Kaip geriausia tikrinti pinigus

pinigu detektoriaiAr kada nors esate gavę netikrų banknotų? Jei to patirti neteko, jums pasisekė, tačiau pagalvokite, ar galite lengvai atskirti tikras kupiūras nuo netikrų. Veikiausiai, tai sudėtinga ir tikrai užtrunka, todėl siūloma puiki išeitis – pinigų detektoriai, padėsiantys jums greitai ir nesunkiai nustatyti, ar pinigai tikri, ar jus bando apgauti.

Kam reikalingi šie prietaisai?

Jei ketinate kurti savo verslą, įmonę, kurioje iš klientui priėminėsite grynuosius pinigus, jums būtina pagalvoti ne tik apie kokybišką kasos aparatą ar čekių spausdintuvą. Pinigų tikrinimo aparatas atrodo tiesiog smulkmena, tačiau tai anaiptol nėra tiesa. Tai yra bene efektyviausia priemonė apsisaugoti nuo sukčiautojų, padirbinėjančių pinigus ir įsitikinti, jog jūsų verslas nepatirs didelių nuostolių. Jei jūsų parduotuvėje, restorane ar kitoje įstaigoje klientai dažniausiai atsiskaitinėja grynaisiais, savaime suprantama, jog privaloma tikrinti pinigus. Tačiau net jei grynieji pinigai į jūsų kasą pakliūna rečiau, tai nereiškia, jog reikėtų atsisakyti pinigų tikrinimo aparatų.

Kas geriau: ranka ar aparatas?

Vis dažniau girdint istorijas apie milijonus padirbtų pinigų kupiūrų, privalome susimąstyti ir atkreipti dėmesį į mūsų rankose atsiduriančius pinigus – būtina įsitikinti, jog jie tikri, kad išvengtume papildomų problemų. Kai kurie skeptikai mano, jog pinigų tikrinimo detektoriai – tai nereikalingas lėšų švaistymas, juk galima visus banknotus patikrinti tiesiog palietus ranka, atskirti pagal įvairius kitus požymius. Deja, atskirti, kuri kupiūra tikra, o kuri – klastotė, nėra taip lengva, ypač tada, kai klastotės – ypač kokybiškai pagamintos. Banko specialistai pataria pirmiausia apčiupinėti gautą banknotą – tikro pinigo paviršius bus šiek tiek nelygus. Pažvelgus į pinigą prieš šviesą, turite matyti vandens ženklą ir apsauginį siūlelį. Kraipant banknotą, priekinėje pusėje turėtų būti matomas besikeičiantis vaizdas, o kitoje – blizganti juostelė (ant mažesnių nominalų banknotų) arba spalvą keičiantis skaičius (ant didesnių nominalų banknotų). Paprastai nepastebėjus bent vieno iš išvardytų požymių, galima teigti, jog į jūsų rankas pateko netikras banknotas. Tačiau šiuo metu pinigų padirbinėtojai tapo tikrais profesionalais – praturtėti norintys sukčiai gamina ypač tikroviškas klastotes, kurių plika akimi matomi požymiai visiškai identiški tikriesiems banknotams. Todėl nerizikuokite ir kiekvieną vartosenoje cirkuliuojantį banknotą patikrinkite ne tik rankomis ar apžiūrėję, bet ir naudodamiesi aparatu. Egzistuoja itin patogių įrenginių – tai rankiniai pinigų detektoriai, kurie neužima itin daug vietos, tad yra labai patogūs, pritaikyti naudojimui mažose erdvėse.

Į ką atkreipti dėmesį renkantis

Nutarę, jog pinigus iš tiesų saugiausia tikrinti ne tik ranka, bet ir specialiu aparatu, atkreipkite dėmesį į siūlomų įrenginių ypatybes. Svarbiausia nuspręsti, kokio aparato jums reikia – jei turėsite galimybę laikyti jį prie kasos aparato – ten, kur patogiausia, galite rinktis ir didesnį. Tačiau spręskite pagal aplinkybes – jei savo prekes ar produktus dažnai vežate į parodas, muges ar kitus panašius renginius, geriausi nešiojami pinigų detektoriai – juos galėsite nesunkiai transportuoti ten, kur jums prireiks. Tačiau dydis dar ne viskas, ką reikia žinoti renkantis pinigų tikrinimo aparatą. Įsitikinkite, jog pasirinktas aparatas yra patogiai įkraunamas, turi ryškų ekraną, kuriame galima aiškiai matyti visą reikiamą informaciją. Be to, naujausios kartos pinigų tikrinimo aparatai turi kur kas daugiau funkcijų – jie ne tik atpažįsta, ar pinigai tikri, bet ir nurodo, kokio nominalo kupiūros bei gali suskaičiuoti pinigus. Pinigų skaičiavimo greitis priklauso nuo norimo aparato galios. Be to, kokybiški aparatai gali atpažinti bet kuria puse įdėtus banknotus ir įvairias valiutas. Pinigų detektoriai – viena svarbiausių priemonių, jei norite išvengti papildomų problemų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *