
  3. Žinoma, būtinai rekomenduojame pasidomėti, kokios įmonės produkciją jie teikia. Plačiau apie tai galite pasiskaityti internete.
  4. Perskaitykite visas sąlygas, kurios apibrėžia tam tikros prekybos vietos taisykles. Bendraukite su vadybininku, kurio tikslas Jums parduoti kokybiškus gaminius.
  5. Jeigu perkate ne internetu – pats pabandykite paliesti, įvertinti gaminius ir nuspręsti, ar pasiūla Jus tenkina, ar ne.

Svarbiausia, kad išskirtinės kokybės plastikiniai langai Lietuvoje nėra naujiena, tačiau kadangi pasiūla tokia plati – gali būti sunku atrasti pačius geriausius. Siūlome skirti laiko paieškoms. Tai užsitikrinsite, kad įsigijote tikrai gerus ir ilgai Jums tarnausiančius langus.

Gyvenkite gražiuose bei patogiuose namuose.

 

Kodėl rasoja plastikiniai langai?

plastikiniai langaiNiekas nepaneigs, kad plastikiniai langai labai populiarūs. Jie užtikrina gražią ir tvarkingą pastato ir vidaus patalpų išvaizdą, juos patogu atidarinėti ir pan. Tačiau ne vienas galėtų padejuoti, kad plastikiniai langai rasoja. Kodėl taip atsitinka, kad rytais ant langų stiklo randame susikaupusio vandens?

Paprastai, rinkdamiesi ir montuodami langus, siekiame, kad jie būtų kuo sandaresni, nes norime taupyti patalpų šilumą ir išvengti trukdančių aplinkos garsų. Mažindami langų kaštus, atsisakome orlaidžių. Dėl viso to gali sutrikti bendra patalpos ventiliavimo sistema. Todėl langai ir rasoja ir, gali būti, kad įvairiuose kambariuose skirtingai. Kitaip sakant rytinio langų rasojimo priežastis – ypač sandarūs ir nepraleidžiantys oro, tai yra hermetiški, langai. Dėl jų patalpose kaupiasi perteklinė drėgmė.

Patalpose, ore, visuomet yra tam tikras kiekis vandens garų dėl maisto gaminimo, prausimosi, skalbimo. Žmonės kvėpuodami taip pat išskiria nemažai vandens. Pagal nustatytas higienos normas, oras patalpose turi keistis kelis kartus per valandą. Tad, norint sumažinti langų rasojimą, patalpas būtina gerai vėdinti. Bent keletą kartų per dieną langus reikėtų atverti ir gerai išvėdinti kambarius, dar geriau sudaryti skersvėjį, tada oras patalpose visiškai pasikeičia, o sienos nespėja atšalti. Taip pat patikrinkite pagrindinius visos patalpos natūralaus vėdinimo ortakius, kurie yra vonioje, tualete ar virtuvėje. Jeigu jie blogai funkcionuoja, pavyzdžiui, dėl taršos, tai patalpų drėgmės koncentracija didėja ir sutrinka viso būsto oro judėjimas.

Langų pakraščiuose vandens lašeliai gali atsirasti ir dėl to, kad lango stiklai geriau sulaiko šilumą negu lango rėmai ar varčia. Jeigu stiklo paketo sudėtyje yra aliuminio rėmelis, langas rasos labiau, nes aliuminis blogesnis patalpos šilumos izoliuotojas už plastiką.

Tačiau nors ir pasirinkus tikrai kokybiškus plastikinius langus, dar labai svarbu, kad jie būtų tinkamai sumontuoti. Net iki 80 procentų bendros lango kokybės priklauso nuo to, kaip kokybiškai langas įstatytas, tad šį darbą atlikti turėtų tik patikimi ir patyrę specialistai. Atkreipkite dėmesį, kaip, montuojant langus, užpildomi tarpai, neturėtų būti naudojamos vien tik montažinės putos. Rekomenduotina tiek iš lango vidinės pusės, tiek ir iš išorės pritvirtinti hidroizoliacinę medžiagą, ji papildomai saugos nuo neigiamo aplinkos poveikio. Labai svarbu teisingai tvirtinti palangę – kad ši neužstotų radiatoriaus, nes šilumai bus sunkiau pasiekti apatinę lango dalį, dėl to ant lango irgi  kaupsis vanduo.