Kodėl rasoja plastikiniai langai?

plastikiniai langaiNiekas nepaneigs, kad plastikiniai langai labai populiarūs. Jie užtikrina gražią ir tvarkingą pastato ir vidaus patalpų išvaizdą, juos patogu atidarinėti ir pan. Tačiau ne vienas galėtų padejuoti, kad plastikiniai langai rasoja. Kodėl taip atsitinka, kad rytais ant langų stiklo randame susikaupusio vandens?

Paprastai, rinkdamiesi ir montuodami langus, siekiame, kad jie būtų kuo sandaresni, nes norime taupyti patalpų šilumą ir išvengti trukdančių aplinkos garsų. Mažindami langų kaštus, atsisakome orlaidžių. Dėl viso to gali sutrikti bendra patalpos ventiliavimo sistema. Todėl langai ir rasoja ir, gali būti, kad įvairiuose kambariuose skirtingai. Kitaip sakant rytinio langų rasojimo priežastis – ypač sandarūs ir nepraleidžiantys oro, tai yra hermetiški, langai. Dėl jų patalpose kaupiasi perteklinė drėgmė.

Patalpose, ore, visuomet yra tam tikras kiekis vandens garų dėl maisto gaminimo, prausimosi, skalbimo. Žmonės kvėpuodami taip pat išskiria nemažai vandens. Pagal nustatytas higienos normas, oras patalpose turi keistis kelis kartus per valandą. Tad, norint sumažinti langų rasojimą, patalpas būtina gerai vėdinti. Bent keletą kartų per dieną langus reikėtų atverti ir gerai išvėdinti kambarius, dar geriau sudaryti skersvėjį, tada oras patalpose visiškai pasikeičia, o sienos nespėja atšalti. Taip pat patikrinkite pagrindinius visos patalpos natūralaus vėdinimo ortakius, kurie yra vonioje, tualete ar virtuvėje. Jeigu jie blogai funkcionuoja, pavyzdžiui, dėl taršos, tai patalpų drėgmės koncentracija didėja ir sutrinka viso būsto oro judėjimas.

Langų pakraščiuose vandens lašeliai gali atsirasti ir dėl to, kad lango stiklai geriau sulaiko šilumą negu lango rėmai ar varčia. Jeigu stiklo paketo sudėtyje yra aliuminio rėmelis, langas rasos labiau, nes aliuminis blogesnis patalpos šilumos izoliuotojas už plastiką.

Tačiau nors ir pasirinkus tikrai kokybiškus plastikinius langus, dar labai svarbu, kad jie būtų tinkamai sumontuoti. Net iki 80 procentų bendros lango kokybės priklauso nuo to, kaip kokybiškai langas įstatytas, tad šį darbą atlikti turėtų tik patikimi ir patyrę specialistai. Atkreipkite dėmesį, kaip, montuojant langus, užpildomi tarpai, neturėtų būti naudojamos vien tik montažinės putos. Rekomenduotina tiek iš lango vidinės pusės, tiek ir iš išorės pritvirtinti hidroizoliacinę medžiagą, ji papildomai saugos nuo neigiamo aplinkos poveikio. Labai svarbu teisingai tvirtinti palangę – kad ši neužstotų radiatoriaus, nes šilumai bus sunkiau pasiekti apatinę lango dalį, dėl to ant lango irgi  kaupsis vanduo.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *