Buhalterinės paslaugos – ne tik atlyginimų skaičiavimas

Buhalterinės paslaugosSmulkus ar stambus verslas, gamyba ar paslaugos, seniai veikianti ar nauja įmonė – kiekvienas iš šių dalykų turi bendrumą. Tai buhalterinės paslaugos.

Pastaruoju metu populiarus žodis „multitaskingas“. Tai svetimybė, reiškianti kelių funkcijų veikimą / kelių darbų atlikimą vienu metu. Ar kada pagalvojote, kad ir buhalterinių paslaugų temoje ryškus „multitaskinimas“? Iki šiol manėte, kad buhalteriai atlieka keletą matematinių veiksmų ir viskas? Tikrai ne. Buhalterija – gerokai platesnė sritis, aktuali tiek smulkiam, tiek stambiam verslui, tiek naujai, tiek senai įmonei. Ir ne tik įmonėms. Juk su veiklos steigimu ir mokesčiais susiję klausimai taip pat svarbūs tiems, kurie nori pradėti laisvai samdomo specialisto kelią.

Buhalterinės paslaugos šiais laikais pristatomos internete, tad galima nesunkiai išsiaiškinti, kokie konkrečiai darbai yra atliekami. Interneto svetainė atlieka vizitinės kortelės vaidmenį ir informuoja.

Vienas iš uždavinių – teisės aktais numatytos ataskaitos. Na, ataskaita lyg ir nieko tokio. Parašai ir viskas. Bet ar tikrai? Atkreipkite dėmesį į žodžių junginį „teisės aktai“. Ką tai reiškia? Buhalteris – iš dalies ir teisininkas. Specialistams privalu mokėti nemažai įstatymų. Juk kaip kitaip teiksi kokybiškas paslaugas? Koks tam tikro mokesčio dydis, kokie reikalavimai vienokiems ar kitokiems dokumentams – pora pavyzdžių, įrodančių, kad buhalterija ir teisė – greta esančios sritys.

Buhalterinės paslaugos taip pat susijusios su apskaitos politikos parengimu ir mokesčių registravimu. Specialistai atlieka bankinius pervedimus ir derina duomenis. Rūpinasi mėnesinėmis ir metinėmis mokesčių ataskaitomis. Rengia metų pabaigos ataskaitas. Ką gi, darbas tikrai daugiafunkcis…

Kokios savybės reikalingos norint teikti kokybiškas buhalterines paslaugas? „Draugauti“ su skaičiais – ne privalumas, o būtinybė. Nusimanyti teisiniuose reikaluose, atsakingai įvykdyti iškeltus uždavinius, išlaikyti tikslumą – taip pat ne privalumai, o tai, kas būtina. Rasti specialistą lyg ir paprasta – pakanka interneto. Tačiau išsirinkti geriausią – ne penkių minučių darbas. Todėl reikėtų pabrėžti elementarią tiesą – ieškant buhalterių geriau neatidėlioti. Labai tikėtina, kad puikiai vertinami specialistai turės nemažai veiklos ir nesutiks priimti užsakymo, kurį reikia įvykdyti tuoj pat.

Kaip jau supratote, buhalterinės paslaugos yra susijusios su daugybe darbų. Tai įvairiausios funkcijos, kurias išmanantys asmenys įmonėms ir ne tik įmonėms labai reikalingi.

 

 

 

 

 

 

Įrašo “Buhalterinės paslaugos – ne tik atlyginimų skaičiavimas” komentarų : 1

  1. buhalterines paslaugos kaina avataras

    Daznai zmones nesusidure su buhalterija galvoja, kad tai tik atlyginimu skaiciavimas, bet tie kurie dirba sioje srityje zino kaip tai yra sudetinga. Juk butina parengti balansa, pelno (nuostolio) ataskaita, o daznai dar ir pateikti prognozes optimistiniu ir pesiminstiniu variantu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *