Skolininkai užkniso juodai? Prisikaupė nedidelių skolų, kurioms neturite nei laiko, nei noro? Tokiu atveju yra puikus sprendimas – parduokite savo skolą specialioms skolas administruojančioms bendrovėms. Kaip tai vyksta? Paaiškinsime išsamiau.
Viskas labai paprasta.
Įmonė A išrašė sąskaitą įmonei B. Įmonė B laiku neatsiskaito, į prašymus apmokėti skolą nereaguoja, arba reaguoja, bet vis tiek neperveda pinigų. Įmonė A kreipiasi į skolų administratorių Įmonę C ir pasiūlo nupirkti jos skolą įmonei B. Skolų pirkimas atliekamas gana greitai. Įmonė A gauna savo pinigus. Įmonė C pradeda skolų išieškojimo iš įmonės B procesą.
Bet ar tikrai viskas taip paprasta, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio? Kaip skolų pirkimas vyksta iš skolininko pusės?
Skolos pagrindžiamos dokumentais
Kad įmonė galėtų parduoti savo skolas, būtina turėti jas pagrindžiančius dokumentus. Tai gali būti galiojančios bendradarbiavimo sutartys (pasirašytos), sąskaitos faktūros, susirašinėjimo el. paštu išklotinės, kurioje paminimas faktas, kad sąmata tinkama ir bus apmokėta. Skolas administruojančiai bendrovei reikia pateikti šiuos dokumentus. Tik tada skolų administratoriai įvertina galimas rizikas ir nusprendžia, ar pirkti skolą iš įmonės, ar ieškoti kito sprendimo.
Skola perkama už mažesnes sumas
Skolų pirkimas turi būti pelningas. Vis dėl to, tai verslo objektas, o ne labdaringa veikla, todėl skola perkama už mažesnę sumą, nei siekiama atgauti iš skolininko. Skolų administratoriai iš skolininkų atsiima pilną sumą, tad skirtumas – jų uždarbis.
Yra ir kitas skolų atgavimo būdas – skolos atgavimas už sėkmės procentą. Jis dažniau taikomas didelėms skoloms. Sutariama, kad skolos atgavimo atveju įmonė skolos administratoriams sumokės tam tikrą procentą nuo išieškotos sumos. Kai procentas yra 10 ar 20 proc. sumos gali būti pakankamai didelės…
Kaip vyksta skolos administravimas?
Skolos administravimas dažnai apipinamas tam tikrai stereotipais apie „kietus vyrukus“ su beisbolo lazdomis ir grasinimais greičiau grąžinti pinigus. Tai nusikalstamo pasaulio metodai. Skolininkai jau kuris laikas nebevadinami skolų išmušėjais, nes viskas vyksta ramiai ir taikiai, net bendraujama nekeliant tono. Skolininkams yra paaiškinami įvairūs skolų grąžinimo variantai. Vienas populiariausių – skolos mokėjimą išskaidyti dalimis ir taip per keletą mėnesių pervesti visą sumą. Kitas būdas – kreiptis į teismą, kuris įpareigotų skolininkus grąžinti skolą. Šis variantas kainuotų abiem pusėms, todėl skolos suma gali išaugti gana drastiškai, jei teismo procesai užtruktų ilgesnį laiką. Dar drastiškesnis būdas yra inicijuoti skolingos įmonės bankroto procedūrą. Tai labai nemaloni procedūra, dėl kurios dažnai sutrinka įmonės veikla, nes įšaldomos sąskaitos, prasideda VMI patikrinimai ir kiti dažnai ne itin malonūs procesai.
Parašykite komentarą