Kam reikalinga vandentvarkos įranga?

Taigi, kas yra vandentvarkos įranga ir kam ji reikalinga? Vandentvarkos įranga – tai nuotekų siurbliai, vandens siurbliai, maišyklės, hidro ežektoriai, UV bei ozono generatoriai ir daugelis kitų dažnam žmogui visai nepažįstamų vandentvarkos įrangos pavadinimų. Koks įrenginys reikalingas konkrečiu atveju, išties profesionaliai konsultuos tokia įranga prekiaujantys meistrai. Mes tuo tarpu, plačiau apie tai, kokią naudą mums gali duoti vandentvarkos įranga.

Įvairiausi vandens ar nuotekų siurbliai pirmiausia yra naudojami tuomet, kai reikia išvalyti užterštą vandenį. Skirtinga vandentvarkos įranga labai pagelbėja, kai įrenginėjamos siurblinės ir atliekami patys įvairiausi žemės ūkio darbai. Priklausomai nuo įrenginių techninių savybių, jie gali išvalyti ir labai stipriai užterštą vandenį. Dėl skirtingų savo techninių savybių tokio tipo siurbliai yra skirstomi į buitinius ir pramoninius. Buitiniai prietaisai paprastai naudojami individualiuose namuose, o pramoniniai – gamyboje.

Tad į ką vertėtų atkreipti dėmesį renkantis vandens ar nuotekų siurblį? Pirmiausia – atidžiai išnagrinėkite  jo techninius parametrus. Vienas svarbiausių siurblio parametrų – siurblio galia. Ką ji parodo? Ogi tai, kiek vandens siurblys gali apdoroti. Tačiau reiktų pasidomėti ir papildomomis siurblio funkcijomis ir kokiais būdais jis gali valyti vandenį. Ne ką mažiau svarbu išsiaiškinti į kokį aukštį siurblys pajėgus iškelti valomą vandenį. Tuomet jau galėsite įvertinti ar įrenginys atitinka jūsų lūkesčius.

Be abejonės, pirmą kartą perkant tokią prekę viską tinkamai išsiaiškinti gali būti gana sudėtinga. Tuomet neišvengiama kreiptis į profesionalius tokios įrangos prekybininkus. Jie įvertins savo kliento situaciją ir padės tinkamai  išsirinkti.

Kitas svarbus klausimas, neduodantis ramybės tokios įrangos ieškantiems žmonėms: ar saugu pirkti internetu? Tikrai saugu. Jeigu su vandentvarkos įranga susiduriate pirmą kartą, tuomet tas faktas, jog ją galėsite apžiūrėti ir paliesti rankomis, vargu ar duos kokios nors apčiuopiamos naudos. Naudą turėsite tik gavę profesionalią konsultaciją. Tą puikiai galima atlikti ir internetu. Internetinių parduotuvių atstovai visuomet pasirengę atsakyti į bet kokius savo klientų klausimus. Be to, čia gali nuodugniai išanalizuoti visus techninius parametrus ir palyginti įrenginius su kitų prekybininkų siūlomomis prekėmis. Dar – visuomet turėsite galimybę išsirinkti iš didelio  pardavėjų sąrašo atsižvelgiant į prekių kainą, siūlomą asortimentą ir suteiktas konsultacijas. Ir tą padarysite net neišėję iš namų.

Kokybiški vandens filtrai – kaip juos tinkamai pasirinkti?

Be vandens negalime nei vienas. Tiek namams, tiek pramonei  reikalingi kokybiški vandens filtrai. Jie yra įvairių rūšių: mechaniniai, geležies šalinimo, minkštinimo ir geriamojo vandens.  Vandens kokybė ir įvairūs parametrai priklauso nuo konkrečios vietovės bei jo filtrų. Galima išskirti kelias visoje šalyje dažniau sutinkamas pagrindines vandens problemas: kietas vanduo (kietame vandenyje yra ištirpusių kalcio bei magnio druskų, kurios įtakoja kalkių atsiradimą) bei geležies, mangano ir amonio vandenyje perteklius. Šiame straipsnyje patarsime kaip tinkamai pasirinkti kokybiškus vandens filtrus. Taip pat atskleisime kam skirti naudoti minėti filtrai.

Kokybiški vandens filtrai – kaip juos tinkamai pasirinkti?

  • Renkantis vandens filtrą, pirmiausia reikia žinoti, kokias vandens savybes bus norima pakeisti ir kam vanduo bus skirtas. Paprastai filtrus galima suskirstyti į kelias grupes: pagal vartojamo vandens paskirtį – filtrai geriamajam vandeniui bei filtrai buitinei technikai ir sanitarinėms reikmėms; pagal veikimo pobūdį – į kasetinius bei automatinius.
  • Geriamojo vandens savybėms gerinti dažnai yra naudojami itin paprasti ąsočio tipo filtrai, kurie susideda iš permatomo 1,5–2 litrų talpos indo, turinčio keičiamą filtruojančią kasetę (dažniausiai su aktyvuota anglimi ir jonų kaitą skatinančiomis dervomis). Šis filtras valo vandenį nuo mechaninių priemaišų, chloro ir pesticidų pėdsakų, pašalina kvapus ir spalvotumą. Kitas populiarus geriamam vandeniui skirtas filtras – uždedamas ant čiaupo filtras, kuris gali išfiltruoti iki 1000 litrų vandens, po to jis turi būti pakeistas.
  • Kalbant apie filtrus skirtus buitinėms bei sanitarinėms reikmėms, populiarūs yra kasetiniai karšto ir šalto vandens filtrai, kurie iš vandens šalina mechanines priemaišas. Kasetės yra keičiamos, kai užsiteršia, maždaug kas 1–6 mėnesius. Kadangi buitinėms reikmėms reikalingi žymiai didesni vandens kiekiai, jo gerinimui dažniausiai naudojami automatiniai filtrai, kurie yra žymiai efektyvesni, didesni ir brangesni.

 

Kokybiškus vandens filtrus galite išsirinkti mūsų tinklalapyje – ltaqua.lt.

Kokie ir kam skirti naudoti minėti filtrai?

Mechaniniai filtrai. Šie  filtrai yra skirti sulaikyti vandenyje esančias mechanines priemaišas bei suteikti vandeniui skaidrumo.

Geležies šalinimo filtrai. Vanduo, kuriame geležis viršija normą, turi specifinį kvapą ir spalvą. Šie filtrai tai pašalina.

Minkštinimo filtrai.  Šie filtrai yra naudojami, norint pašalinti kalcio ir magnio druskų perteklių, tokiu būdu užkertant kalkių nuosėdų atsiradimą.

Geriamojo vandens filtrai. Šie vandens filtrai yra naudojami, norint užtikrinti geriamojo vandens kokybę ir skonį.

Apibendrinant, galima teigti, jog kokybiški vandens filtrai pasirenkami pagal poreikius. Juos galite įsigyti mūsų interneto svetainėje – ltaqua.lt. Taip pat su mumis galite susisiekti tinklalapyje nurodytais kontaktais. Šiuo metu turime budinčius meistrus didžiuosiuose Lietuvos miestuose: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje, Utenoje. Su UAB „LT Aqua“ mėgaukitės kokybišku vandeniu!

 

Vandens siurbliai: kad pasiekti vandenį būtų lengviau

vandens siurbliaiVandens siurblys – tai įrenginys, tiekiantis vandenį is vienos vietos į kitą. Būtent jo pagalba vandenį galima pasiekti iš gilaus gręžinio žemėje ar pakelti į keletos metrų aukštį. Teisingai pasirinktas siurblys leis pasiekti vandenį iš gilesnio ar tolimiau esančio šaltinio, aukščiau iškelta sodo laistymo žarna Jūsų pievelę sudrėkins didesniu perimetru. Žinoma, siurblys yra skirtas ne tik Jūsų sodui, bet ir geriamajam vandeniui, gyvenamųjų patalpų šildymui. Platus ne tik pritaikymas buityje, bet ir pasirinkimas, tad pagalba yra būtina, norint išsirinkti tokią sistemą, dėl kurios būsite ramūs bei patenkinti.

Visų pirma turite nuspręsti, kur bus naudojamas vandens siurblys – nuo to daug kas priklausys.

Jei gyvenate atokiau nuo miesto, ko gero, naudositės šuliniu arba požeminiu vandens gręžiniu. Tokiu atveju yra naudojami panardinami siurbliai. Kadangi už vandenį mėnesinio mokesčio mokėti nereiks, siūlome atkreipti dėmesį į kokybiškesnius variantus, taip užsitikrindami nepriekaištingą ir pastovų vandens tiekimą į savo namus. Nors įprastai brangesni ir įmantresni prietaisai yra labiau apsaugoti nuo smėlio šulinyje ar gręžinyje, tačiau reikėtų atlikti tyrimą ir pasitikrinti, ar kubinis vandens metras neviršija leistinos smėlio koncentracijos normos. Per vieną valandą šio tipo siurbliai gali aprūpinti net keliais kubiniais metrais vandens. Palyginimui, įprasta šeima per mėnesį vasaros sezono metu išnaudoja iki 10m3 vandens, tad panardinamais siurbliais neretai naudojasi ir priešgaisrinėse sistemose ar skysčių tiekimui iš didesnių rezervuarų.

Taip pat vandeniui tiekti iš šulinio galite pasinaudoti hidroforiniu vandens siurbliu. Hidroforas – tai skysčių bakas, kuriame, nepaisant panaudojamo kiekio, yra kaupiamas, šiuo atveju, vanduo. Toks rezervuaras leis Jums sutaupyti, nes sistemai nereiks nuolatos pumpuoti, rizika bus mažesnė, jog įrenginys gali perkaisti. Vandens siurbliai su hidroforu užtikrins reikiamą slėgį visiems buitiniams prietaisams, o bako talpą galite pasirinkti 20-100l.

Drenažiniai siurbliai yra skirti švariam vandeniui. Tokią sistemą galite naudoti tiek geriamo, tiek laistomo poreikio paskirčiai. Pagrindinė sąvybė yra ta, jog vos per minutę galite išsiurbti vandenį kelių šimtų litrų našumu, o tai leis nusausinti užtvindytas patalpas, rūsius, išpilti lietaus vandenį iš rezervuaro. Šie siurbliai yra nesunkiai ir greitai pergabenami iš vienos vietos į kitą, nes daugelis jų gaminami iš plastmasės. Neturėtumėte jaudintis ir dėl į vandenį patekusių dalelių kaip kad grumstas, žolės ar kiti 2-5mm kietakūniai, kurių nuolatos pasitaiko.

Pagrindiniai aspektai yra siurblio panaudojimas – vienas ar kitas pobūdis gali paveikti pernešamą vandenį ar sugadinti pačią sistemą. Taip pat galima klaida, kurios turėtumėte vengti – vandens temperatūra. Šie įrenginiai nėra vandens šildytuvai, tad galima temperatūra siekia vos 40 laipsnių celsijaus. Be kita ko, viliamės galėję Jums padėti susidaryti aiškesnę nuomonę pasirenkant teisingą įrenginį.