Fizinio asmens bankrotas

Paslaugos bankrutuojančiam fiziniam asmeniuiDar prieš 10 metų, kai Lietuva buvo stabili ekonomiškai, o algos buvo tikrai aukštos, žmonės ėmė paskolas ir pirko bustus, net nenutuokdami, kad vos už kelių metų prasidės krizė. Paveikti krizės žmonės prarado darbus, mažėjo algos, todėl kiti neturėdami įsipareigojimų susikrovė daiktus ir išvyko į užsienį, o tie kurie turėjo, privalėjo kreditoriams susimokėti. O kaip žinoma, kreditoriai dėl krizės palūkanų nemažino, o kaip tik pralobo iš vargšų žmonių. Taigi, kaip jau žinoma, kai nemoki arba neturi už ką mokėti, atsiranda skolos. Skolos auga iki to, kad žmonės tiesiog nežinodami ką daryti skolinasi ir vėl. Dar tais laikais Lietuvoje nebuvo tokio dalyko, kuris buvo didžiojoje dalyje Europos — fizinio asmens bankroto. Šis tik atsirado nesenai, todėl tiek, kurie lyg šiol turėjo skolų, pagaliau gavo išeitį, kaip pagaliau iš jų išsigelbėti. O paslaugos bankrutuojančiam fiziniam asmeniui palengvina šią naštą.

Fizinio asmens bankrotas yra byla, kurią gali išsikelti pats bankrutuojantis, tačiau būna ir variantų, kai patys kreditoriai neapsikentę nemokumo iškelia tokią bylą. Tačiau tai vyksta retai, kadangi tai yra rizika, kad kreditoriai niekada neatgaus dalies pinigų.

Paprastai, kai fizinis asmuo iškelia sau bylą, teismas priskiria bankroto administratorių, kuris tvarko visus reikalus susijusius su bankrotu. Tačiau skolininkams visada siūloma rinktis paslaugos bankrutuojančiam fiziniam asmeniui, kadangi profesionalūs administratoriai gali greičiau bei lengviau sutvarkyti visus su bankrotu susijusius reikalus. Su jais visada galima konsultuotis ir tartis, bendradarbiauti.

Paprastai bankroto administratorius turi įvertinti skolininko turtą bei sudaryti planą, kuriame yra visa apmokėjimų strategija, turto pardavimas ir t. t. Taip pat privalo stebėti, kad asmuo neturėtų žalingų įpročių (alkoholis, narkotikai bei lošimas), tuomet planas yra pateikiamas teismui. Vėliau teismas privalo jį priimti arba atmesti, tačiau dažniausiai jei planas yra logiškas — jį priima.

Po plano priėmimo prasideda visi mokėjimai bei turto pardavimai. Į numatytą sąskaitą kiekvieną kartą skolininkas privalo sumokėti nurodytą sumą, ir taip 3 metus reikia išmokėti sumą kreditoriams, o jeigu nepavyksta per nurodytą laikotarpį tai padaryti, tiesiog suma yra anuliuojama.

Paslaugos bankrutuojančiam fiziniam asmeniui suteikia galimybę atsiriboti nuo viso bankroto proceso ir gyventi normalų gyvenimą, kadangi visus darbus atlieka nusamdyta įmonė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *