Kur namuose dažniausiai panaudojamas marmuras?

marmurasPastarųjų metų interjero tendencijos diktuoja taisykles, jog laikas į namus įsileisti vis daugiau natūralių ir ilgai tarnaujančių medžiagų. Todėl lietuvių namuose vis dažniau vyrauja skandinaviškas, angliškas ar vadinamasis baltiškas interjeras. Dažniausiai kalbant apie natūralias medžiagas, mes pradedame galvoti apie liną ar medieną ir tik labai retais atvejais apie akmenį. Marmuras – vienas iš tų natūralių medžiagų, kurios itin dažnai nepelnytai pamirštamos, nors iš tiesų gali puikiai pasitarnauti įvairiose namų erdvėse.

Marmuriniai stalviršiai

Vienas populiariausių marmuro gaminių – virtuvės stalviršiai. Virtuvėje marmuras sutinkamas ypač dažnai. Čia jis mėgstamas todėl, kad tai itin gerai mechaninius pažeidimus atlaikanti medžiaga. Be to marmuro stalviršiai atrodo labai natūraliai ir kuria subtilų r jaukų interjerą virtuvėje. Dažniausiai būtent šioje erdvėje reikalingi patikimi ir ilgai tarnaujantys stalviršiai. Tačiau marmuras gali būti naudojamas ir kitiems stalviršiams gaminti. Dažnai marmuro stalviršius galima ir rasti ir vonios kambaryje. Čia marmuras ypač dera prie įvairaus interjero. Jei virtuvėje marmuro stalviršiai pasirenkami dėl natūralumo ir ilgo tarnavimo laiko, tai vonioje marmuras tiesiog puikiai dera stilistiškai. Jis kuria jaukumo ir šilumos įspūdį, o kar vonios kambaryje atsiranda prabangos ir santūrumo. Tai puikus pasirinkimas vonios spintelių stalviršiams ar kriauklės apdailai.

Marmuro plytelės

Dar vienas populiarus marmuro gaminys – marmuro plytelės. Jos taip pat plačiai naudojamos įvairiose namų vietose. Žinoma, pirmiausiai jos pritaikomos vonios kambaryje. Marmuro plytelės puikiai tinka įvairiuose interjeruose, nes jos gali būti kelių skirtingų raštų, o ne retai ir įvairių spalvų. Todėl lengva jas pritaikyti tiek tamsioje, tiek šviesesnėje vonioje.

Marmuras plytelių gamyboje taip pat dažnai užsakomas įrengiant virtuvę. Čia marmuro plytelės mėgstamos ne ant žemės, o virtuvės sienų apdailai. Itin dažnai virtuvėje marmurinės plytelės klijuojamos virš kriauklės, prie stalviršių, virš viryklės. Tai labai stilingas ir patogus pasirinkimas, nes plytelės ne tik dailiai atrodo, bet ir atlieka apsauginę funkciją. Jas lengva nuvalyti, jei gaminant maistą siena apsitaškė ar išsipurvino.

Marmuro mozaikos

Kuriant išskirtinį interjerą namuose, puikus pasirinkimas iš marmuro – mozaika. Tai itin originalus ir šiuolaikiškas sprendimas, kuriam puikiai tinka marmuras. Labai dažnai žmonės mozaikas pritaiko vonioje, virtuvėje, o ne retai ir lauke prie individualių namų. Marmuro mozaikos tai itin meniškas ir ilgaamžis sprendimas, suteikiantis namams dar daugiau prabangos ir išskirtinumo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *