Nuo ko prasideda buhalterinė apskaita

buhalterinė apskaitaNorint, kad įmonė veiktų tinkamai, našiai ir atitiktų Lietuvos Respublikos keliamus finansinės apskaitos reikalavimus, privalu tinkamai vesti visą įmonės veiklą, o vėliau mokėti ją analizuoti. Tam reikalinga buhalterinė apskaita. Labai dažnai pradedantys verslininkai mano, jog tai tiesiog įmonės išlaidų ir pajamų suskaičiavimas mėnesio pabaigoje arba atlyginimų pervedimas, tačiau iš tiesų tai kur kas rimtesnis darbas.

Kas sudaro buhalterinę apskaitą?

Pirmiausia reikia žinoti, jog buhalterinė apskaita yra ne viena atskaita, o visų įmonės veiklų analizė. Įstatymuose nurodoma, jog buhalterinė apskaita yra finansinė išraiška. O ji išreiškia visas įmonės ūkines ir finansines veikas. Tai reiškia, jog buhalterinei apskaitai priklauso visos išlaidos, visi atvejai, kai įmonė gavo pajamas, visų mokesčių apskaičiavimas. Visų finansinių įsipareigojimų, paskolų paėmimas ir suteikimas. Visa tai turi atsispindėti buhalterinėje apskaitoje ir turi būti lengvai suprantama.

Kam reikalinga buhalterinė apskaita?

Jei nežinote, kam reikia analizuoti visą įmonės veiklą, laikas tuo šiek tiek pasidomėti. Buhalterinė apskaita tikrai nėra reikalinga tik tam, kad Jūsų buhalteris darbe turėtų ką veikti. Pirmiausia ši ataskaita reikalinga tam, kad įmonės vadovybė galėtų priimti tinkamus veiksmus. Susipažinę su finansinę įmonės situaciją, galite nuolat sekti jos kaitą ir pagal tai spręsti, kokie finansiniai sprendimai šiuo metu įmonei yra naudingi, o kuriuos geriau atidėti vėlesniam laikui.

Ką vadovas turi žinoti, apie buhalterinę apskaitą?

Dažniausiai su buhalterine apskaita, kaip ir su visais skaičiukais įmonėje dirba vyriausiasis įmonės finansininkas. Jis apskaitoje nusimano ir jam tai tikrai lengvai suprantamas darbas. Tačiau apskaita yra skirta ir vadovybei, tad ji turi turėti galimybę nuolat gauti informaciją apie vykdomą analizę. Jei esate vadovas ir nežinote, kokia buhalterinė apskaita vykdoma Jūsų įmonėje, pasiteiraukite, kuo užsiima buhalteris. Dažniausiai vadovus turi pasiekti elementarūs finansiniai įmonės rodikliai, pagal kuriuos galima planuoti įmonės veiklą ir analizuoti tam tikrus tiek ūkinius, tiek finansinius sprendimus.

  • Sužinome, kam ir kiek įmonės yra įsipareigojusi;
  • Patvirtiname įmonės savininko įmonės dalį;
  • Sužinome, kiek šiuo metu įmonė turi skolininkų;
  • Sužinome, kiek šiuo metų įmonė o pati yra pasiskolinusi iš kreditorių;
  • Tiksliai galime apskaičiuoti nuostolius ir grynąjį pelną;
  • Galime palyginti vieno ar kito laikotarpio finansinę situaciją su dabartine.

Įrašo “Nuo ko prasideda buhalterinė apskaita” komentarų : 1

  1. buhalterio paslaugos avataras

    Aš manau, kad vadovui nereikėtų pačiam užsiimti buhalterija. Tai yra labai atsakingas procesas, reikalaujantis daug kruopštumo ir susikaupimo, todėl tai turėtų daryti specialistai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *