Brokerio darbo ypatumai: kaip juo tapti?

brokerisVienas dažniausiai užduodamų klausimų NT turto srityje, kas yra brokeris ir kaip juo tapti, šiandieną gali būti atsakomas labai tiksliai. Nors dar prieš dešimt metų šis klausimas net nebuvo susiformavęs mūsų pasąmonėje, dabar galime drąsiai teigti jog straipsnių ir patarimų apie brokerio darbo ypatumus ir galimybes yra plačiai ieškoma internete. Būtent dėl šios priežasties, norime pateikti tikrus ir niekur neišgalvotus faktus apie NT agento darbą, jo pobūdį bei būtinas charakterio savybes.

Visų pirma, NT brokerio darbas yra glaudžiai susijęs su pardavimais. Kitaip tariant, ieškodami atsakymo kaip tapti draudimo brokeriu, pirmiausiai išsiaiškinkite ar šiam darbui jūs esate tinkamas ir ar jam galėsite atsiduoti visa savo esybe. Brokeris – tai žmogus, kuris teikia mokamas paslaugas nekilnojamo turto srityje ir yra atsakingas už šiuos darbus: būsto pardavimą, nuomą, mainymą. Jis ne tik padeda klientui išsirinkti jo svajonių būstą pateikdamas pasiūlymus internetu, tačiau efektyviai dirba nuolatos palaikydamas ryšį su paslaugos užsakovu, kuriam pateikia daugybę būtų pirkimo ar nuomos pasiūlymų. Susitikimai, bandymas surasti bendrą kalbą ir variantą, kuris tiktų skirtingiems klientams ir dar daugybė rūpesčių yra užkraunama NT turto brokeriui. Tačiau kitiems, būtent toks NT brokerio darbas yra vienas malonumas. Pradėjote galvoti jog ir jums tokia darbo specifika yra tinkama? Kodėl gi nepabandžius juo tapti?

Savybės, kurias turi turėti kiekvienas NT turto brokeris:

 1. Gebėjimas išklausyti
 2. Puikūs turto pardavimo įgūdžiai
 3. Punktualumas
 4. Dienos plano laikymasis
 5. Atvirumas naujovėms
 6. Kūrybiškumas
 7. Mokėjimas dirbti savarankiškai
 8. Lankstumas bei imlumas
 9. Užsispyrimas parduodi
 10. Didelis atsidavimas darbui bei noras save realizuoti 100 procentų.

Žinoma, vien išvardinti brokeriui reikalingas savybes nėra protinga, nes jau dabar, daugelis jūsų galėjo pagalvoti, kad galite labai paprastai įsidarbinti NT agentūroje ir sėkmingai dirbti šioje srityje. Tačiau, jeigu jūsų charakterio savybės ir atitiko, nepamirškite pagalvoti apie brokerio darbo specifiką. Slenkantis grafikas yra pirmas dalykas, kurį yra labai svarbu paminėti ir yra kurį turi būti rimtai atsižvelgiama. Jeigu jūs esate atsidavęs šeimai ir planuojate ją kurti, brokerio darbas gali tapti kliūtimi. Būtent dėl to, dažniausiai brokeriu yra rekomenduojama tapti jaunesniems žmonėms, kurie gali dirbti tiek darbo dienomis, tiek savaitgaliais bei susitikti su klientais netgi nenumatytu ar prieš tai nesutartu laiku. Taip pat, atliekant brokerio darbo testą, galima dar geriau įsitikinti ar jūs galite tapti šios profesijos atstovu. Tokie klausimai kaip: ką darytumėte jeigu klientas staiga nusprendžia pasirinkti kitą brokerį, kaip spręstumėte nuolatinį kliento prieštaravimą, kaip tvarkytumės su savo ir klientų nuotaikų kaita ir panašiai gali padėti apsipręsti galutinai. Žinoma, jeigu norite profesionalo nuomonės, prieš darbinantis NT brokeriu jūs visada galite nukeliauti į savo išsirinktą nekilnojamo turto agentūrą ir paprašyti konsultacijos ar patarimų, kuriuos jie dažniausiai geranoriškai pateikia.

 

 

 

 

 

 

PRIEŽASTYS PASIKLIAUTI BROKERIU

 

nekilnojamo turto brokeriai darbąDaug kas mūsų šalyje vis dar įtariai žiūri į nekilnojamo turto brokerių darbą. Neva jiems išmetami papildomi pinigai. Tačiau tie, kas bent kartą naudojosi šių nekilnojamo turto agentų paslaugomis, kaip sutarę tvirtina, jog nupirkti ar parduoti būstą su tokių profesionalų pagalba buvo žymiai lengviau. Pasaulyje jau kuris laikas populiarus būdas ieškoti būsto pirkėjų ar pardavėjų su brokeriais, Lietuvoje pamažu irgi populiarėja. Tokia tendencija pastebima ne be reikalo. Yra keletas esminių priežasčių, lemiančių nekilnojamo turto brokerių populiarumą. Pateiksime penkias priežastis, kodėl verta pasikliauti brokeriu.

 1. Nekilnojamo turto brokeriai išmano rinkos situaciją

Kasdienė darbo praktika nulėmė, kad nekilnojamo turto brokeriai puikiai išmano tuometinę būsto rinkos situaciją. Nuolat domėdamiesi parduodamų arba perkamų pastatų ar patalpų kaina, sąlygomis, būkle ir pan., jie geba objektyviai įvertinti objekto vertę. Tarpininkaudami būsto pirkėjų ar pardavėjų paieškose jie žino, kada sandoris yra naudingas, vertas dėmesio, o kada žmogui verčiau ieškoti kito varianto. Be to, stebėdami rinką, šie specialistai gana tiksliai gali nuspėti nekilnojamo turto kainų kilimą arba nuosmukį. Analizuodami tokias tendencijas, jie gali skirstyti būstų vertę pagal racionus, laiką ar kitus įtakos veiksnius. Dirbdami su žmonėmis ir žmonėms, brokeriai panaudoja savo profesines žinias ir atsižvelgia į kliento lūkesčius.

 1. Jokių rūpesčių tvarkant dokumentus

Būsto brokeriai yra atsakingi už abiejų šalių derybas bei sutartis. Tad tiek perkant, tiek parduodant ar nuomojant nekilnojamą turtą būsto brokeriai padės parengti abi puses tenkinančias sąlygas ir visa tai įprasmins teisiniais dokumentais – sutartimis, pažymėjimais, perdavimo, panaudos susitarimais ir pan. Šie specialistai turi daugybę teisinių žinių, todėl visuomet konsultuos jus rūpimais klausimais. Pastebima, kad šiandien daugelis žmonių nekilnojamo turto įsigijimui ima paskolas. Kartu su jomis prasideda tikroji biurokratija. Jos išvengti ir visus dokumentus sutvarkyti tinkamai padės brokeris. Jis pasirūpins paskolos gavimu, palaikys dalykinius santykius su banku, derins palankias sąlygas ir paskolos laikotarpį. Tad apie kalnus popierių bus galima pamiršti.

 1. Yra tikri marketingo specialistai

Marketingas ir mokėjimas pateikti ar pasiūlyti objektą patraukliu būdu yra tikras menas, o nekilnojamo turto agentai tai yra puikiai įvaldę. Pirkėjų psichologijos išmanymas leidžia šiems profesionalams tinkamu laiku ir tinkamoje vietoje ieškoti pirkėjų ar siūlyti pardavimo kainą. Derybos ir kitos šalies interesų paisymas yra bene pagrindinis brokerių darbo principas, be kurio paisymo neapsieina nei viena diena. Tiesa, svarbų vaidmenį brokeriai atlieka ir talpindami būsto skelbimus į specialius internetinius portalus. Čia taip pat, jie žino, kaip reikėtų apipavidalinti žinutę, kokią būsto informaciją būtina pateikti ir kokias pastato nuotraukas įkelti. Atrodo tai – smulkmenos, tačiau iš tiesų be visų šių aspektų neapsieinama.

 1. Brokeris taupo Jūsų laiką

Natūralu, kad kiekvienas esame užsiėmęs, tad nusprendus įsigyti būstą laisvo laiko lieka dar mažiau. Kur kas kebliau, jeigu jūsų dienotvarkė ir taip yra labai intensyvi. Tuomet surasti laiko papildomoms paieškoms yra dar sudėtingiau. Taigi šiuo atveju, brokeris yra tikras išsigelbėjimas. Visą dieną dirbdamas tik šį darbą, nekilnojamo turto agentas padės jums sutaupyti laiko: patikėjus būsto paieškų ar pardavimo rūpesčius jiems, patys galėsite toliau netrukdomi dirbti, plėtoti verslą, būti su šeima, keliauti ir visiškai nesijaudinti dėl patalpų. Brokeriai pasirūpins reklama, pirkėjais, pardavėjais, marketingo strategijomis, derybų klausimais ar dokumentų tvarkymu.

 1. Saugumas

Tiek dirbantys nekilnojamo turto įmonėse, tiek nepriklausomi brokeriai labai atsakingai disponuoja asmeniniais klientų duomenimis. Kaupdami informaciją būsto pirkimo arba pardavimo tikslais, šie specialistai niekuomet neviešina ir neperleidžia šių duomenų tretiems asmenims, be jų savininko sutikimo. Taigi konfidencialumas ir patikimumas yra garantuotas.

Taigi, kelios pagrindinės, tačiau itin svarios priežastys pasitikėti brokeriu, lemia jų darbo populiarumą. Naudodamiesi brokerio paslaugomis visuomet būsite tikri dėl greito ir jus tenkinančio rezultato, kurio organizavimo procesą prižiūrės tikras nekilnojamo turto profesionalas ir rinkos žinovas.