„Spausdintuvai genda. Kaip ir visa kita biuro ar buitinė technika. Viskas priklauso, ar gražiai su jais elgiatės.“ – sako Vaidas Gargasas, UAB „Egidas“, užsiimančios spausdintuvų remontu ir kasečių pildymu Tauragėje, vadovas. Ponas Vaidas mums papasakojo apie spausdintuvus daug. Ir kai kurie dalykai buvo labai įdomūs. Pabandysime keletą minčių pateikti ir jums.
Spausdintuvai nuo seniausių laikų veikia tuo pačiu principu. Ant popieriaus ar kitos medžiagos lapo specialiais dažais yra uždedamas tam tikras užrašas. Prieš kelis šimtus metų tai darė rankomis surinkdami atvirkštines tūrines raides į eilutes. Dabar tai daro kompiuterinė programa, perduodama komandą spausdintuve esančiam kaitinimo mechanizmui, kur reikia „užlydyti“ dažus. Kas dažniau genda? Galima ginčytis, bet sudėtingesnis mechanizmas paprastai genda dažniau.
Šiuolaikiniai spausdintuvai turi pora silpnų vietų. Viena jų – popieriaus padavimo mechanizmas, veikiantis senoviškais principais – voleliais. Specialus volelis suka plastikinius ratukus, kurie „paima“ popierių ir nukreipia jį link spausdintuvo kasetės su dažais ir kaitinimo elemento. Kadangi spausdintuvas yra labai kompaktiškas, popierius yra lenkiamas 2-3 vietose, kol išvažiuoja jau atspausdintas. Šiame kelyje gali pasitaikyti kliūčių – neteisingai įdėta spausdintuvo kasetė, gali sugesti vienas volelis arba tik vienas sukimo ratukas, dėl ko popierius spausdintuvu slinks nevienodu greičiu ir gali užsikišti. Paprasčiausi nešvarumai ir dulkės taip pat kenkia spausdintuvui, todėl patartina jį profilaktiškai valyti ir prižiūrėti.
„Spausdintuvų remontas Tauragėje nėra kažkoks išskirtinis ir skirtingas, nei Vilniuje ar Kaune – genda tie patys mechanizmai. Galbūt Tauragėje įmonės dažniau kreipiasi į meistrus, o ne puola pirkti naujo aparato senajam sugedus“, – kalbėjo p. Vaidas.
Kita didžiausia šiuolaikinių spausdintuvų „bėda“ yra kasetės. Kasetė yra pilna dažų miltelių, kurie suskystėja ir išpurškiami ant popieriaus tiksliai ten, kur turi būti atspausdinta raidė ar iliustracija. Visa tai daroma pikselių tikslumu, todėl lazerinio spausdintuvo kokybė dabar viršija rašalinio. Kai kasetė sugenda, dažų ant popieriaus patenka per daug. Popieriui judant susidaro juodos juostelės – dryžiai. Tai pirmas ženklas, kad spausdintuvo kasetei kažkas negerai ir ją reikia skubiai patikėti meistrams. Dažniausiai taip nutinka, kai dažų milteliai eina į pabaigą, tačiau gali būti ir būgno problemos, taip pat gali sugesti ir apsauginiai mechanizmai, kurie neleidžia milteliams išbyrėti. Kasečių pildymas dažnai išsprendžia visas problemas, tačiau kam rizikuoti? Geriau jau tegul iš karto pasižiūri spausdintuvų meistrai.
Kiek metų gali tarnauti kokybiškas spausdintuvas? Viskas priklauso nuo jo darbo krūvio. Jei spausdina daug, džiaugsitės sulaukę „garantinio“ amžiaus, kuris paprastai būna 1-2 metai. Jei vidutiniškai – spausdintuvas gali tarnauti 4-6 metus. Jei nedaug darbo jam duodate, galite džiaugtis ir dešimtmetį, tik jį reikės prižiūrėti. Kasečių pildymas kokybiškais dažais ir kitų eksploatacinių medžiagų naudojimas yra tik viena iš priežiūros dalių. Kartais priežiūrą reikia patikėti profesionalams ir neturėsite rūpesčių dėl savo biuro „darbinio arkliuko“ – spausdintuvo.
Parašykite komentarą