Kai neveikia stabdžiai

stabdziu vamzdeliaiVienas iš techninių klausimų, svarbus tuomet, kai reikia praeiti techninę apžiūrą yra stabdziu vamzdeliai. Jie turi veikti idealiai, jeigu to nepadarysite, negalėsite važiuoti saugiai. Iš tiesų, važiuoti be stabdžių įmanoma, tačiau sustabdys jus tuomet jau tik kliūtis, o baigsis viskas auto įvykiu… Štai kokių atvejų yra buvę stabdant be stabdžių arba su neveikiančiais.

Pirmoji avarija paauglystėje – į kaimyno tvorą

Geras meistras pasakytų, kad tik sugedę stabdziu vamzdeliai avarijos nesukels, reikia daugiau komponentų, pavyzdžiui, labai mažos vairavimo patirties arba didelio pramuštgalviškumo, ar kažko kito. Kai du jaunuoliai su mašina atsitrenkė tiesiai į kaimynų tvorą, kažin, ar kalti buvo tik nesutaisyti stabdžių vamzdeliai. Abu septyniolikmečiai dar neturėjo teisių, mokėsi vienuoliktoje klasėje. Kai tėvų nebuvo namuose, vieno iš jų „pasiskolino“ mašiną ir norėjo tik pasivažinėti kvartale prie namų. Tad ir avariją padarė visai šalia, prie krūmų, esančių už nuosavo namo. Su tėvais susisiekė policija ir pranešė, kad jų sūnūs yra nuovadoje. Kažin, ar byloje būtų apkaltinta stabdžių vamzdeliai. Pirmiausia čia kalti būtų šie nepilnamečiai. Laimė, pavyko tada išsisukti ir tą įvykį traktuoti taip, tarsi jis būtų nutikęs nuosavame kieme. Nors visi puikiai žino, kad įvykiai, nutinkantys kieme, atrodo kiek kitaip…

Paslydo ant pirmo sniego

Jurgis prisimena, kad šios žiemos pirmasis sniegas, kurio likučių jau seniai nebėra, priminė puikiai, kad stabdziu vamzdeliai kaina tikrai verčiau didesne būtų sudėti. Kad tik viskas veiktų ir būtų galima važiuoti kuo saugiau. Mat jam nepasisekė – teko riedėti su mašina tuomet, kai turbūt būtų buvę daug geriau sustoti. Ne tik riedėti, bet vėliau ir slysti ant pirmojo ledo. „Viskas įvyko taip netikėtai. Važiavome iš gimtinės namo, dar tuo metu draugė, sėdinti keleivio vietoje, fotografavo pūgą, nes buvo labai gražus pirmasis sniegas. Juokėmės, kad, kaip visada „kelininkus žiema ištiko netikėtai“, nes jie ir vėl buvo tam nepasiruošę ir keliai labai slidūs. Tad kai staiga ant posūkio mane mestelėjo dešinėn, bandžiau stabdyti. Tik tada ir atsiminiau, kad duslintuvu vamzdziai yra dar ne didžiausia dabartinė mašinos problema, juk su stabdžiais ne viskas gerai. Laimei, pavyko išvengti susidūrimų su kitomis mašinomis, tačiau apskritai buvo gana nemalonu suprasti, kad tiesiog per savo žioplumą turiu eismo įvykį ir dabar reikės galvoti, kaip čia viską išspręsti“, – pasakoja jis.

Ženklai, kad stabdžiai neveikia

Kartais nereikia ilgai spręsti, svarstyti ir galvoti, ar reikalinga stabdziu vamzdeliu keitimas kaina įprasta. Kadangi stabdžiai patys mėgsta pranešti, kada su jais kažkas negerai ir kada jie veikia ne taip, kaip turėtų, arba išvis neveikia. Taip sako ir Simonas, kuris dirba servise ir gali pasakyti, kaip apskritai atpažinti stabdžių gedimus. Visų pirma, reikia visuomet turėti puikią klausą ir girdėti, kas vyksta su jūsų auto mašina, todėl reikia ir stengtis tuos stabdžius tinkamai sutvarkyti laiku. Jeigu girdisi keistas bildėjimas, kažkas gali būti išsireguliavę. Stabdžių testą verta daryti labai atsargiai, įsitikinus, kad, jeigu stabdžiai neveikia, jūs nelėksite į griovį ir nesitrenksite į kliūtį. Taip pat reikia mokėti atskirti, kas kaltas dėl blogo stabdymo – ar stabdžiai sudilę, ar padangas reikia keisti.

Kaip taisyti stabdžius? Patys netaisykite, tai ne papuvusį sparną nutepti dažais. Stabdžiai yra labai svarbi dalis ir juos reikia patikėti tik geram auto servisui.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *