Mūsų mobiliame amžiuje nešiojamųjų kompiuterių parduodama daug daugiau, tačiau visai nurašyti stacionarių taip pat negalima. Jie ypač nepakeičiami kai kuriais atvejais, pavyzdžiui, stacionarūs kompiuteriai patogesni, kai dirbama specializuotomis ir daug resursų naudojančiomis programomis. Kita vertus, stacionarūs kompiuteriai paprastai būna pigesni nei panašių parametrų nešiojami kompiuteriai, toks kainų skirtumas atsiranda dėl nešiojamų kompiuterių pagrindinės plokštės ir didesnės ekrano vertės. Vėlgi stacionarių kompiuterių atnaujinimas yra paprastesnis ir pigesnis, pakeisti jų detales daug lengviau ir detalių pasiūla didesnė, be to paprasčiau suderinti senesnio ir naujesnio modelio detales.
Jeigu nusprendėte pirkti stacionarų kompiuterį, skirtą paprastiems darbams atlikti, rinkitės kompiuterį paprastu ir pigiu korpusu. Dar labiau sumažinti išlaidas, galite rinkdamiesi kompiuterį, kuriame įmontuota ne tokio žymaus gamintojo pagrindinė plokštė. Jeigu pasirinksite pagrindinę plokštę, kuri turi integruotą vaizdo išėjimą, tada jums nebereikės pirkti papildomos vaizdo plokštės. Būtinai atkreipkite dėmesį į kompiuterio jungtis, tokias kaip USB, nes svarbu, koks yra jų duomenų perdavimo greitis. Verta iš anksto apsvarstyti, ar vėliau norėsite jungti papildomų plokščių, nes tokiu atveju reiktų numatyti, kokių jungčių jums tada prireiks. Pirkdami kompiuterį iš karto apgalvokite visus, prie kompiuterio jungiamus įrenginius, tai yra spausdintuvą, skenerį, galbūt papildomą monitorių ir pan.
Jeigu stacionarus kompiuteris skirtas darbui, tokiu atveju pakaks 3–4 GB atminties. Rekomenduotina, kad kietojo disko talpa būtų ne mažesnė kaip 500 GB talpos. Taip pat svarbu, kad maitinimo šaltinio galios pakaktų visiems kompiuteryje sumontuotiems įrenginiams. Kuo didesnė stacionaraus kompiuterio ekrano įstrižainė, tuo patogiau bus dirbti. Na, o štai rinkdamiesi kompiuterio klaviatūrą ir pelę, turėtumėte žiūrėti, kad jums būtų patogu dirbti.
Jeigu stacionarų kompiuterį naudosite dirbdami su grafikos programomis ar žaisite sudėtingus grafinius žaidimus, tuomet reikėtų žiūrėti, kad kompiuteryje būtų sumontuotas vienas naujausių procesorių, pagrindinės plokštės darbinės atminties padidinimo galimybės turėtų būti kuo didesnės, taip pat turi būti integruota vaizdo plokštė. Dirbant kai kuriomis programomis, gali būti naudojamos netgi dvi vaizdo plokštės, kad užtikrintų reikiamą vaizdo apdorojimo greitį. Ir būtinai turi būti pakankamas įvairių jungčių kiekis, kad galėtumėte prijungti papildomus įrenginius. Na, o darbinė atmintis, suprantama, turi būti kuo didesnė: 8–16 GB. Taip pat kiek galima galingesnis turėtų būti ir maitinimo šaltinis.
Parašykite komentarą