Kadangi šiandien yra tiek daug įmonių, užsiimančių baldų gamyba, pasiūla jų taip pat milžiniška, todėl dažnai ne vienam būna sunku išsirinkti, ko tiksliai nori. Baldų gamyba – tai amatas atsiradęs neatmenamais istoriniais laikais. Visų pirma juo užsiimdavo tik staliai, o kiek vėliau tobulėjant technologijoms atsirado ir kitų meistrų, kurie gamino akmeninius, medinius, plastikinius, metalinius ir įvairius kitokius baldus. Šiandien baldų gamyba yra viena populiariausių veiklos sričių, turinčių didžiulę paklausą. Žvelgiant istoriškai, Lietuvoje baldų gamyba ypač intensyviai pradėjo plėstis 1579 m., kai Vilniaus amatininkams buvo suteikta Stepono Batoro privilegija, kurioje įsakyta steigti stalių cechą.
Norėtųsi kiek plačiau pakalbėti apie vis labiau populiarėjančius metalinius baldus. Norint biure, sandėlyje, sporto salėje, mokykloje, sporto centre ar parduotuvėje turėti patvarius, ekologiškus, ilgaamžiškus, atsparius drėgmei baldus – šie metalo gaminiai yra puikiausias pasirinkimas. Jie ne tik praktiški, bet ir gražūs, kokybiški, universalūs, tvirti, patikimi, ir lyginant su panašių savybių turinčiais kitais baldais tikrai gana nebrangūs.
Tokie metalo gaminiai tinkami apstatant bet kurią patalpą. Biure juos galima panaudoti įrengiant metalines dokumentų, kartotekų ar persirengimo spintas, stelažus, seifus ir kt., mokyklose, darželiuose ar kitose viešosiose įstaigose statomi nerūdijančio plieno valgyklos baldai, metalinės persirengimo spintelės, suoliukai, darbastaliai, įrankinės. Metaliniai baldai ypač dažnai naudojami gydymo įstaigose. Čia naudojamos metalinės vaistų ar medikamentų spintos, medicininės ligonių spintelės, staliukai, lašelinės, metalinės rūbų ir dokumentų spintos, lovos ir kt. Įvairiuose sandėliuose šie metalo gaminiai naudojami kaip metaliniai stelažai, atramos, užtvaros ir pan. Sporto klubuose jie taip pat itin populiarūs: čia naudojamos metalinės persirengimo spintelės, suoliukai, sporto inventorius.
Didžioji dalis Lietuvos įmonių, užsiimančių metalinių baldų gamyba specializuojasi aukštos kokybės metalinių dokumentų spintų, kartotekų, darbo rūbų spintelių, sekcijų, mobilių ir stacionarių stelažų, darbastalių, įvairių modifikacijų seifų gamyboje. Tai metalo gaminiai, daromi pasitelkiant pažangiausias ir naujausias gamybos technologijas bei kokybiškas medžiagas.
Nemažai mūsų šalyje pagamintų metalinių baldų sėkmingai eksportuojami į Baltijos ir Skandinavijos šalis, Vakarų bei Rytų Europą. Tai įmones įpareigoja ypač didelį dėmesį skirti produkto kokybei ir atidžiai kontroliuoti gamybos procesą.
Yra ir tokių įmonių, kurios baldų gamyba ir projektavimu užsiima pagal specialius klientų užsakymus atsižvelgiant į jų norų ir gamybos galimybių dermę.
Yra nemažai meistrų, vadinamųjų kalvių, kurie kuria vienetinius ypač originalius kaldintus baldus iš metalo. Šiandien pasaulis išgyvena antrą kalvystės amato gimimą – tokie metalo gaminiai šiais laikais būna skirti ne tik užmiesčio dvarams, bet ir paprastiems miesto butams.
Jie nėra, kaip daugelis mano griozdiški ir sunkūs. Priešingai – vienetinių metalo baldų gamyba užsiimantys žmonės sieja dailumą, prabangą ir linijų grakštumą. Tokie baldai sudaro lengvumo įspūdį, o interjerai su kalvystės elementais atrodo labai erdvūs.
Ne vienas praėjusių amžių metalinis kasdienio gyvenimo akcentas vėl atgyja mūsų buityje – tai įvairiausios lentynėlės, kėdės, staliukai ir lovos ir pan. Juk tikras kalvis iš metalo gali nukalti beveik viską: nuo smulkiausių interjero puošybos elementų, iki stambių eksterjero gaminių.
Dizaineriai neretai kaldintą metalą derina su įvairiais elementais ir detalėmis iš rotango ar bambuko. Kadangi metalo gaminiai yra ypač ekologiški, jie gali papildyti daigybę daiktų natūralumu alsuojančiame interjere, ypač ten, kur naudojamas stiklas, akmuo, medis ir pan. Metalinės sofos ir krėslai derinami su medžiaginėmis pagalvėlėmis, o kaldinti suoliukai – su medinėmis sėdynėmis. Rankų darbo metalinius baldus galima naudoti kuriant valgomojo, prabangų miegamojo, svetainės, prieškambario ar lauko terasos interjerą.
Parašykite komentarą