Kaip serviruojami stalai ir patiekiamas maistas šventėms gamtoje

maistas šventėmsFuršetas gamtoje – tai puikus pobūvio po atviru dangumi variantas. Toks svečių priėmimas vis labiau populiarėja ir gali būti organizuojamas vestuvių, gimtadienio, vaikų šventės, įmonės šventės ir kitomis progomis.

Kad svečiams liktų kuo daugiau teigiamų emocijų ir gerų prisiminimų apie šią šventę, būtina iš anksto apgalvoti kiekvieną renginio smulkmeną ir viskam kruopščiai pasiruošti.

Pirmiausia, reikia nuspręsti, kokioje konkrečioje vietoje bus rengiama jūsų šventė. Tai gali būti miško ar parko aikštelė, upės ar ežero pakrantė, užmiesčio sodyba ir pan. Juk furšetai gali būti surengti bet kurioje vietoje, svarbiausia, kad svečiams būtų patogu. Tiesa, ruošdami furšetą gamtoje, nepamirškite pagalvokite ir apie stogą ar palapinę, kad, pasikeitus gamtinėms sąlygoms, nereikėtų šventės nutraukti.

Šventėse gamtoje labai dažnai naudojami plastikiniai baldai. Stalai uždengiami staltiesėmis ir išdėliojami taip, kad netrukdytų svečiams judėti. Ypač patogu, kai stalai aukštesni nei įprastai, tada svečiams nereikia lankstytis prie vaišių. Netoliese galima sustatyti kėdes, kad būtų galima prisėsti ir pailsėti.

Gerai apgalvokite, kaip serviruosite stalą. Furšetuose indai paprastai būna stikliniai, tačiau gamtoje dažniausiai patogiau ir praktiškiau naudoti plastikinius. Lėkštės ant stalų gali būti sudėtos rietuvėmis arba indai grupuojami tam tikrais rinkiniais 8–10 asmenų ir tie rinkiniai vienas nuo kito išdėstomi ne mažesniu kaip 80 centimetrų atstumu. Nepamirškite pasiruošti ir atsarginių indų bei stalo įrankių, kad šventės eigoje jų nepritruktų. Ant stalų gražiai išdėliokite servetėles, taip pat padėkite druską ir pipirus bei kitus prieskonius.

Maistas šventėms taip pat turėtų būti kruopščiai suplanuotas. Atminkite, kad maistas turi būti ne tik skanus, bet ir sotus. Ir, žinoma, patogiausia, kad tokiuose renginiuose būtų patiekalai, kuriems valgyti neprireiktų stalo įrankių. Tai įvairūs sumuštiniai, mėsos ir sūrio gabalėliai, įvairūs suktinukai, pica, pyragėliai. Vaisius ir daržoves geriau sudėti nepjaustytus – taip jie ilgiau išlaikys gražią išvaizdą. Iš alkoholinių gėrimų tinka rinktis šampaną ir vyną, iš nealkoholinių – mineralinį ir paprastą vandenį, sultis. Svarbiausia, kad maistas atitiktų siūlomus gėrimus.

Pasinaudokite šiomis taisyklėmis, organizuodami furšetą gamtoje, ir svečiai bus patenkinti ne tik jūsų vaišėmis, bet ir bendra šventės atmosfera.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *