Kaip išsirinkti fotografą krikštynoms?

krikštynų fotosesijaJei norite išvengti bet kokių galimų rūpesčių, artėjant mažylio krikštynoms, privalote sudaryti tikslų būsimos šventės planą, t. y. numatyti pobūvio vietą, pagalvoti apie užkandžius ir gėrimus, sugalvoti linksmus žaidimus svečiams ir atrakcijas vaikams, susitikti su šventės vedėjais ir fotografu. Beje, krikštynų fotosesija reikalauja išskirtinio profesionalumo – fotografuoti vaikus nėra taip paprasta kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Profesionalus vaikų fotografas turi mokėti bendrauti su vaikais, juos sudominti ir prakalbinti.

Skirkite laiko fotografo paieškai. Kiekvienas fotografas vadovaujasi individualiu stiliumi, todėl jų nuotraukos skiriasi tematika, spalvomis ir pasirinktu rakursu. Tai reiškia, kad ieškodami jūsų lūkesčius atitinkančio menininko, privalote peržiūrėti kelių kandidatų nuotraukų galerijas. Tik įvertinę atskiras fotosesijas, galėsite susidaryti jūsų šeimos šventės albumo viziją. Beje, siekdami išvengti galimų rūpesčių, nepamirškite, kad fotografą rekomenduojama užsisakyti likus bent pusmečiui iki numatytos šventės, ypač jei krikštynų fotosesija yra planuojama šiltuoju metų laiku.

Susitikite. Išsirinkę visus jūsų ir jūsų šeimos lūkesčius atitinkantį fotografą, privalote su juo susitikti. Nepamirškite, kad jūsų vaikui būtinas ne tik profesionalus, bet ir draugiškas žmogus. Susitikę su fotografu, aptarkite būsimos šventės viziją, išsakykite savo pageidavimus ir pasiteiraukite specialisto nuomonės. Rekomenduojama į susitikimą pasiimti ir būsimą krikštynuką – jei pastebėsite, kad vaikas fotografo vengia ar šalinasi, geriau ieškokite kito specialisto.

Išbandykite. Jei norite būti visiškai tikri būsimų nuotraukų kokybe, susitarkite dėl mokamos ar nemokamos fotosesijos, atliekamos prieš krikštynas. Tai ne tik sustiprins jūsų ryšį, bet ir leis apsispręsti, t. y. matydami nuotraukas, jūs galėsite įvertinti, ar jos atitinka jūsų ir jūsų šeimos lūkesčius. Jei jums kyla abejonių, galite pasitarti su specialistu dėl tam tikro fotografijų stiliaus ar rakurso. Jei fotografas jums pasirodė nevykęs, nieko nelaukę ieškokite kito specialisto.

Pasidomėkite rekomendacijomis. Vienas svarbiausių pasirinkimo kriterijų – rekomendacijos. Pasikalbėkite su draugais, kurie neseniai šventė krikštynas, paklauskite jų nuomonės apie fotografus jūsų mieste. Jei tokių pažįstamų neturite, paieškokite atsiliepimų internete. Žinoma, skaitydami atsiliepimus, būkite atidūs – daugelis komentarų gali būt melagingo pobūdžio, siekiant formuoti pasirinktą (menkinamąjį arba giriamąjį) specialisto ar net ir visos įmonės įvaizdį.

Pasirašykite sutartį. Nors ir koks patikimas fotografas atrodytų, būtinai pasirašykite teisinę galią turinčią sutartį, kurioje būtų nurodyti visi svarbiausi susitarimo punktai, t. y. įkainiai, nuotraukų pateikimo data, fotografijų skaičius ir t. t. Jei sutartį jums pateikia fotografas, atidžiai ją perskaitykite ir aptarkite visus klausimus, kurie jums kelia neaiškumų.

Atradę profesionalų ir draugišką fotografą, pagalvokite apie svarbiausius fotosesijos niuansus – vietą, paros laiką ir fotosesijos temą. Šiltuoju metų laiku rekomenduojama fotosesiją atlikti lauke, saulėtoje erdvėje. Nepamirškite, kad vaikai nemėgsta sėdėti vienoje vietoje, todėl pagalvokite apie mažylio pramogas – galbūt fotosesiją galite perkelti į žaidimų aikštelę? Jei tokios galimybės nėra, puikiai tiks ir nuosavos sodybos kiemas, tačiau pasirūpinkite žaislais: pliušiniais meškiukais, knygomis ir kamuoliais. Beje, viena gražiausių krikštynų fotosesijos temų – žaidžiančio vaiko kasdienybė, t. y. stebuklų kupino pasaulio įamžinimas.

Plačiau apie krikštynų fotografiją ir profesionalaus fotografo paslaugas galite sužinoti www.mazistebuklai.lt svetainėje.

Krikštynų atributika mergaitėms – rožinių prisiminimų šventė

krikstynosŠeimą aplankius gandrams, krikštynos tampa viena svarbiausių ir gražiausių švenčių jūsų vaikui. Paprastai tėveliams didžiausias iššūkis išrinkti savo atžalai krikšto tėvus, nes tai ypač atsakingos pareigos, jie juk turi dalyvauti ne tik krikštijimo ceremonijoje, bet ir domėtis vaiko gyvenimu po jos. O norint, kad šventė būtų įsimintina ir savo vaikui galėtumėte parodyti nuostabias nuotraukose užfiksuotas akimirkas labai pravers krikštynų atributika.

Pakalbėkime apie tai kaip dekoruoti krikštynų šventę mergaitėms. Jau nuo seno vyrauja graži tradicija, kad mergaitėms būdinga rožinė spalva, o berniukams – mėlyna. Ir visai ne veltui, nes rožinė spalva simbolizuoja moterišką prigimtį, romantizmą ir sveikatą. Tai tarsi moteriškumo pradas. Todėl klausimas, kokia spalva dekoruoti krikštynas yra mažiausiai aktualus tėvams. Svarbiau kaip tai padaryti?

balionai krikštynomsTaigi, mergaitės krikštynų dekoracijos gali būti labai įvairios, viskas priklauso nuo jūsų fantazijos ir piniginės. Niekada neprašausite pasirinkę balionus, puikiai derės balti ir įvairių rožinių atspalvių balionai, o kvalifikuoti meistrai iš jų gali padaryti tikrus stebuklus – arkas, gėlės ir įvairiausias girliandas. Juk ne veltui balionai mums asocijuojasi su vaikyste, tai puiki dekoracijos priemonė, kuri jūsų šeimos šventę pavers labai gražia ir įsimintina.

 

krikštynosTiesa, jei balionai jums atrodo nuvalkiota krikštynų atributika, galite juos pakeisti girliandomis iš karoliukų, kurie gali sėkmingai būti naudojami kaip ir stalo dekoras. Dekorui puikiai tiks ir žvakės su vaiko atvaizdu, jos sukuria jaukią, šeimynišką atmosferą. Beje, tik rinkitės bekvapias ir nevarvančias žvakes, nes įprastų žvakių kvapas gali erzinti ne tik jautrią kūdikio nosyte, bet ir svečius. Kadangi krikštynose būna ne mažai vaikų, tai gerai apgalvokite kaip išdėstysite žvakes. Optimaliausias variantas – keletas žvakių ant stalo, o kad viskas atrodytų žaismingiau (juk tai pirmiausia vaiko šventė) paįvairinkite stalo dekorą linksmomis detalėmis – dekoratyvinėmis kūdikių arba angeliukų figūrėlėmis.

krikštynosKadangi tai vaiko šventė, nepamirškite, jo nuotraukos. Puikiai atrodys viena didelė nuotrauka ant sienos, kurią gali puošti įvairiaspalvės gėlės. Žinoma, jei turite laiko ir noro, nuotraukų koliažas iš pirmųjų kūdikio dienų atrodys itin originaliai. Beje, nepamirškite ir svečių, užsukusių jus pasveikinti šios gražios šventės proga. Pasirūpinkite, kad jie turėtų savo vardo korteles su krikštynų atributika, tai bus ne tik naudinga praktiškai, bet ir liks gražus prisiminimas. Kalbant apie prisiminimus, įvairios palinkėjimų kortelės su angeliukais, kurias užpildys svečiai, vėliau gali būti paverstos į atsiminimų – palinkėjimų knygą arba albumą. Tiesa, stenkitės, kad visa krikštynų atributika būtų panašių spalvų – balta, rožinė, švelniai rožinė, o šių spalvų paletę gali paįvairinti ir švelniai geltona. Taip sukursite nepriekaištingai vientisą krikštynų stilių, viskas derės tarpusavyje ir sukurs puikia šventinę nuotaiką.

O šventei einant į pabaigą, nepamirškite ir oro žibintų, paleiskite juos su pačiais geriausiais ir gražiausiais palinkėjimais į dangų. Tai puiki krikštynų atributika šventės pabaigai, kurią įvertins visi jos svečiai. Taigi, net menkiausios smulkmenos gali krikštynas paversti įspūdinga švente.