Ko gero, būtų sunku rasti silpnosios lyties atstovę, kuri nenaudotų kosmetikos. Šiuo metu populiariausios yra ekologiška kosmetika bei dekoratyvinė kosmetika. Kadangi ekologiškos bei dekoratyvinės kosmetikos produktų pardavimo mąstai yra labai dideli, svarbu žinoti keletą dalykų, susijusių su šiais produktais. Jei ir jus domina ekologiška kosmetika ar dekoratyvinė kosmetika – šis straipsnelis kaip tik jums.
Ekologiška kosmetika
Bene vienas pagrindinių dalykų, kurį yra būtina paminėti kalbant apie šią kosmetiką, yra tas, jog ekologiška kosmetika yra sertifikuota. Tam, kad ekologiškos kosmetikos produktai gautų atitinkamus sertifikatus, ekologiškos kosmetikos prekės turi atitikti tam tikrus reikalavimus. Bene pagrindiniai reikalavimai, kurie yra keliami ekologiškos kosmetikos prekėms, yra: sudedamosios dalys, kurios yra naudojamos ekologiškos kosmetikos gamyboje turi būti užaugintos ekologiniuose ūkiuose; sudedamųjų dalių perdirbimo metu yra privalu užtikrinti minimalų cheminių reakcijų skaičių; ekologiškos kosmetikos produkcijos pakavimui turi būti naudojamos tik tokios pakuotės, kurios neteršia aplinkos, yra ekologiškai švarios arba pagamintos iš antrinių žaliavų; ekologiška kosmetika yra gaminama be žmonėms bei aplinkai kenksmingų medžiagų, o pagaminti produktai nėra išbandomi su gyvūnais. Vis dėlto, kalbant apie šią kosmetiką, reikia pasakyti, kad organizacijos, suteikiančios sertifikatus ekologiškos kosmetikos produktams leidžia vykstant gamybos procesui naudoti nedidelį kiekį konservantų. Konservantai ekologiškos kosmetikos gamyboje yra naudojami tam, kad kosmetikos priemonės negestų tam tikrą laikotarpį. Ko gero, ekologiškos kosmetikos produktus pamėgusias merginas bei moteris sudomino, kokie konservantai yra naudojami šios kosmetikos gamybos procese. Atsakant į šį klausimą, reikia pasakyti, kad gaminant ekologišką kosmetiką yra naudojami šie konservantai: eteriniai aliejai, cukraus produktai, medus. Verta papildyti, kad šie konservantai yra natūralūs, gaunami iš gamtos, tad žmogaus sveikatai jie negali padaryti neigiamos įtakos.
Kalbant apie ekologiškos kosmetikos sertifikatus, reikia pabrėžti, kad skirtingų sertifikatų gavimui yra taikomi skirtingų griežtumo lygių sertifikatai. Susipažinkite su garsiausiais sertifikavimo ženklais: ECOCERT, BDIH,COSMEBIO, NaTrue. Labai dažnai merginoms ir moterims kyla klausimas, kaip atpažinti ekologiškos kosmetikos produktus? Atsakymas į šį klausimą išties paprastas: tiesiog pažiūrėkite, ar jus dominanti kosmetikos priemonė yra pažymėta bent vienu iš šių ženklų. Jei taip, jūsų rankose – patikimas ekologiškos kosmetikos gaminys.
Apibendrinant, galima daryti išvadą, jog ekologiška kosmetika – tai tokia kosmetika, kuri nedaro neigiamo poveikio žmogui ar aplinkai, sudėtyje neturi kenksmingų medžiagų. Šios kosmetikos produkcija itin tinka toks merginom bei moterims, kurios nori puoselėti savo grožį nekenkdamos nei sau, nei gamtai.
Dekoratyvinė kosmetika
Dekoratyvinė kosmetika taip pat yra skirta grožiui puoselėti, tačiau jei šią kosmetiką palygintume su ekologiška kosmetika, pamatytume, kad tarp šių kosmetikos rūšių produktų yra vienas esminis skirtumas: ekologiškos kosmetikos priemonėse nėra medžiagų, kurios galėtų padaryti neigiamą poveikį žmogui ar aplinkai, tuo tarpu įprastose dekoratyvinės kosmetikos priemonėse tokios medžiagos yra naudojamos. Būtent dėl šios priežasties, merginos bei moterys, kurios rūpinasi ne tik savo grožiu, bet ir sveikata, dažniausiai pasirenka ekologiškos kosmetikos gaminius.
Ką verta žinoti apie dekoratyvią kosmetiką? Visų pirma, kalbant apie šią kosmetikos rūšį, reikia pasakyti, kad puoselėti savo grožį dekoratyvios kosmetikos pagalba moterys mėgo jau prieš daugelį metų. Yra duomenų, liudijančių, jog netgi garsioji Egipto faraonė Kleopatra savo grožį mėgo paryškinti dekoratyvios kosmetikos priemonėmis. Savaime suprantama, jog prieš keletą tūkstančių metų naudotos dekoratyvios kosmetikos priemonėmis gerokai skyrėsi nuo tų, kurias šiandien galime išvysti kosmetikos bei parfumerijos prekių parduotuvėse. Ar smalsu sužinoti, kokias dekoratyvios kosmetikos priemones prieš keletą tūkstantmečių naudojo moterys? Populiariausiųjų sąraše puikavosi šios priemonės: burokėlių antpilas – skruostams paryškinti; anglies lazdelės – antakiams bei akims ryškinti; milteliai, pagaminti iš įvairių augalų – veidui pudruoti.
Reikia pasakyti, kad dekoratyvinė kosmetika yra labai įvairi: makiažo pagrindai, pudros, antakių, akių, lūpų pieštukai, blakstienų tušai, lūpų blizgiai bei lūpdažiai, nagų lakai. Verta pabrėžti, jog kai kurios dekoratyvinės kosmetikos priemonėmis yra daugiafunkcinės – jos ne tik padeda atskleisti tikrąjį grožį, bet ir daro tam tikrą poveikį. Kad būtų aiškiau, pasitelkime keletą paprastų pavyzdžių, vienas jų – blakstienų tušas: dekoratyvinės kosmetikos prekių parduotuvėse bei blakstienų tušų, kurie ne tik suteikia blakstienoms patrauklesnę išvaizdą, bet ir aprūpina jas reikalingai vitaminais. Dar vienas pavyzdys – lūpų dažai: jų dėka ne tik suteiksite lūpoms pageidaujamą spalvą, bet ir pamaitinsite, sudrėkinsite lūpų odą. Na, o baigiant kalbėti apie dekoratyvią kosmetiką, reikia pasakyti, kad pastaruoju metu atsirado itin daug kosmetikos gamintojų, gaminančių būtent dekoratyvinę kosmetiką. Būtent dėl itin didelės pasiūlos reikiamą priemonę gali būti sunku išsirinkti. Belieka tik priminti, jog tik kokybiškos dekoratyvios kosmetikos gaminiai gali atskleisti jūsų tikrąjį grožį. Maža to, svarbu žinoti, jog prastos kokybė dekoratyvinė kosmetika gali pakenkti jūsų odai: nuo netinkamų kosmetikos priemonių odą gali išberti, kamuoti išsausėjimas bei kitos odos problemos. Kaip žinia, kokybiška kosmetika kainuoja, tad jei norite sukurti nepriekaištingą makiažą, dekoratyvios kosmetikos priemonėms neverta gailėti pinigų.
Parašykite komentarą