Oro kondicionieriai nepamainomi prietaisai namuose

Tikriausiai retas, kuris namuose neturi oro kondicionieriaus. Toks prietaisas tampa vis geidžiamesnė prekė ne tik šiltuoju vasaros sezonu, bet ir šaltuoju. Todėl į tokį prietaisą investuoti tikrai verta, nes jis gali būti naudojamas ištisus metus, o ne tik tam tikrą sezoną. Tad jei namuose vis dar neturite oro kondicionieriaus, bet vis dažniau kyla mintis jį įsigyti, šis straipsnis kaip tik jums, nes įvardinsime visas naudas, kurias gali jis suteikti.

Prisitaikantis prie kiekvieno namo

Oro kondicionierius turėti namuose nėra sudėtinga, nes naujausios technologijos leidžia juos pagaminti pačių įvairiausių rūšių, todėl jie nesunkiai gali prisitaikyti prie kiekvieno namo. Aišku, kai kuriems kondicionieriams reikalingas leidimas ir jeigu jo nepavyksta gauti, visada yra kitas pasirinkimas, tai yra įsigyti kitos rūšies oro kondicionierių. Šie prietaisai gali būti montuojami bet kuriame namo kambaryje, tad patys galite planuotis visą baldų išdėstymą, kad nesunkiai tilptų ir kondicionierius. Jie taip pat gali būti ir nematomi, jeigu to pageidaujate. Šiais laikais galite rinktis nuo pačių mažiausių iki pačių galingiausių, tad neverta baimintis, jeigu jūsų namas yra senesnis ir jame oro kondicionieriaus įmontuoti nėra galimybės. Tokiu atveju galima rinktis nedidelius kilnojamus kondicionierius, kurių galite turėti tiek, kiek tik norite.

Ne tik šildo ar vėsina

Dažniausiai girdime, kad oro kondicionieriai reikalingi dėl to, kad pašildytų arba atvėsintų namus. O apie kitas jo funkcijas pamirštama papasakoti. Taigi, šie prietaisai ne tik gali atlikti minėtas funkcijas, bet jie gali ir išvalyti orą nuo kenksmingų medžiagų. Tai puiku tiems, kas gyvena dideliuose miestuose, kuriose didelis išmetamųjų dujų kiekis, tokiu atveju nereikia daryti langų ir tas kenksmingas medžiagas įleisti į vidų. Užtenka tik įjungti oro kondicionierių ir namuose bus ne tik vėsu arba šilta, bet galėsite kvėpuoti šviežiu oru. Tad kiekvienas, kuris skundžiasi alergija pavasarį nuo krintančių žiedadulkių, vieną kaip pagalbos priemonę galėtų naudoti būtent šį prietaisą.

Patogus valdymas

Labai svarbu paminėti, kad oro kondicionierių valdymas yra labai patobulėjęs. Dabar kiekvieną kartą norint pakeisti tam tikrus nustatytus parametrus nebūtina eiti prie jo. Tai galima padaryti iš toliau naudojant tam skirtą valdymo pultelį arba netgi galima jį iš karto įjungti net nesant namuose. Tai labai patogu, nes jau grįžus namuose jūsų lauks pageidaujama temperatūra ir gaivus oras.

Oro kondicionavimas namuose ir tam skirta įranga

kondicionavimasKeliaudami atostogauti į šiltus kraštus sezono metu ir ieškodami viešbučio, žiūrime, kad jame būtinai būtų įrengti kondicionieriai. Oro kondicionavimas ten, kur beveik ištisus metu šviečia saulė yra ne prabanga, o būtinybė, tad ir daugelis viešbučių yra tuo pasirūpinę, įsirengę kondicionierius. Vargu ar pavyktų užmigti patalpose, kurios prikaitintos daugiau nei +25 laipsniai, tad atostogas bei gyvenimą prie šiltų jūrų mes taip pat vargiai įsivaizduojame be patalpose vėsinamo oro. Grįžus po atostogų į namus, taip pat norisi gaivaus ir vėdinamo oro, tad imame svarstyti galimybę įsirengti kondicionierių ir savame būste.

Oro kondicionavimo įrenginio uždavinys yra kondicionuoti į patalpas iš lauko pučiamą švarų orą taip, kad patalpose esantys žmonės jaustųsi patogiai. Jeigu pramoniniai kondicionieriai yra profesionalūs ir pasižymi aukštu našumo, sukurti tam, kad palaikytų optimalią oro temperatūrą, švarumą didelio ploto pastatuose, o buitiniai kondicionieriai yra specialiai sukurti masiniam vartojimui, tai jie dažniausiai tinkami montuoti gyvenamosiose patalpose, nedideliuose ofisuose, kavinėse bei kitose nedidelėse komercinėse patalpose. Tad Jums, norintiems turėti gaivų orą namuose, galima rinktis buitinius kondicionierius arba dar susipažinti, kas yra mobilūs kondicionieriai. Pastarieji įrenginiai yra vieni patogiausių naudoti bet kuriuose namuose. Ne veltui jie ir vadinami mobiliaisiais, nes jų vietą galima labai lengvai pakeisti. Šie kondicionieriai turi ratukus, kurių pagalba galima jį stumdyti. Mobilus kondicionierius yra sudarytas iš vieno bloko, kuriame yra garintuvas, kondensatorius ir kompresorius.

Tiek buitinis, tiek mobilus kondicionierius kaina skiriasi, nes viskas priklauso nuo jų galingumo, funkcijų ir kitų charakteristikų. Tačiau abu prietaisai garantuos, kad oro kondicionavimas Jūsų namuose veiktų nepriekaištingai. Nors žmonės, besidomintys šiuo malonumu namuose, prisiskaito įvairiausių patarimų ir pasiūlymų, būna nugirdę ir apie prietaisus, kurie vadinami šilumos siurbliai. Tai taip pat vienas iš būdų, kaip veikia šildymo sistema namuose. Šie prietaisai surenka šilumą, esančią žemėje, vandenyje arba ore ir ją paprasčiausia perneša į namus bei išskirsto į namų apšildymo sistemą. Veikia tarsi užburtas ratas, kuriame dalyvauja saulės šiluma.

Tad oro kondicionavimas Jūsų namuose gali būti palaikomas tiek buitiniais, tiek mobiliais kondicionieriais. Kurį pasirinkti geriau – kreipkitės pagalbos į specialistus bei šiais prietaisais prekiaujančiomis kompanijomis.