Kaip išsirinkti fotografą krikštynoms?

krikštynų fotosesijaJei norite išvengti bet kokių galimų rūpesčių, artėjant mažylio krikštynoms, privalote sudaryti tikslų būsimos šventės planą, t. y. numatyti pobūvio vietą, pagalvoti apie užkandžius ir gėrimus, sugalvoti linksmus žaidimus svečiams ir atrakcijas vaikams, susitikti su šventės vedėjais ir fotografu. Beje, krikštynų fotosesija reikalauja išskirtinio profesionalumo – fotografuoti vaikus nėra taip paprasta kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Profesionalus vaikų fotografas turi mokėti bendrauti su vaikais, juos sudominti ir prakalbinti.

Skirkite laiko fotografo paieškai. Kiekvienas fotografas vadovaujasi individualiu stiliumi, todėl jų nuotraukos skiriasi tematika, spalvomis ir pasirinktu rakursu. Tai reiškia, kad ieškodami jūsų lūkesčius atitinkančio menininko, privalote peržiūrėti kelių kandidatų nuotraukų galerijas. Tik įvertinę atskiras fotosesijas, galėsite susidaryti jūsų šeimos šventės albumo viziją. Beje, siekdami išvengti galimų rūpesčių, nepamirškite, kad fotografą rekomenduojama užsisakyti likus bent pusmečiui iki numatytos šventės, ypač jei krikštynų fotosesija yra planuojama šiltuoju metų laiku.

Susitikite. Išsirinkę visus jūsų ir jūsų šeimos lūkesčius atitinkantį fotografą, privalote su juo susitikti. Nepamirškite, kad jūsų vaikui būtinas ne tik profesionalus, bet ir draugiškas žmogus. Susitikę su fotografu, aptarkite būsimos šventės viziją, išsakykite savo pageidavimus ir pasiteiraukite specialisto nuomonės. Rekomenduojama į susitikimą pasiimti ir būsimą krikštynuką – jei pastebėsite, kad vaikas fotografo vengia ar šalinasi, geriau ieškokite kito specialisto.

Išbandykite. Jei norite būti visiškai tikri būsimų nuotraukų kokybe, susitarkite dėl mokamos ar nemokamos fotosesijos, atliekamos prieš krikštynas. Tai ne tik sustiprins jūsų ryšį, bet ir leis apsispręsti, t. y. matydami nuotraukas, jūs galėsite įvertinti, ar jos atitinka jūsų ir jūsų šeimos lūkesčius. Jei jums kyla abejonių, galite pasitarti su specialistu dėl tam tikro fotografijų stiliaus ar rakurso. Jei fotografas jums pasirodė nevykęs, nieko nelaukę ieškokite kito specialisto.

Pasidomėkite rekomendacijomis. Vienas svarbiausių pasirinkimo kriterijų – rekomendacijos. Pasikalbėkite su draugais, kurie neseniai šventė krikštynas, paklauskite jų nuomonės apie fotografus jūsų mieste. Jei tokių pažįstamų neturite, paieškokite atsiliepimų internete. Žinoma, skaitydami atsiliepimus, būkite atidūs – daugelis komentarų gali būt melagingo pobūdžio, siekiant formuoti pasirinktą (menkinamąjį arba giriamąjį) specialisto ar net ir visos įmonės įvaizdį.

Pasirašykite sutartį. Nors ir koks patikimas fotografas atrodytų, būtinai pasirašykite teisinę galią turinčią sutartį, kurioje būtų nurodyti visi svarbiausi susitarimo punktai, t. y. įkainiai, nuotraukų pateikimo data, fotografijų skaičius ir t. t. Jei sutartį jums pateikia fotografas, atidžiai ją perskaitykite ir aptarkite visus klausimus, kurie jums kelia neaiškumų.

Atradę profesionalų ir draugišką fotografą, pagalvokite apie svarbiausius fotosesijos niuansus – vietą, paros laiką ir fotosesijos temą. Šiltuoju metų laiku rekomenduojama fotosesiją atlikti lauke, saulėtoje erdvėje. Nepamirškite, kad vaikai nemėgsta sėdėti vienoje vietoje, todėl pagalvokite apie mažylio pramogas – galbūt fotosesiją galite perkelti į žaidimų aikštelę? Jei tokios galimybės nėra, puikiai tiks ir nuosavos sodybos kiemas, tačiau pasirūpinkite žaislais: pliušiniais meškiukais, knygomis ir kamuoliais. Beje, viena gražiausių krikštynų fotosesijos temų – žaidžiančio vaiko kasdienybė, t. y. stebuklų kupino pasaulio įamžinimas.

Plačiau apie krikštynų fotografiją ir profesionalaus fotografo paslaugas galite sužinoti www.mazistebuklai.lt svetainėje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *