Kreditai: ilgalaikiai vartojimo, greitieji, mažosios paskolos – visa tai neabejotinai pažįstama šiuolaikiniam žmogui. Parodykite, kuriam vienu ar kitu gyvenimo etapu neprireikė finansinės pagalbos? Vargu, ar šiais laikais rastume tokių laimės kūdikių. Vienus greitasis kreditas išgelbėjo, kai „ant menčių paguldė“ mokesčiai, kitus – kai prireikė papildomų pinigų didesniam pirkiniui, kelionei. Situacijų pavyzdžių, kuomet kreditai greitai ir patogiai suteikiami, ištraukė iš didelių bėdų, apstu. Vis dėlto, išlieka klausimas – kaip mokėti protingai pasinaudoti kreditų paslauga? Kreditai internetu, rodos, suteikiami taip greitai ir paprastai, kaip jokia kita paskola. Svarbu nepamiršti savo atsakomybės, kuri ateina kartu su pasiskolinimu.
Trumpai apie registraciją ir simbolinį jos „mokestį“
Kreditai internetu – apie šio tipo finansinę paslaugą veikiausiai yra girdėję visi. Tai greitosios paskolos, suteikiamos užpildžius paraišką internetinėje kreditų teikėjų svetainėje. Tiesa, viskas prasideda nuo registracijos. Tai būtinas veiksnys, kuriuo potencialūs klientai užfiksuojami įmonių sistemoje. Nurodę savo asmeninius duomenis, darbovietę, gaunamas pajamas ir kitus (galimai egzistuojančius) finansinius įsipareigojimus, kartu registracijos formoje turėsite įvesti ir asmeninės banko sąskaitos numerį. Vienur iš realios sąskaitos prašoma į kreditų įmonės sąskaitą pervesti simbolinį vieno cento mokestį, kitur tai nebūtina. Šis formalumas paprastai leidžia paskolų teikėjai susieti konkrečią sąskaitą su besiregistruojančiu asmeniu, įsitikinti jo įvestų duomenų tikrumu. Kai būsimo kliento registracija patvirtinta, belieka pateikti paraišką dėl paskolos. Beje, neretai skolinantis pirmą kartą, suteikiami kreditai be pabrangimo arba be palūkanų. Nepamirškite to – net jei neplanuojate ateityje dažnai naudotis mažųjų paskolų paslauga, verta žinoti savo teisę pasinaudoti didele nuolaida.
Po registracijos – nepamiršti nei savo teisių, nei atsakomybių
Ne paslaptis, kad dažnoje įmonėje kreditai dirbantiems asmenims teikiama paslauga. Dėl to registruojantis būtina teisingai nurodyti savo darbovietę ir „deklaruoti“ gaunamas pastovias pajamas. Tai nėra paprasta sąlyga, kurią kreditų teikėjos priskiria potencialiems savo klientams. Į šį reikalavimą galima pažiūrėti kaip į priminimą apie atsakomybę, kurią besiskolinantis žmogus prisiima pasirašęs bendradarbiavimo sutartį. Gavęs kreditą, jis sutinka iki tam tikro, iš anksto žinomo laiko grąžinti visą paskolos sumą. Paprastai grąžinimo laikotarpis priklauso ir nuo kredito dydžio, jo tipo, ir nuo kliento gaunamų pajamų, trumpai tariant, nuo daug veiksnių. Be to, jei asmuo nori pasinaudoti galimybe pirmąjį kreditą gauti be palūkanų, jam taip pat gali tekti susitaikyti su trumpesniu skolos atidavimo laiku, kaip, beje, ir kiek mažesne pinigų suma. Neretai galima pamatyti skelbiant, kad kreditai be palūkanų arba „nemokamai“ teikiami, pavyzdžiui, iki 1000 eurų sumai. Iš tiesų, prieš nusprendžiant, kokios būtent paskolų bendrovės paslaugomis naudotis, reikėtų iki galo išsiaiškinti visas skolinimosi sąlygas. Tai padeda susivokti, kaip veikia greitųjų kreditų paslauga, kokios yra klientų teisės ir pareigos. Pavyzdžiui, mažosios paskolos grąžinimo terminą galima ir pratęsti – ne visi apie tai žino. Kaip ir to, kad pratęsimas kainuoja, taigi, reikia sugebėti ypač realistiškai įvertinti savo finansines galimybes grąžinti paskolą. Tiesa, papildomi pinigai, kurie, rodos, ne ypač sunkiai patenka į rankas, gali išgelbėti daugeliu atveju. Tačiau nevalia pamiršti, kad kreditai – ne dovanos, o rimti finansiniai įsipareigojimai. Juk net nesvarstytumėte, ar galite vėluoti grąžinti paskolą bankui – lyg ir savaime aišku, kad oficiali sutartis, kurioje aiškiai nurodomos bendradarbiavimo sąlygos, nepalieka „vietos fantazijai“. Taip ir su mažųjų paskolų teikėjais – reikalinga suprasti savo atsakomybę ir išmokti jos nesikratyti, net jei grąžinti kreditą darosi sunku.
Parašykite komentarą