Kur ieškoti originalių dovanų?

dovanosNiekada negalima nuvertinti net ir ne itin svarbia proga dovanojamos dovanos ir į jos paieškas rimtai nežiūrėti. Mūsų išrinktos dovanos atspindi mūsų emocijas ir jausmus, todėl į kiekvienos dovanos paiešką reikėtų žiūrėti rimtai ir atsakingai.

Svarbu įsidėmėti, kad svarbiausia yra ne dovanos kaina, o dėmesio ir rūpesčio išraiška giminaičiui ar draugui. Todėl tikrai neverta sielotis dėl to, kad šiuo metu negalite įpirkti ypatingos ir originalios dovanos. Savo kūrybingumą galite išreikšti ir neišleidę didelės sumos pinigų bei išrinkę nepakartojamą, nebrangią, bet labai originalią dovaną.

Originalių dovanų paieškos internete

Šiandien daugiausia įdomių ir originalių dovanų galima rasti internetinėse parduotuvėse. Tačiau nebūtina iškart ten ir pirkti patikusią dovaną, galima tik „pasiskolinti“ dovanos idėją. Bet visgi nusprendus įsigyti nusižiūrėtą originalią dovaną, dideli finansiniai nuostoliai jums tikrai negresia. Daugumoje internetinių parduotuvių dovanų kainos yra prieinamos kone kiekvienam. O neįprastų ir originalių dovanų asortimentas gali ir „apakinti“ gerąja prasme, nes kiekviena norima proga galima rinktis iš šimtų variantų originalių dovanų.

Kiekvienoje šalyje veikia daugybė internetinių originalių dovanų parduotuvių, tad jei nerandate to, ko ieškote, savo šalyje, nesudėtingai galite parsisiųsti norimą originalią dovaną iš kitos šalies internetinės parduotuvės. Tik nepamirškite atidžiai perskaityti pirkimo ir pristatymo į kitas šalis sąlygų bei kainų ir rimtai paskaičiuokite, ar siuntimas jums nekainuos daugiau nei pati nusižiūrėta originali dovana.

Kokios originalios dovanos vertos dėmesio?

Kiekviena originali dovana turi savo idėją, kuri ir paverčia ją originalia. Naudingos ir originalios dovanos gali būti šildančios šlepetės, masažinė pagalvė, mini fontanas, drėkinantis patalpos orą, mini dulkių siurblys, rašiklis su įmontuota kamera, originalus skėtis ar neįprastos, bet originalios formos laikrodis.

Žinoma, visos šios originalios dovanos netinka visiems žmonėms, tačiau kažkuri iš jų tikrai tiks vienam ar kitam jūsų pažįstamam žmogui. Pavyzdžiui, mylimai žmonai ar draugei, kuri nuolat skundžiasi, kad jai šalta, originali dovana būtų šildančios šlepetės. Prastu poilsiu besiskundžiantiems tėvams praktiška ir originalia dovana gali tapti masažinė pagalvė. O originalus sieninis laikrodis tiktų netradicinį skonį turinčiai draugei, nes klasikinį stilių mėgstantis žmogus ir tokioje aplinkoje gyvenantis, originaliam laikrodžiui tiesiog neras vietos savo namuose.

Kokią originalią dovaną išrinkti vyrui?

Pirmiausia vyrui galima dovanoti įprastą ar dažniausiai tradiciškai vyrams dovanojamą dovaną, tačiau įteikti ją šiek tiek kitoje pakuotėje. Pavyzdžiui, vyrams dažniausiai dovanojamos sąsagos, kaklaraištis ar laikrodis. Prie išrinktos dovanos dar nupirkite ir porą kojinių, o į vieną iš jų įdėję dovaną ir užrišę, papuoškite kaspinu. Kas pasakys, kad tai ne originali dovana? Kad originaliai įpakuota – tai jau tikrai!

Originalus įpakavimas – originalios dovanos vizitinė kortelė

Kiekviena originali dovana reikalauja ir originalios pakuotės. Nes tiesiog perrišimas kaspinu atrodo banalokai. Vertėtų prisiminti visiems gerai žinomą „dėžė dėžėje“ dovanų pakavimą. Nedidelė dovana dedama į dėžutę, ši dėžutė – į didesnę, ta didesnė – į dar didesnę ir t.t. Į kiek dėžių bus supakuota nedidelė originali dovana – jūsų pasirinkimas. Tuščias dėžių vietas galima užpildyti suglamžytais senais laikraščiais. Taip bus išvengta dėžių barškėjimo. O taip originaliai įpakuotą originalią dovaną gavęs žmogus ilgai ją maloniai prisimins.

Taigi originalių dovanų idėjų galima rasti visur, tereikia tik panorėti ieškoti. Ir nepamirškite, dovanodami originalią dovaną žmogui, dovanojate ne tik daiktą, bet ir emocijas. O kokios tos emocijos bus, didžiąja dalimi priklauso tik nuo jūsų.

Kaip prižiūrėti įvairių rūšių patalynę?

kokybiška patalynėMiegas yra labai svarbus kiekvienam žmogui: jo metu pailsi ne tik kūnas, bet ir protas, vyksta regeneraciniai procesai. Jei gerai išsimiegosite – būsite žvalūs, puikios nuotaikos, lengvai susikaupsite ir atliksite suplanuotus darbus. Tam, kad miegas būtų iš tiesų kokybiškas, svarbu parinkti tinkamą čiužinį bei patalynę. Galima sakyti, jog brangi ir kokybiška patalynė yra puiki investicija į savo bei šeimos narių sveikatą. Vis dėlto, nusipirkus bet kurią prekę, būtina atminti, jog jai reikalinga reikiama priežiūra. Tą patį galima paakyti ir apie patalynę. Jei norite, kad jūsų įsigyta patalynė jums tarnautų ilgai bei patikimai – turite tinkamai ją prižiūrėti. Nežinote kaip tai padaryti? Pasidomėkite šiais patarimais.

Vienas pagrindinių dalykų, nuo ko priklauso patalynės skalbimo temperatūra yra spalva. Kuo ryškesnė patalynės spalva, tuo žemesnės temperatūros vanduo naudojamas skalbimui. Kaip pavyzdį pasitelkime šviesios kreminė bei ryškiai raudonos spalvų patalynes: šviesios kreminės spalvos patalynė gali būti skalbiama 60 – 80 laipsnių temperatūros vandenyje, tuo tarpu ryškiai raudona patalynė turėtų būti skalbiama ne aukštesnėje kaip 40 laipsnių temperatūroje. Kodėl negalima ryškių spalvų patalynės skalbti aukštos temperatūros vandeniu? Atsakymas į šį klausimą yra išties labai paprastas: jei ryškių spalvų patalynę skalbsite aukštos temperatūros vandeniu, jau po kelių pirmų skalbimų patalynė praras pirminę išvaizdą, nebus dekoratyvi, išbluks.

Vis dėlto, patalynės spalva nėra vienintelis veiksnys, ribojantis temperatūrą. Reikia pabrėžti, jog skalbimo temperatūra priklauso ir nuo medžiagos, iš kurios yra pagaminta patalynė. Štai, pavyzdžiui, medvilninė patalynė gali būti skalbiama aukštesnėje temperatūroje nei šilkinė patalynė. Bus idealu, jei nusipirkite naują patalynės komplektą pasidomėsite rekomendacijomis, esančiomis ant patalynės pakuotės ir jų laikysitės. Tai darydami, užtikrinsite tinkamą patalynės priežiūrą. Dauguma žmonių daro didelę klaidą, kuomet nusipirkę patalynės komplektą neatkreipia dėmesio į ant patalynės pakuotės esančias rekomendacijas. Nenumokite ranka į rekomendacijas – jų nesilaikydami rizikuojate sugadinti naują pirkinį.

Dar vienas svarbus pastebėjimas, susijęs su patalynės priežiūra – skalbkite tik iš tų  pačių audinių pasiūtą patalynę – jei skalbiate šilkinę patalynę, nemaišykite jos su medvilnine ir pan.

Jei norite užtikrinti idealią patalynės priežiūrą, turėtumėte žinoti, jog vien tik skalbimo nepakaks. Tam, kad patalynė būtų išties higieniška, ją reikia lyginti. Lyginimas ne tik suteiks dekoratyvią išvaizdą patalynei, bet ir pašalins po skalbimo likusius mikroorganizmus bei skalbimo miltelių likučius, suminkštins audinius.

Kalbant apie patalynės priežiūrą, reikia pabrėžti, kad tam jos reikalauja ne tik patalynės užvalkalai, bet ir antklodės ar pagalvės. Kaip tinkamai prižiūrėti antklodę ir pagalves? Paprastai, antklodžių ir pagalvių priežiūra priklauso nuo to, iš ko yra pagaminti šie daiktai. Daugelis renkasi antklodes bei pagalves, pagamintas iš vilnos. Toks pasirinkimas yra idealus tiems, kurie mėgsta natūralumą bei šilumą. Kalbant apie iš vilnos pagamintų antklodžių ir pagalvių priežiūra, reikia paminėti keletą svarbių dalykų: vilnonę patalynę reguliariai vėdinkite (jei tik turite galimybę, darykite tai saulėtą dieną). Jei esate įsigiję sintetinių antklodžių ar pagalvių, atminkite, jog idealią jų švarą palaikyti padės ne tik vėdinimas, bet ir skalbimas, vadovaujantis rekomendacijomis.