Plastikinių langų saugumas

plastikiniai langaiPlastikiniai langai jau ilgą laiką džiugina daugybę namų ūkių, tačiau, apie juos vis dar sklando nemažai mitų. Vienas tokių mitų teigia, kad plastikiniai langai – nesaugūs. Vis dėlto, šį mitą sėkmingai paneigia ne tik plastikinių langų gamintojai, bet ir specialistai, besirūpinantys ekologija ir namų saugumu.

XXI amžiaus siūloma techninė pažanga leidžia atsisakyti plastikinių langų eros pradžioje naudotų kenksmingų medžiagų. Todėl dabar, šiems namų sergėtojams pirmenybę teikia netgi tie, kurie seniau buvo linkę abejoti plastikinių langų saugumu.

Ši tema verta platesnio aptarimo. Vartotojai retai kada iš arčiau susipažįsta su plastikinių langų gamybos procesu ir medžiagomis, naudojamomis šiam tikslui. Žinių trūkumas – priežastis, kodėl vis dar egzistuoja su plastikinių langų saugumu susijusių mitų.

Tuo labiau, kad saugumas – ne tik ekologinė, bet, ir su būsto gyventojų ir turto apsauga susijusi problema. Pastaroji dilema šiuolaikinių gamintojų išsprendžiama taikant moderniausias technologijas.

Puikus pavyzdys – Barborr plastikiniai langai, kurių stiklas sukurtas taip, kad puikiai apsaugo nuo įsilaužimo. Apie plastikinių langų saugumą plačiau kalbėsime straipsnio pabaigoje. Taip pat aptarsime ne ką mažiau svarbias temas apie tai, ar plastikiniai langai neišskiria kenksmingų medžiagų ir, ar gali plastikiniai langai ekologiškumu lygintis su mediniais?

Plastikinių langų saugumas įrodytas

Pirmieji plastikiniai langai atsirado praeito amžiaus viduryje, Vokietijoje. Tuomet vokiečių technologams kilo idėja sukurti tvirtesnius ir šiltesnius langų rėmus nei mediniai jų atitikmenys. Taip pradėti gaminti langai iš polivinilchlorido, t. y. iš PVC.

Į PVC, kuris yra miltelių pavidalo, įmaišomi tirštikliai, stabilizatoriai ir metalai, tam, kad konstrukcija taptų tvirta ir ilgaamže. Čia svarbu pabrėžti, kad daugelį vartotojų gąsdinantis švinas šiuolaikinių gamintojų dažnai pakeičiamas cinku ir kalciu, kurie visiškai nekenksmingi žmogaus sveikatai. Tačiau, netgi langai, kurių gamybai naudojamas švinas, neišskiria šios medžiagos dalelių į aplinką, todėl yra nekenksmingi.

Svarbiausia, protingai ir atsakingai rinktis gamintoją. Save gerbiantis plastikinių langų gamintojas gamybos procese naudoja tik patikrintas medžiagas, nedarančias žalos sveikatai ir aplinkai. Pirmasis žemos kokybės požymis – įtartinai maža kaina. Tad neskubėkite taupyti kokybiško profilio sąskaita.

Plastikas ar medis?

Mediniai langai vėl tampa madingi, tačiau, skirtingai nei prieš keletą dešimtmečių, šiuolaikiniai mediniai langai gaminami, naudojant brangias medienos rūšis. Todėl ir jų kaina ženkliai aukštesnė nei plastikinių langų. Šis faktorius dažnai suklaidina tuos vartotojus, kurie mano, kad išskirtinis kokybės rodiklis – aukšta kaina. Taip, kaina, kaip jau minėjome, svarbus faktorius, tačiau plastikinių langai, būdami pigesni, savo kokybe ir saugumu nė kiek nenusileidžia mediniams. Tyrimai, atliekami plastikinių langų saugumui įvertinti, įrodo, kad jų eksploatacijos metu į aplinką neišskiriama jokių kenksmingų medžiagų.

Atsparumas įsilaužimams

Plastikinių langų saugumas, kaip žinia, susijęs ne tik su ekologiškumu. Apsaugos nuo įsilaužimų pageidauja visi apatinių daugiabučių aukštų ir individualių namų gyventojai. Šiai problemai taip pat yra sprendimas. Netgi standartinį stiklo paketą yra sunku išlaužti.

Nepaisant to, šiuolaikiniai gamintojai imasi papildomų priemonių, langų saugumui užtikrinti. Tai gali būti susiję ne tik su straipsnio pradžioje minėtomis specialiomis technologijomis, bet ir su tokiomis paprastomis, bet patikimomis priemonėmis, kaip specialios apsaugos, neleidžiančios atidaryti lango iš išorės ar rankenos, aprūpintos raktu užrakinama spyna.

Taigi plastikinių langų saugumas įrodytas ne tik moksliniais tyrimais, bet ir šių langų vartotojų patirtimi. Neabejojame, kad pasirinkę atsakingus ir profesionalius gamintojus, ir Jūs įsiliesite į plastikinių langų mėgėjų gretas.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *