Labai mažai informacijos apie tai, kas yra VPS nuoma lietuvių kalba. O gaila. Nes tai tikrai viena iš populiariausių paslaugų verslui. Bet apie viską iš pradžių.
Kas yra VPS nuoma?
VPS nuoma yra virtualaus privataus serverio nuoma. Kitaip tariant, tai paslauga, kai užsakovas nuomojasi virtualų privatų serverį. Kaip tai įmanoma? Paprastai išnuomojami dedikuoti serveriai arba virtualūs dedukuoti serveriai. Bet kaip yra su VPS?
Kiekviena paslauga yra paremta nuomos principu – resursų savininkas laikinai už tam tikrą mokestį leidžia naudotis tam tikrais resursais. Tas pats ir su VPS – hostingo paslaugų teikėjas nuomoja turimus VPS resursus už tam tikrą mokestį. Jei reikia papildomų resursų, mokestis padidinamas, o resursai tiesiog įjungiami.
Kiek kainuoja VPS nuoma?
VPS nuoma kainuoja priklausomai nuo resursų naudojimo. Paanalizavome Getspace.lt siūlomas VPS nuomos kainas, kurios pasirodė itin patrauklios.
1GB RAM su 20 GB atminties mėnesiui kainuoja 6 eurus arba 72 eurus + PVM metams. Tokio plano visiškai pakanka nedidelei el. parduotuvei arba įmonei su 10 darbuotojų (turėkite omenyje, kad reikės jiems skirti vietos el. paštui).
Kiek brangesnis planas kainuoja 10 eurų arba 120 eurų + PVM metams. Užsisakę tokį planą gauna 2 GB RAM ir 40 GB disko vietos. Diskas yra SSD NVMe, todėl duomenys perduodami itin sparčiai ir sklandžiai. Srautas neribojamas.
16 eurų arba 192 eyrus + PVM tektų susimokėti už 4 GB RAM, 80 GB vietos ir 2 procesoriaus branduolius. Procesoriaus 2 branduoliai priklauso tokiam planui atsižvelgiant į galimus iššūkius, todėl toks serveris gali dirbti su keliomis programomis iš karto be didesnių trikdžių.
Didesni planai jau yra skirti itin dideliems projektams ir stambioms įmonėms, todėl reikia pasvarstyti, ar tokie resursai yra reikalingi.
Kam reikalinga VPS nuoma?
Kada užsakinėjama VPS nuoma? Kokioms įmonėms ji aktuali? Jei esate mikro įmonė (iki 10 darbuotojų), gali būti, kad VPS hostingas jums nelabai reikalingas. Turėti jį galite, bet ar tikrai išnaudosite jų resursus, už kuriuos sumokate? Jei įmonė naudojasi ne tik el. paštu ir turi 1-2 interneto svetaines, reiktų pasvarstyti apie minimalų VPS planą.
10-20 žmonių įmonė be VPS praktiškai neišsivers, nes atsiranda ir kitų poreikių. Pavyzdžiui, tam tikros verslo valdymo sistemos. Tai buhalterinė programa, sandėlio valdymas, CRM, projektų valdymas ir kitos panašios programos, padedančios darbuotojams dirbti efektyviau. Jos užima vietos serveryje ir naudoja resursus, tad paprasto hostingo šiems sprendimams nepakanka.
Stambesnės įmonės ir el. parduotuvės nė nedvejodamos naudojasi VPS nuomos paslaugomis, nes tai reiškia verslo stabilumą.
Jei nedidelė įmonė teikia interneto svetainių kūrimo ir laikymo paslaugas, VPS gali ir nepakakti. Tada ieškoma VDS arba dedikuoto serverio nuomos pasiūlymų.
Kuri įmonė esate jūs?
Parašykite komentarą