Įmonių steigimo pradžiamokslis jauniesiems verslininkams

įmonių steigimasIšties didelė dalis jaunų žmonių svajoja apie savo nuosavą verslą, tačiau įmonių steigimas iš pirmo žvilgsnio atrodo painus ir sudėtingas procesas, ypač tada, jei su juo tenka susidurti pirmą kartą. Taigi, natūraliai kyla klausimas, nuo ko pradėti?

Norint realizuoti savo verslo idėją, pirmiausia būtina įregistruoti įmonę, tą galima padaryti dviem būdais – notarų biure arba internetu. Be abejo, įmonių steigimas internetu yra pigesnis ir greitesnis būdas užregistruoti naują įmonę. Pasak ekspertų, trumpiausias laikotarpis, per kurį galima įsteigti įmonę, yra keturios darbo dienos. Tiesa, tokiu atveju paprastai būna naudojami pavyzdiniai įmonės steigimo dokumentai, kurie jauniesiems verslininkams atstoja paruoštukę. Kita vertus, vertėtų atminti, kad įmonių steigimas internetu, priešingai nei notaras, negali suteikti išties naudingų patarimų, kurie yra ypač aktualūs savo verslą nusprendusiems pradėti būsimiesiems verslininkams. Visgi, šiuo atveju, kai įmonė steigiama notarų biure, visų dokumentų sutvarkymo laikas priklausys nuo to, kaip greitai notaras galės patvirtinti jam pateiktus dokumentus. Vertėtų atkreipti dėmesį ir į tai, kad įmonės steigimas užtrunka ir tais atvejais, kai ją steigia keletas asmenų. Taigi, ką daryti, kai norisi įmonę įsteigti greičiau ir dar gauti visus atsakymus į iškilusius klausimus? Visada galima keptis į įmones, kurios specializuojasi kitų įmonių steigime. Šios įmonės ne tik viską sutvarko už būsimąjį verslininką, bet ir negaili naudingų patarimų sklandžiam verslo startui.

Pasak specialistų, jaunieji verslininkai dažniausiai steigia mažąsias bendrijas arba uždarąsias akcines bendroves. Renkantis pastarąjį variantą, būtina atminti, kad reikės į būsimosios įmonės banko sąskaitą įnešti minimalų įstatinį kapitalą, kuris šiuo metu yra 2.5 tūkst. eurų.  Tai padarius, bankas pateikia atitinkamą pažymą, be kurios negalėtų vykti tolimesni įmonės steigimo darbai.  Kiti įmonės steigimui būtini dokumentai – steigimo sutartis, įmonės įstatai, kurie apibrėžia įmonės tikslus, jos valdymo organus, jų kompetencijas ir pan., steigiamojo akcininkų susirinkimo protokolas, kuriuos patvirtinami valdymo organų nariai.

Didžiausia problema, su kuria susiduria jaunieji verslininkai, – tai įmonės registracijos adresas. Tad būtina susirasti patalpas ir gauti jų savininko sutikimą, jei išsirinktos patalpos yra įkeistos, tokiu atveju prireiks kreditoriaus sutikimo, kad pasirinktose patalpose galėtų įsikurti įmonė.

Viskas atrodo labai painu? Įmonių steigimas bus gerokai paprastesnis, jei šį darbą patikėsite profesionalams, kurie sutvarkys visus reikalingus dokumentus ir atliks kitus būtinus darbus už jus. Tuo tarpu, jūs savo mintis galėsite sutelkti į sėkmingo verslo planą ir jo įgyvendinimą.

 

 

Įrašo “Įmonių steigimo pradžiamokslis jauniesiems verslininkams” komentarų : 1

  1. buhalterinespaslaugos.lt avataras

    Iš patirties žinau, kad pradedantys verslininkai dažnai nuvertina patį įmonės steigimo procesą ir orientuojasi į tolimesniu žingsnius. Reikėtų nuo pat pradžių kantriai ir nuosekliai tartis su profesionalais, arba patiems gilinti savo žinias šioje srityje ir tik tada pradėti verslą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *