3 priežastys, dėl kurių internetinė prekyba „nušluosto nosį“ fizinėms parduotuvėms

Užuot dejavus, jog para turi TIK 24 valandas, derėtų atlikti „reviziją“ savo dienotvarkėje. Patikėkite, nustebtumėte pamatę, kiek bereikalingų darbų iš šios galima išbraukti! O kitus – pakeisti kur kas efektyvesnėmis alternatyvomis. Vienas tokių pavyzdžių – apsipirkinėjimas. Mėgstate jūs tai ar ne, bent jau maisto produktų atsargomis apsirūpinti yra būtina. Tačiau ar kada nors pagalvojote, jog  toks, iš pažiūros nekaltas darbas, atima tiek daug brangaus jūsų laiko, kurį galėtumėte skirti kur kas naudingesnei, prasmingesnei veiklai? Išeitis šiuo atveju tikrai yra. Tai – maisto produktai internetu. Analogišką paslaugą teikia daug prekybininkų. Vienas jų – eastanbul.lt. Idealus variantas ne tik besiruošiantiems šeimą pradžiuginti egzotišku patiekalu, bet ir norintiems tiesiog papildyti maisto bei kitų produktų atsargas.

Jei dar neišbandėte šios alternatyvos (tiesa, žinant, kokiomis karantino sąlygomis šiuo metu gyvename, tuo patikėti sunku), apžvelgsime pagrindinius privalumus, kuriais, be laiko taupymo, dar pasižymi maisto produktai internetu.

Lengva rasti geriausią kainos pasiūlymą. Lakstyti iš vienos fizinės parduotuvės į kitą turbūt nesinori, tuo tarpu, naudojantis internetinio apsipirkimo galimybe, tai padaryti iš tiesų paprasta. Užtenka vos kelis kartus spustelėti pelės klavišą ir jūs – jau kitoje parduotuvėje. Aišku, radus reikiamą prekę pigiau kitoje parduotuvėje, neskubėkite šios užsisakyti. Įvertinkite galutinę pirkinių krepšelio kainą bei kitus niuansus, pavyzdžiui, prekių pristatymo kainą, terminą ir panašiai.

Galima produktais apsirūpinti ne tik save. Karantino laikotarpiu internetinės prekybos maisto produktais mastai gerokai išaugo. Žmonės būtiniausius daiktus užsisakinėja ne tik sau, bet ir tėvams ar kitiems vyresnio amžiaus žmonėms, kurie to savarankiškai atlikti nesugeba. Tiesa, gyvenant provincijoje, kartais susiduriama su pristatymo problema. Tokiu atveju turite skirti daugiau laiko paieškai pardavėjo, pristatančio prekes visoje šalies teritorijoje.

Darbo ir…malonumo suderinimas. Pomėgį lankytis rūbų ar avalynės parduotuvėje dar galima suprasti, tačiau sunku patikėti, jog yra žmonių, kuriems patinka stovėti ilgoje eilėje dėl vieno pieno pakelio ar kovoti dėl paskutinės bananų kekės. Menkas malonumas. Tuo tarpu internetinį apsipirkimą, jei tik to pageidaujama, galima paversti visai malonia veikla. Gali užtekti tiesiog kavos puodelio!

 

Naudoti biuro baldai – greitai ir pigiai atnaujintas ofiso interjeras

Mums svarbu ne tik kokioje aplinkoje gyvename, kas mūsų kaimynai, kokie daiktai ir baldai supa, bet taip pat turi įtakos nuotaikai, darbingumui ir kūrybiškumui – tinkama darbo aplinka. Mūsų akys greitai pripranta prie įprasto vaizdo pro langą, nuolatinių kavos pertraukėlių darbo metu, kalbėjimosi telefonu… Sąrašą būtų galima tęsti iki begalybės, tačiau šįkart daugiau apie taip, kaip galima būtų nedidelėmis sąnaudomis ir palyginti greitai atnaujinti ofisą, kuriame dirbate. Naudoti biuro baldai – tai vienas geriausių sprendimų, nes jie kainuoja žymiai pigiau nei nauji, o ir nereikės laukti, kol jie bus suprojektuoti ir pagaminti.

Šiandien norite modernių žalios spalvos biuro baldų, po pusmečio galbūt įsigeisite turėti klasikinius baldus, nes keisis ofiso nuomojamos patalpos ir senieji biuro baldai nebetiks. Tad jeigu nesate tikri, kad Jūsų ofisas bus nuolatinėje vietoje keletą metų, geriausia išeitis renkantis baldus yra pirkti tokius, kurie jau buvo dėvėti. Daugelis jų yra dar tikrai geros būklės ir tarnaus tikrai ne pusmetį ar metus. O ir atsisakyti po kurio laiko jų nebus taip sunku, nes būsite mokėję perpus ar net mažiau. Vis gi tiesa ir įmonėms taupo. Jos turi limituotą biudžetą, todėl nenori per daug išlaidauti. O kam ir dėl ko? Ypač jei Jūsų įmonė yra nedidelė ir vis dar „nesivarto milijonuose“.

Naudoti biuro baldai taip pat jau yra parduodami ir internetu. Čia vienoje vietoje matysite visus pasiūlymus. Galėsite palyginti vienus baldus su kitais ir taip lengviau rasti sprendimą, kurie baldai yra patys tinkamiausi Jūsų biurui. Internete yra parduodami naudotos biuro kėdės, stalai, lentynos, spintos, stalčių blokai ir visi kiti baldai, kurie reikalingi darbe ir dirbant. Net jeigu esate įsigiję naujus suprojektuotus Jūsų biuro erdvei baldus ir pamatėte, kad trūksta staliuko ar priėmus naują darbuotoją pritrūkote dar vienos biuro kėdės, neskubėkite kreiptis į baldų projektuotojus ir pirma internete susipažinkite su naudotais baldais, galbūt šioje erdvėje rasite reikiamus ir norimus turite daiktus už žymiai mažesnę kainą.

Kaip prižiūrėti įvairių rūšių patalynę?

kokybiška patalynėMiegas yra labai svarbus kiekvienam žmogui: jo metu pailsi ne tik kūnas, bet ir protas, vyksta regeneraciniai procesai. Jei gerai išsimiegosite – būsite žvalūs, puikios nuotaikos, lengvai susikaupsite ir atliksite suplanuotus darbus. Tam, kad miegas būtų iš tiesų kokybiškas, svarbu parinkti tinkamą čiužinį bei patalynę. Galima sakyti, jog brangi ir kokybiška patalynė yra puiki investicija į savo bei šeimos narių sveikatą. Vis dėlto, nusipirkus bet kurią prekę, būtina atminti, jog jai reikalinga reikiama priežiūra. Tą patį galima paakyti ir apie patalynę. Jei norite, kad jūsų įsigyta patalynė jums tarnautų ilgai bei patikimai – turite tinkamai ją prižiūrėti. Nežinote kaip tai padaryti? Pasidomėkite šiais patarimais.

Vienas pagrindinių dalykų, nuo ko priklauso patalynės skalbimo temperatūra yra spalva. Kuo ryškesnė patalynės spalva, tuo žemesnės temperatūros vanduo naudojamas skalbimui. Kaip pavyzdį pasitelkime šviesios kreminė bei ryškiai raudonos spalvų patalynes: šviesios kreminės spalvos patalynė gali būti skalbiama 60 – 80 laipsnių temperatūros vandenyje, tuo tarpu ryškiai raudona patalynė turėtų būti skalbiama ne aukštesnėje kaip 40 laipsnių temperatūroje. Kodėl negalima ryškių spalvų patalynės skalbti aukštos temperatūros vandeniu? Atsakymas į šį klausimą yra išties labai paprastas: jei ryškių spalvų patalynę skalbsite aukštos temperatūros vandeniu, jau po kelių pirmų skalbimų patalynė praras pirminę išvaizdą, nebus dekoratyvi, išbluks.

Vis dėlto, patalynės spalva nėra vienintelis veiksnys, ribojantis temperatūrą. Reikia pabrėžti, jog skalbimo temperatūra priklauso ir nuo medžiagos, iš kurios yra pagaminta patalynė. Štai, pavyzdžiui, medvilninė patalynė gali būti skalbiama aukštesnėje temperatūroje nei šilkinė patalynė. Bus idealu, jei nusipirkite naują patalynės komplektą pasidomėsite rekomendacijomis, esančiomis ant patalynės pakuotės ir jų laikysitės. Tai darydami, užtikrinsite tinkamą patalynės priežiūrą. Dauguma žmonių daro didelę klaidą, kuomet nusipirkę patalynės komplektą neatkreipia dėmesio į ant patalynės pakuotės esančias rekomendacijas. Nenumokite ranka į rekomendacijas – jų nesilaikydami rizikuojate sugadinti naują pirkinį.

Dar vienas svarbus pastebėjimas, susijęs su patalynės priežiūra – skalbkite tik iš tų  pačių audinių pasiūtą patalynę – jei skalbiate šilkinę patalynę, nemaišykite jos su medvilnine ir pan.

Jei norite užtikrinti idealią patalynės priežiūrą, turėtumėte žinoti, jog vien tik skalbimo nepakaks. Tam, kad patalynė būtų išties higieniška, ją reikia lyginti. Lyginimas ne tik suteiks dekoratyvią išvaizdą patalynei, bet ir pašalins po skalbimo likusius mikroorganizmus bei skalbimo miltelių likučius, suminkštins audinius.

Kalbant apie patalynės priežiūrą, reikia pabrėžti, kad tam jos reikalauja ne tik patalynės užvalkalai, bet ir antklodės ar pagalvės. Kaip tinkamai prižiūrėti antklodę ir pagalves? Paprastai, antklodžių ir pagalvių priežiūra priklauso nuo to, iš ko yra pagaminti šie daiktai. Daugelis renkasi antklodes bei pagalves, pagamintas iš vilnos. Toks pasirinkimas yra idealus tiems, kurie mėgsta natūralumą bei šilumą. Kalbant apie iš vilnos pagamintų antklodžių ir pagalvių priežiūra, reikia paminėti keletą svarbių dalykų: vilnonę patalynę reguliariai vėdinkite (jei tik turite galimybę, darykite tai saulėtą dieną). Jei esate įsigiję sintetinių antklodžių ar pagalvių, atminkite, jog idealią jų švarą palaikyti padės ne tik vėdinimas, bet ir skalbimas, vadovaujantis rekomendacijomis.

Ekologiška ir dekoratyvinė kosmetika; ką apie tai reikia žinoti?

kosmetikas internetuKo gero, būtų sunku rasti silpnosios lyties atstovę, kuri nenaudotų kosmetikos. Šiuo metu populiariausios yra ekologiška kosmetika bei dekoratyvinė kosmetika. Kadangi ekologiškos bei dekoratyvinės kosmetikos produktų pardavimo mąstai yra labai dideli, svarbu žinoti keletą dalykų, susijusių  su šiais produktais. Jei ir jus domina ekologiška kosmetika ar dekoratyvinė  kosmetika – šis straipsnelis kaip tik jums.

Ekologiška kosmetika

Bene vienas pagrindinių dalykų, kurį  yra būtina paminėti kalbant apie šią kosmetiką, yra tas, jog ekologiška kosmetika yra sertifikuota. Tam, kad ekologiškos kosmetikos produktai gautų atitinkamus sertifikatus, ekologiškos kosmetikos prekės turi atitikti tam tikrus reikalavimus. Bene pagrindiniai reikalavimai, kurie yra keliami ekologiškos kosmetikos prekėms, yra: sudedamosios dalys, kurios yra naudojamos ekologiškos kosmetikos gamyboje turi būti užaugintos ekologiniuose ūkiuose; sudedamųjų dalių perdirbimo metu yra privalu užtikrinti minimalų cheminių reakcijų skaičių; ekologiškos kosmetikos produkcijos pakavimui turi būti naudojamos tik tokios pakuotės, kurios neteršia aplinkos, yra ekologiškai švarios arba pagamintos iš antrinių žaliavų; ekologiška kosmetika yra gaminama be žmonėms bei aplinkai kenksmingų medžiagų, o pagaminti produktai nėra išbandomi su gyvūnais. Vis dėlto, kalbant apie šią kosmetiką, reikia pasakyti, kad organizacijos, suteikiančios sertifikatus ekologiškos kosmetikos produktams leidžia vykstant gamybos procesui naudoti nedidelį kiekį konservantų.  Konservantai ekologiškos kosmetikos gamyboje yra naudojami tam, kad kosmetikos priemonės negestų tam tikrą laikotarpį. Ko gero, ekologiškos kosmetikos produktus pamėgusias merginas bei moteris sudomino, kokie konservantai yra naudojami šios kosmetikos gamybos procese. Atsakant į šį klausimą, reikia pasakyti, kad gaminant ekologišką kosmetiką yra naudojami šie konservantai: eteriniai aliejai, cukraus produktai, medus. Verta papildyti, kad šie konservantai yra natūralūs, gaunami iš gamtos, tad žmogaus sveikatai jie negali padaryti neigiamos įtakos.

Kalbant apie ekologiškos kosmetikos sertifikatus, reikia pabrėžti, kad skirtingų sertifikatų gavimui yra taikomi skirtingų griežtumo lygių sertifikatai. Susipažinkite su garsiausiais sertifikavimo ženklais: ECOCERTBDIH,COSMEBIONaTrue. Labai dažnai merginoms ir moterims kyla klausimas, kaip atpažinti ekologiškos kosmetikos produktus? Atsakymas į šį klausimą išties paprastas: tiesiog pažiūrėkite, ar jus dominanti kosmetikos priemonė yra pažymėta bent vienu iš šių ženklų. Jei taip, jūsų rankose – patikimas ekologiškos kosmetikos gaminys.

Apibendrinant, galima daryti išvadą, jog ekologiška kosmetika – tai tokia kosmetika, kuri nedaro neigiamo poveikio žmogui ar aplinkai, sudėtyje neturi kenksmingų medžiagų.  Šios kosmetikos produkcija itin tinka toks merginom bei moterims, kurios nori puoselėti savo grožį nekenkdamos nei sau, nei gamtai.

Dekoratyvinė kosmetika

Dekoratyvinė kosmetika taip pat yra skirta grožiui puoselėti, tačiau jei šią kosmetiką palygintume su ekologiška kosmetika, pamatytume, kad tarp šių kosmetikos rūšių produktų yra vienas esminis skirtumas: ekologiškos kosmetikos priemonėse nėra medžiagų, kurios galėtų padaryti neigiamą poveikį žmogui ar aplinkai, tuo tarpu įprastose dekoratyvinės kosmetikos priemonėse tokios medžiagos  yra naudojamos. Būtent dėl šios priežasties, merginos bei moterys, kurios rūpinasi ne tik savo grožiu, bet ir sveikata, dažniausiai pasirenka ekologiškos kosmetikos gaminius.

Ką verta žinoti apie dekoratyvią kosmetiką? Visų pirma, kalbant apie šią kosmetikos rūšį, reikia pasakyti, kad puoselėti savo grožį dekoratyvios kosmetikos pagalba moterys mėgo jau prieš daugelį metų. Yra duomenų, liudijančių, jog netgi garsioji Egipto faraonė Kleopatra savo grožį mėgo paryškinti dekoratyvios kosmetikos priemonėmis. Savaime suprantama, jog prieš keletą tūkstančių metų naudotos dekoratyvios kosmetikos priemonėmis gerokai skyrėsi nuo tų, kurias šiandien galime išvysti kosmetikos bei parfumerijos prekių parduotuvėse. Ar smalsu sužinoti, kokias dekoratyvios kosmetikos priemones prieš keletą tūkstantmečių naudojo moterys? Populiariausiųjų sąraše puikavosi šios priemonės: burokėlių antpilas – skruostams paryškinti; anglies lazdelės – antakiams bei akims ryškinti; milteliai, pagaminti iš įvairių augalų – veidui pudruoti.

Reikia pasakyti, kad dekoratyvinė kosmetika yra labai įvairi: makiažo pagrindai, pudros, antakių, akių, lūpų pieštukai, blakstienų tušai, lūpų blizgiai bei lūpdažiai, nagų lakai. Verta pabrėžti, jog kai kurios dekoratyvinės kosmetikos priemonėmis yra daugiafunkcinės – jos ne tik padeda atskleisti tikrąjį grožį, bet ir daro tam tikrą poveikį. Kad būtų aiškiau, pasitelkime keletą paprastų pavyzdžių, vienas jų – blakstienų tušas: dekoratyvinės kosmetikos prekių parduotuvėse bei blakstienų tušų, kurie ne tik suteikia blakstienoms patrauklesnę išvaizdą, bet ir aprūpina jas reikalingai vitaminais. Dar vienas pavyzdys  – lūpų dažai: jų dėka ne tik suteiksite lūpoms pageidaujamą spalvą, bet ir pamaitinsite, sudrėkinsite lūpų odą. Na, o baigiant kalbėti apie dekoratyvią kosmetiką, reikia pasakyti, kad pastaruoju metu atsirado itin daug kosmetikos gamintojų, gaminančių būtent dekoratyvinę kosmetiką. Būtent dėl itin didelės pasiūlos reikiamą priemonę gali būti sunku išsirinkti. Belieka tik priminti, jog tik kokybiškos dekoratyvios kosmetikos gaminiai gali atskleisti jūsų tikrąjį grožį. Maža to, svarbu žinoti, jog prastos kokybė dekoratyvinė kosmetika gali pakenkti jūsų odai: nuo netinkamų kosmetikos priemonių odą gali išberti, kamuoti išsausėjimas bei kitos odos problemos. Kaip žinia, kokybiška kosmetika kainuoja, tad jei norite sukurti nepriekaištingą makiažą, dekoratyvios kosmetikos priemonėms neverta gailėti pinigų.

Kokie marškiniai, kelnės ar kostiumėliai labiausiai tinka darbe

Aprangos taisyklės  įvairiose šalyse nevienodos – jas lemia tradicijos, papročiai ir netgi klimatas. Nors šiais laikais oficialių formalumų  lieka vis mažiau, vis dėlto esama standartinių reikalavimų, kuriuos privalu žinoti visiems. Žinoma, griežtų aprangos protokolo reikalavimų kasdieniame darbe, nesusitinkant su aukštais pareigūnais, nebūtina aklai laikytis, tačiau atsižvelgti – tikrai ne pro šalį. Į ką turėtų atkreipti dėmesį moteris, kad atrodytų stilinga, bet kartu jaustųsi laisvai ir patogiai.

marškiniai moterims      marškiniai moterims

♦ Marškiniai. Palaidinė turėtų būti oficiali. Nepatartina vilktis itin atviros palaidinės – atrodysite nepatikima ir vulgari. Geras pasirinkimas – moteriški klasikiniai marškiniai.

Moteriškų marškinių galima rasti nuo 34 iki 45 dydžio. Asortimente moteriški nelįemenuoti klasikiniai (Classic) arba liemenuoti (fitted) – ilgesnis modelis ir liemenuoti (New Tailored) – trumpesnis modelis su papildomu įsiuvu. Moteriški klasikiniai marškiniai būna ilgesni, kad derėtų prie klasikinių sijonų ir kelnių, neišlįstų ir visada atrodytų tvarkingai.

♦ Švarkas. Švarkas gali būti su apykakle ar be jos, gali būti puoštas kišenėmis ar dirželiu, o taip pat – klasikinis, primenantis vyrišką. Švarko rankovės neturėtų būti per ilgos arba per trumpos.

♦ Kelnės – tinkama dalykinės aprangos dalis. Kad ir kaip keistųsi kelnių mada, jos visada turi būti kokybiškos, tinkamo ilgio ir jums tikti. Geriau jau ilgesnės kelnės negu per trumpos. Ilgesnėmis kelnėmis, dengiančiomis aukštesnę pakulnę atrodysite aukštesnės. Kelnės nebūtinai turi būti tokios pat spalvos kaip švarkas, tačiau turi su juo derėti.

♦ Moteriškas kostiumas. Dalykinis kostiumėlis – neatsiejama verslo moters aprangos dalis. Kelnių ar sijono kostiumas vilkimas tiek darbe, tiek susitikimuose, tiek pokalbyje dėl darbo.

Renkantis kostiumą reikėtų atkreipti dėmesį į  jo spalvą, dydį ir kokybę. Rinkitės neutralią, jums tinkančią spalvą, kuri nesuteiktų per daug griežtumo, bet atrodytų pakankamai dalykiškai. Dalykiniam kostiumui visiškai netinka šilkas. Šilkiniu kostiumėliu pasipuošusi moteris gali eiti į įvairias šventes ar priėmimus.
♦ Aksesuarai. Kartais madinga (bet ne per daug) rankinė, elegantiški bateliai ir kokybiški aksesuarai gali lemti didelius pokyčius – išvaizdoje ir karjeroje, kadangi oficialus drabužis palieka nedaug vietos fantazijai, svarbu žinoti, kas sėkmingo įvaizdžio paslaptis slypi mažose detalėse.

♦ Rankinė moterims – svarbi kaip oras, juk ten telpa tiek naudingų, nuostabių dalykų! Tačiau pernelyg didelė, puošta gausybe detalių netiks, net jei ant jos puikuosis garsios firmos pavadinimas. Labiausiai tinka neprovokuojanti, neįmantri vidutinio dydžio rankinė iš odos ar kitos tvirtos medžiagos.

♦ Pėdkelnes mūvėti būtina, net jei už lango viskas lydosi nuo karščio. Iš darbinių drabužių spintos meskite lauk įmantriais raštais margintas, tinklines, labai blizgančias pėdkelnes. Žiemą nebūtina šalti su pačiomis ploniausiomis – renkantis kojines, reikėtų atsižvelgti ir į metų laiką, oro temperatūrą.

Elektroninės parduotuvės nuoma

Noriu pradėti savo verslą. Bet neturiu daug pinigų. Turiu vos 2000 litų, kuriuos turėsiu sumokėti tiekėjams už prekes. Tik kaip jas parduoti? Elektroninės parduotuvės pati pasidaryti negaliu, o pažįstami programuotojai nori labai daug pinigų, be to sakė, kad padarys tik per tris mėnesius. Tiek laukti negaliu… Negi tai galas?

elektroninės parduotuvės nuomaTokius skundus galima girdėti kas dieną įvairiose virtualiose bendruomenėse. Deja, didžioji jų dauguma tuo ir baigiasi – verslūs vyrai ir moterys atsisako savo minčių ir vilčių pradėti savo verslą dėl techninių kliūčių. Dabar yra būdas pašalinti tas technines kliūtis. Tai elektroninės parduotuvės nuoma. Mokamas fiksuotas mėnesinis mokestis už pasirinktos išvaizdos el. parduotuvę nesirūpinant nei serveriu, nei programavimu, nei dizainu. El parduotuvė paruošiama per 2 darbo dienas. Kiekvieną mėnesį jos išlaikymas kainuoja 39 litus. Per metus tai 468 litai.

El. parduotuvės nuoma tai moteriškei, kuri skundėsi, galėjo duoti rimtą postūmį nuosavo verslo link. Tie turimi 2000 litų tikrai būtų išleisti pirmajai prekių partijai, o ne pažįstamam programuotojui. Akivaizdu, kad apie el. parduotuvių nuomos paslaugą žino labai nedaug pradedančiųjų verslininkų. Informacijos trūkumas ir nesėkmės baimė – galingas ginklas prieš verslumą ir entuziazmą, kuris būna verslo pradžioje.

Elektroninė parduotuvė nemokamai nėra daroma, tačiau 39 litai irgi nėra ta milžiniška kaina, kuri priverstų pilnus idėjų žmones persigalvoti. Elektroninės parduotuvės nuoma yra aktuali tik verslo pradžiai. Vėliau visada tą parduotuvę galima perdaryti į pagal poreikius pritaikytos išvaizdos virtualią prekyvietę. Taigi ir ateities perspektyvos nežada didelių permainų, jei poreikiai pasikeis, ar padidės reikalavimai.

Elektroninės parduotuvės nuoma apima šiuos darbus:

  • Serverio paslaugos (ar žinote, kokią PHP versiją geriau naudoti el. parduotuvei?);
  • Techninė priežiūra ir administravimas (ką darytumėte, jei dėl staiga užplūdusių lankytojų puslapis nustotų veikęs?) ;
  • Puslapio dizaino šablonas (ar turite savo dizainerį, kuris ne tik „nupieš“ visą dizainą, bet ir jį tinkamai paruoš programavimui?)
  • El. parduotuvės programavimas (ar pats galite tai padaryti? Jei taip, tai kiek laiko užtruksite?)
  • Mokėjimai.lt modulio integravimas (ar žinote, kiek reikia vargti, kol susirinksite ir įsidiegsite visas populiariausias Lietuvoje atsiskaitymo programas?)
  • Konsultacijos (o gal turite savus konsultantus, kurie viską žino?)

Taigi, mažiau dvejonių ir daugiau tvirtų sprendimų. Sutaupyti technologijų sąskaita dabar tikrai galima.