Drabužių spintos organizavimas: patarimai, kaip tai atlikti

Nepaisant to, apie kurį sezoną bebūtų kalbama, dauguma iš mūsų esame linkusios sugalvoti 101 priežastį, kodėl negalime imtis savo drabužių spintos tvarkymo darbų. Tačiau šiuo klausimu pasiteisinimų būti negali! Ruošiantis naujam sezonui mes paprastai dažniau keliaujame apsipirkti, o tai reiškia, kad nesusitvarkiusios savo drabužių spintos galime įsigyti tai, ko mums iš tikrųjų visiškai nereikia, kartu ją tik dar labiau perpildydamos, o daugelis įsigytų drabužių dažnai taip ir lieka niekuomet nenešioti. Taigi, svarbu, jog priimtume išmintingus ir praktiškus sprendimus, tačiau tam reikia turėti organizuotą ir tvarkingą drabužių spintą.

Žinokite, koks yra jūsų pagrindinis stilius

Pagalvokite, ar jums paprastai labiau patinka sijonai, ar šilkinės palaidinės? Švarkeliai ar džinsai? Kad ir ką dažniausiai esate linkusios dėvėti, turite žinoti, kas jums labiausiai patinka, nes tokiu būdu galėsite lengviau suprasti į ką turėtumėte būti susitelkusios tiek drabužių spintos tvarkymo, tiek ir apsipirkinėjimo metu. Pavyzdžiui, jei jūs nesate pratusios dėvėti palaidinių, greičiausiai nebūtų išmintinga investuoti į palaidinę, kuri metų metus nepaliesta praleis jūsų drabužių spintoje. Be to, jūsų pasirenkami nauji drabužiai turėtų būti lengvai suderinami su kitais jūsų spintoje esančiais drabužiais.

Atlikite inventorizaciją

Dabar atėjo metas skirti šiek tiek laiko ir peržiūrėti savo drabužių spintos turinį, suskirstant joje esančius drabužius pagal spalvą, tipą ir stilių. Kaip tai padaryti? Įsivaizduokite, kad visas savo kelnes sudedate į vieną drabužių spintos skyrių, sugrupuodamos jas pagal spalvą. Lygiai tokiu pačiu principu turėtumėte organizuoti ir visus kitus drabužius. Jei paaiškės, kad turite 8 juodus megztinius ir 5 baltas kelnes, gali būti, kad atėjo metas paįvairinti savo drabužių spintos turinį. Nors suprantama, kad svarbu turėti savo unikalų stilių, nuolatos perkant tokius pačius drabužius galite veltui į balą išmesti daugybę pinigų. Jei atliksite drabužių spintos inventorizaciją, lengviau suprasite, ką jau turite ir ko jums iš tikrųjų trūksta.

Tuo tarpu, jei manote, kad jums bus sudėtinga surūšiuoti savo drabužius, galite pradėti nuo jų rūšiavimo pagal spalvą arba stilių. Tokiu būdu jums turėtų būti daug lengviau atrasti norimą aprangą vos tik pažvelgus į savo drabužių spintą. Jei drabužius rūšiuojate pagal spalvą, vertėtų pradėti nuo neutralių tonų ir palaipsniui pereiti prie spalvotų drabužių. O jei rūšiuojate pagal stilių, vertėtų pagalvoti apie įvairias progas, kurioms galite norėti pasipuošti, ir suskirstykite savo drabužius pagal tipą, pvz., marškinėliai, tuomet palaidinės, kelnės, striukės ir kt. Visa tai jums padės aiškiau matyti, kas yra jūsų drabužių spintoje, ir sutaupyti daug savo brangaus laiko, kai spręsite, ką turėtumėte apsirengti.

Atsikratykite jums netinkančių drabužių

Tai yra labai svarbus drabužių spintos organizavimo etapas. Jei norite, kad jūsų drabužių spinta pagaliau taptų tvarkinga ir tinkamai organizuota, „gailestingumo“ jūsų drabužių spintoje esantiems drabužiams, kurių nedėvėjote daugybę metų ar kurie jums visiškai netinka, likti negali.

Būtinai labai gerai pagalvokite, kuriuos drabužius jūs dėvite reguliariai ir kurie iš tikrųjų turėtų likti jūsų drabužių spintoje. Jei randate drabužius, kuriuos norite tiesiog išmesti į šiukšlių dėžę, pirmiausia pagalvokite apie galimybę juos paaukoti. Tuo tarpu, jei randate tokių, kurie yra beveik arba visiškai nauji, tačiau jums netinkantys, galite apsvarstyti galimybę juos padovanoti savo draugėms ar parduoti internetu. Galiausiai beliks drabužiai, kurie atitinka jūsų skonį ir tinka jūsų kūno linijoms. Ir būtent jie turėtų užimti vietą jūsų drabužių spintoje.

Kad visą tai padaryti jums būtų lengviau, pirmiausia iš drabužių spintos ištraukite visus savo turimus drabužius ir juos pasimatuokite. Kaip jau supratote, jei drabužiai yra visiškai netinkami, juos paaukokite, o jei yra puikios būklės, tačiau nebeatitinka jūsų pasikeitusių kūno formų ar įvaizdžio – parduokite arba padovanokite. Ir visa tai yra labai svarbu ne tik todėl, kad po tokio drabužių spintos valymo galėsite daug lengviau surasti jums tinkančius ir tarpusavyje puikiai derančius drabužius, tačiau ir dėl to, jog apsipirkinėdamos eliminuosite tikimybę įsigyti tai, ką jau turite, arba tai, kas visiškai nesuderinama su jūsų drabužių spintoje esančiais drabužiais.

Taigi, šiame drabužių spintos tvarkymo etape jums reikės suimti save į rankas ir sentimentus pastumti į šalį. Jei tam tikri drabužiai jums labai patinka ir iš pažiūros atrodo nuostabiai, tačiau jų nedėvėjote jau keletą metų, greičiausiai nedėvėsite jų ir dar ateinančius penkerius metus, todėl į visą tai žvelkite praktiškai ir stenkitės suformuoti tokią drabužių spintą, kuri būtų sudaryta tik iš to, ką iš tikrųjų dėvite ir kas jums labiausiai tinka.

Atsižvelkite į universalumą

Kai jau žinosite, kas slepiasi jūsų drabužių spintoje, ateis metas ją papildyti drabužiais, kurių jums trūksta. Tačiau prieš leidžiantis į naujų drabužių paieškas atminkite, kad niekuomet nereikėtų pirkti drabužio, kurį galėsite dėvėti tik su vienu turimu drabužiu ar aksesuaru. Priešingu atveju tai labai apribotų jūsų drabužių spintos lankstumą ir nepadėtų jums lengviau suformuoti savo įvaizdžio. Todėl ieškant tinkamų drabužių, reikėtų orientuotis į universalumą.

Vietoje kiekybės rinkitės kokybę

Jei esate pratusios pirkti pigesnius drabužius, greičiausiai į drabužių paieškas leidžiatės pakankamai dažnai. Tačiau ar kada pagalvojote, jog tai reiškia, kad drabužiais savo spintą papildote daug dažniau nei to iš tikrųjų reikia? Ir tai savo ruožtu galiausiai kainuoja daugiau pinigų. Būtent todėl rekomenduojama investuoti į labai kokybiškus drabužius, nepaisant to, kad jie kainuos brangiau. Tokia investicija laikui bėgant atsipirks su kaupu. Kokybiški drabužiai yra pagaminti taip, kad tarnautų ilgai – audinys yra geresnės kokybės, dygsniai daug tvirtesni ir drabužiai nesuplyšta vos po kelių dėvėjimų. Be to, net ir po daugelio metų dėvėjimo kokybiškas drabužis gali atrodyti kaip naujas. Todėl nuo šiol vietoje kiekybės pasistenkite rinktis kokybę.

Įsigykite tai, ko iš tikrųjų trūksta

Taigi, kai leisitės į drabužių paieškas, siekiant užpildyti savo drabužių spintos spragas, stenkitės atrasti drabužius, kurie galėtų būti nesunkiai suderinami su jūsų jau turimais drabužiais, tokiu būdu padedant jums lengviau suformuoti savo kasdienį įvaizdį. Pavyzdžiui, tai gali būti lengvas paltas, kuris puikiai tiktų tiek vėsesnėmis vasaromis dienomis, tiek ir lyjant lietui. Taip pat puikiu pasirinkimu galėtų tapti ir patogios lininės kelnės, universalus džinsinis švarkelis, pakankamai talpus krepšys per petį, gėlėta vidutinio ilgio suknelė, basutės ar kt.

Žinoma, iš pirmo žvilgsnio drabužių spintos tvarkymas gali skambėti kaip labai daug jėgų ir laiko reikalaujantis darbas, kurį norėsite kaip įmanoma labiau atidėlioti. Tačiau kuo anksčiau prisiversite sutvarkyti savo drabužių spintą, tuo greičiau galėsite pamiršti apie kiekvieną rytą jums kylantį didelį galvos skausmą dėl to, kad neturite ką apsirengti. Todėl nieko nelaukusios pasiraitokite rankoves ir kibkite į darbą!

Informacija: https://sidonas.lt/

Kaip prižiūrėti aukštakulnius?

Greičiausiai savo spintoje, turite kelias batų poras, kurios yra nusidėvėjusios, praradusios spalvą, kurių jau nenorite dėvėti ir tiesiog jas ignoruojate. Kuo dažniau ir kuo atsakingiau prižiūrėsime savo batus moterims, tuo ilgiau jie mums tarnaus ir savo spintoje galėsite pamiršti apie tas senas poras batų, kurias vis bandome apeiti ir pamiršti, jog jos renka dulkes mūsų spintoje.

Moterys vis dažniau išdrįsta išlipti iš komforto zonos ir pabandyti užsidėti porą aukštakulnių. Tikriausiai visos sutiks, kad jie suteikia papildomo pasitikėjimo, tvirtumo ir visa aprangą pakelia vienu laipteliu aukštyn. Tad šiandien aptarsime, kaip prižiūrėti savo aukštakulnius, jog jie neliktų pamiršti batų dėžutėje.

Neišmeskite kartoninės dėžutės, kurioje atkeliavo jūsų batai. Jei aukštakulnių nesiruošiate dėvėti dažnai, palikite juos gražiai sudėtus į kartoninę batų dėžute, jog jie neapdulkėtu, neišbluktų nuo saulės ar lempų šviesos. Pasistenkite nedėvėti tos pačios poros aukštakulnių kiekvieną dieną, ne dėl to jog privalote keisti savo įvaizdį kiekvieną dieną, tačiau batams taip pat reikia pailsėti. Įsigykite dvi poras aukštakulnių, kurias galėsite mainyti. Batams reikia prasivėdinti išdžiūti nuo bet kokios drėgmės ar prakaito. Taip pat, grįžę namo, savo batų porą palikite bent 10 minučių balkone, verandoje ar kieme, prasivėdinti. Jei batai skleidžia nemalonų kvapą, įlašinkite arbatmedžio aliejaus ekstrakto ant aukštakulnių vidpadžio, jis turi stiprų kvapą, bei antibakterinių savybių, kurios padės kovoti su nemaloniais kvapais.

Nepamirškite jų valyti. Grįžę, aukštakulnius būtinai nuvalykite švariu, švelniu skudurėliu, net jei jums atrodo, kad jie nėra purvini. Prie bato prilipęs purvas, gali įsiskverbti į odą ir pakeisti jos natūralia spalvą. Tik nuvalę batus, juos galite padėti atgal į batų lentyną. Odiniai batai reikalauja daugiau atsargumo. Pirmoji atsargumo priemonė, greičiausiai jūsų nenustebins, tai dažnas valymas. Naudokite impregnantą jei dėvėsite aukštakulnius lietingu oru. Pasirūpinkite odos pieneliu, kuris pagyvins, atnaujins ir suteiks odai žvilgesio.

Nepamirškime ir pasitikėjimo vaikštant. Jei nesate įpratus dėvėti aukštakulnius, lengvai galite pažeisti, nubraukti bato išorę ar net netyčia sulaužyti bato kulną. Dėvėti aukštakulnius namuose, praktikuokite savo eiseną, kol jausitės užtikrinta. Tai padės ne tik atrodyti stulbinančiai dėvint aukštakulnius, bet ir apsaugos batą nuo netikėtumų. Aukštakulniai suteikia naują pasitikėjimo savimi jausmą, kurį nori pajusti kiekvienas. Avalynė Tau internetinėje parduotuvėje galite rasti įvairiausių modelių aukštakulnių, pagal kiekvieno skonį.

Peteliškės: tradicijos ir rankų darbo peteliškių kūrėjai

peteliskesRomualdas Granauskas rašė: “Su peteliške ant lūpų”. Apysaka skaitytojus priverčia vėl pastebėti smulkmenas, prisiminti vyresnės kartos žmones, pagrindinis motyvas – peteliškė ant lūpų – tampa tarsi dviejų kartų konflikto simboliu. Ir išties nejučiomis mintyse perbėgi per visą šios aprangos detalės istoriją ir prisimeni neeilinę jos reikšmę.

Truputis istorijos

Peteliškė angliškai reiškia – butterfly – drugelis – gyvenimo simbolis. Peteliškės savo istoriją pradeda dar XVII amžiuje, kuomet “Karalius saulė” užsimojo kroatų samdinių aprangą perkelti į Prancūzijos dvarus.

Amerikiečiai tvirtina, kad nedidelės ir mums įprastos formos peteliškės pasaulį išvydo XIX amžiuje.

Kad ir kaip bebūtų peteliškės paplito po planetą XX amžiuje. Peteliskes berniukams, ypatingai iš aristokratiškų šeimų, tapo kone privalomu atributu.

Kaip nešioti

Pagaliau paskutinį dešimtmetį Lietuvos gatves ir prabangius restoranus vėl užkariavo black beauty peteliškės. Tai yra surišamos peteliškės, kurios jos savininkui leidžia pačiam pasireguliuoti aksesuaro dydį.

Peteliskes dydis turėtų būti įprasto dydžio, nors dabar tendencijos – gana priešingos. Norisi kuo išraiškingesnės aprangos detalės? Pripažinkime, kad peteliskes derinamos prie stiliaus ir tampa kaip vientiso stiliaus papildomas akcentas, o ne atvirkščiai.

Medžiagos

Ne tik raštai, tačiau ir medžiagos turi dėrėti prie bendros aprangos sukuriamo įvaizdžio. Šis aprangos akcentas dažniausiai gaminamas iš vilnos, medvilnės ir šilko, lino. Aviu peteliskes, kaip ir iš šilko izoliuoja šilumą, todėl reikalauja itin atidžios priežiūros.

Medžiaga turi būti švelni, nesukurti adatos peteliskes pojūčių. Taip pat gali švelniai blizgėti.

Rankų darbas

Ši aprangos detalė liesis su Jūsų kūnu, todėl norisi, kad ji būtų natūrali ir kokybiška. Dėl šių ir aibės kitų priežasčių rekomenduojama teikti pirmenybę rankų darbo gaminiams. Lietuvoje itin puikių įvertinimų sulaukė agnetes peteliskes ir audrone peteliskes.

Agnete peteliskes išsiskiria unikaliais raštai. Kūrėja pripažįsta, kad dėl kokybiškų medžiagų tenka vykti į ne vienos ir ne dviejų dienų kelionę. Tačiau verta.

Kita vertus, masinėse prekybos vietose ir internetu gali būti peteliskes akcija. Kad ir kaip bebūtų peteliškės turi atsidurti kiekvieno šiuolaikinio vyro spintoje.

Su kokiomis klaidomis gali susidurti žmonės siekdami pertvarkyti savo namų interjerą?

interjero dizainasTikriausiai mažiausiai kiekvienas nori betvarkant savo namų dekorą susidurti su nesekmėmis, juk interjero dizainas reikalauja išlaidų ir laiko, o kai ši investicija pavirsta tikra nesekme, tai aišku, kad tuomet nekyla jokio džiaugsmo. Taigi kokias klaidas dažniausiai daro žmonės stengdamiesi, kad jų interjero dizainas būtų geresnis, bet neretai atsitinka priešingai? Pirmiausiai žmonės kartais stengiasi per daug daiktų ar baldų prikrauti į vieną patalpą. Tai turbūt viena iš didžiausių klaidų, su kuriomis susiduria kiekvienas. Juk kiekvienas greičiausiai turi begalės daiktų, o juos visus reikia kažkur padėti. Šiuo atvėju tai nėra blogai, bet jeigu daiktai atsiranda tik tada, kai norima pertvarkyti dekorą ar pripirkti kažkokių menknekių, tuomet būtinai reikia prisiminti šią taisyklę, kuo mažiau daiktų- tuo geriau.

Kita neretai sutinkama klaida tai ta kad neretai žmonės nesupranta, kad dirbtinės gėlėts ir interjero dizainas yra du nelabai suderinami dalykai. Suprantama, kuomet gausu tikrų, žalių gelių tai pagyvina patalpą, tačiau negyvos gėlės ją tik smukdo. Taip pat neretai žmonės per daug stengiąsi besirinkdami spalvas. Jie persistengia su spalvomis, stengiąsi jas sumaišyti ir padaryti vos ne spalvų paletę, tačiau tai tikrai nepagelbėja. Šalia šios klaidos reikia paminėti, kad kaip ir spalvos taip ir kita ypatybė- stiliai neturėtų būti pervertinami, t.y. kažkoks vienas ar vos keleta stilių, kurie yra suderinti, tikrai nėra blogai, tačiau kai jų jau perdaug tuomet tai jau nebe interjero dizainas, o nepasisekęs projektas. Beje, kas įdomu tai, kad kartais žmonės neskoningai naudoja tamsias spalvas, pavyzdžiui, raudona. Nors iš pažiūros tai meilės spalva, tačiau vėliau paaiškėja, kad ji yra agresyvi spalva ir padaro kambarį tamsiu ir net niūriu. O tai tikrai nesukelia grožio jūsų namų dekorui.

Taip pat beveik kiekviena mergaitė svajoja turėti rožinį, barbės kambary, tačiau kartais ir net suaugę žmonės pervertina savo norus, ir taip paverčia savo kambarį kaip iš kokios pasakos, tačiau juk suaugusiam žmogui taip nereikėtų daryti. Taigi akivaizdu, kad interjero dizainas yra sudėtingas procesas, o žmonės neretai daro klaidų, tačiau juk tik darydami klaidas žmonės tobulėja, bet jeigu gali nedaryti klaidų, tuomet ir nedaryk.

Kuo užsiima modelių agentūra


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/carrentm/domains/vll.lt/public_html/wp-content/plugins/ad-injection/ad-injection.php on line 824

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/carrentm/domains/vll.lt/public_html/wp-content/plugins/ad-injection/ad-injection.php on line 831

Yra keletas verslo sričių, kurias gaubia paslaptis. Dėl to visuomenė nelabai žino, kaip vyksta verslas, kas darosi toje rinkoje, todėl menkiausi gandai yra pristatomi, kaip tiesa, sukuriami nereikalingi stereotipai, kurie vėliau tampa jaunų žmonių nusivylimo ir karčios gyvenimiškos patirties priežastimi. Vienas tokių verslų yra modelių verslas. Pabandykime paaiškinti, kaip viskas vyksta, kad būtų kur kas aiškiau ir suprantamiau.

modeliai

Modelių agentūra yra paslaugų įmonė. Pats pavadinimas „agentūra“ jau leidžia suprasti, kad tai įmonė, vienijanti tam tikrus pavienės profesijos profesionalus. Visai kaip vertėjų agentūra, nekilnojamojo turto agentūra, kelionių agentūra – čia dirba daug žmonių, kurie darbuojasi asmeniškai teikdami savo paslaugas. Rinkoje yra dvi agentūrų rūšys. Viena jų – uždara, kita – atvira. Uždara agentūra turi aiškius apribojimus savo darbuotojams – jie gali dirbti tik sau ir tik tai agentūrai. Pavyzdys – modelių agentūra, NT agentūra. Atvira agentūra neriboja darbo santykių, tad ten darbuotojai dirba sau, vienai ar kelioms panašioms agentūroms. Pavyzdys – vertėjų agentūra, tekstų kūrėjų ar žurnalistų agentūra. Pereikime prie konkretaus verslo modelio.

Modelių agentūra dirba gana uždarai. Jai paprastai „priklauso“ grupė modelių (manekenių liaudiškai sakant), kurie įsipareigoja dirbti tik su viena agentūra. Tai specialaus vadybininko darbas, kurio esmė – parduoti grožį ir eleganciją.

Skamba labai keistai? Modelių agentūros vadybininkas nepardavinėja žmogaus, nes tai nelegalu, nors tokių atvejų Lietuvoje buvo pasitaikę per pastarąjį dešimtmetį. Laimei, nusikaltėliai surasti ir baudžiami. Parduodamos yra modelio paslaugos.

modelio darbas

Modelių agentūra nusamdo jauną merginą nuo 14 metų arba vaikiną nuo 16 ir pradeda ruošti stulbinančiai karjerai grožio industrijoje. Pirmiausiai naujieji modeliai yra mokomi esminių šio verslo principų – kaip vaikščioti, kaip atrodyti, kaip elgtis viešumoje darbo ir nedarbo metu, aiškinamos, kokios yra modelio teisės, ką privalo, o ko neprivalo daryti, taip pat kaip bendrauti su užsakovais, turinčiais specialių pageidavimų, o kartais ir kaprizų.

Vadybininkai dirba su gerais fotografais, kurie daro modelių fotosesijas, o nuotraukos yra renkamos į specialų pristatymą – portfolio. Jis padeda surasti užsakovus – fotografus, reklamos kūrėjus, renginių organizatorius, mados namus, žiniasklaidos bendroves ir t.t. Lietuva – labai nedidelė rinka, tad čia veikiančios 20 modelių agentūrų paprasčiausiai netilptų be savotiško „grožio eksporto“. Vadybininkai ieško užsakovų užsienyje, kur mūsų modeliai yra labai paklausūs dėl nedidelių kainų ir grožio bei elegancijos.

Suradus klientą, modelis vyksta į reikalingą vietą. Atlikus darbą, mokamas honoraras. Modelių agentūrai atitenka komisinis mokestis arba kitoks atlygis pagal modelio ir agentūros sutartyje numatytus principus. Kartais kyla problemų dėl sutarties laikymosi iš abiejų pusių, todėl visi ginčai sprendžiami draugiškai, o neišsprendus – kreipiamasi į teismą. Šiokia tokia garantija, kad modelių agentūra laikysis savo įsipareigojimų yra tos modelių agentūros priklausymas tam tikroms tarptautinėms organizacijoms, kurios gina modelių teises. Lietuvoje veikia M.A.M.A organizacija, kuriai priklauso net 9 lietuviškos modelių agentūros. Dirbant su jomis darbo sutartys ir susitarimai nėra pažeidinėjami, o modelių teisės ginamos pačių agentūrų.

Štai taip veikia modelių agentūros, kas metai pasauliui padovanojančios po vieną ar kelias elitines manekenes. Jos yra savotiškos ambasadorės, nes savo grožiu garsina Lietuvą, ko negalėtume pasakyti apie kitus agentus – vertėjus, nekilnojamo turto agentus, ar kelionių agentus.

mada

Tiesa, grožio industrija yra labai uždara, nes iš visuomenės susilaukia labai daug dėmesio. Dėl to apie ją tiek nedaug žinių. Be to ir modelio darbas rūpi ne visiems…

Tikimės, kad po šio straipsnio apie modelių agentūrą negalvosite kaip apie šokių ar filmavimo studiją, taip pat ir ne erotinio masažo saloną. Tai rimta įmonė, dirbanti su grožiu tarptautiniu mastu, kas automatiškai naudinga Lietuvai.