Ekologiška pakuotė – švaresnė alternatyva įprastoms plastikinėms

ekologiska pakuote

Mūsų liaudies išminčiai turėjo daug taiklių perliukų, apibūdinančių vieną ar kitą situaciją. „Iš to didelio rašto, išėjo iš krašto“ – vienas jų. Šią perkeltinę mintį galima pritaikyti ir kalbant apie plastiką, kurio atliekų problema turėtų kelti galvos skausmą ne tik aktyviems gamtoms saugotojams, bet ir kiekvienam iš mūsų, geriančiam vandenį, valgančiam jūroje gyvenančias žuvis bei vartojančiam kitus produktus, galimai kontaktavusius su plastiku bei jo išskiriamais teršalais. Gal ir nepatikėsite, tačiau mūsų elgesyje reikšminga gali būti ir tokia smulkmena kaip ekologiška pakuotė (puodeliai, šiaudeliai, maisto indeliai ir panašiai).

Plastikas iš principo yra gera medžiaga, iš kurios galima padaryti daug praktiškų, patvarių daiktų. Daugiausia problemų kelia plastikiniai daiktai, kurie gaminami ne su tikslu ilgai tarnauti, o būti vieną kartą panaudoti ir tiesiog išmesti. Plastikinės pakuotės bei kiti vienkartiniai plastikiniai daiktai – puikus to pavyzdys. Ar žinojote, jog tokie daiktai kaip traškučių ar saldainių pakuotės, viekartiniai puodeliai, indai maistui, įrankiai, buteliukai, kamšteliai ir panašiai patenka tarp 20–ties plastiko gaminių, kurių šiukšlės labiausiai teršia aplinką? Pagalvokite apie tai kas kartą, pirkdami kavą iš aparato ir pildami ją į plastikinį puodelį ar išmesdami plastikinę lėkštę, iš kurios gamtoje valgėte šašlykus. Džiugu, jog vis daugiau verslininkų, parodydami savo racionalų mąstymą ar reaguodami į besikeičiantį visuomenės požiūrį, siūlo ir saugesnių, aplinką tausojančių alternatyvų. Ekologiška pakuotė – vienas tokių pavyzdžių.

Minėtas faktas, jog tokią didelę dalį plastikinių daiktų sudaro vienkartiniai daiktai, turi ir teigiamą, ir neigiamą pusę. Blogai, jog pastarųjų suvartojimo mastas yra labai didelis ir kone kiekvienas iš mūsų tokius daiktus naudojame kone kasdien. Gera naujiena yra ta, jog daugelio tokių daiktų mes galime tiesiog…nenaudoti. Mūsų gyvenimas nuo to tikrai netaps sudėtingesnis, netgi priešingai: didžiuosimė savimi, jog ėmėmės aktyvių veiksmų kovoje už švaresnį ir saugesnį rytojų. Tai galioja tiek eiliniam žmogui, tiek ir verslininkui, pavyzdžiui, kavinės savininkui, pardavinėjančiam gėrimus išsinešimui. Šis turėtų suprasti, jog ekologiška pakuotė, nors ir galimai kainuosianti daugiau, turi pakeisti įprastus plastikinius puodelius, šiaudelius, įrankius ir kita.

 

 

Kavos aparatas biurui: kokį rinktis?

automatinis kavos aparatasAutomatinis kavos aparatas praverčia kiekviename biure, ypač tame, kur ne tik daug darbuotojų, bet ir nemažai apsilanko klientų ar partnerių. Todėl kavos aparatas darbo vietoje išties pasiteisina ir praverčia. Apskritai bet koks kavos aparatas, svarbu tik kad ne virdulys, suteikia biurui įstabesni įvaizdį. O juk automatinis kavos aparatas šviežią kavą paruošia vos per pusę minutės, todėl sutaupomas laikas. Tad tiems kurie neturi kavos aparato biure visuomet siūloma įsigyti tokį, kuris išties nedulkės kampe, o bus nuolat naudojamas.

Biurams rekomenduojama įsigyti šveicarų gamintojo JURA kavos aparatus, kurie ne tik modernaus dizaino, bet ir gamina nepriekaištingos kokybės kavos gėrimus vos vienu mygtuko paspaudimu. Tad jei nemėgstate paprastos juodos kavos, galėsite pasigaminti latte ar cappuccino kavos gėrimą.

JURA E8 puikiai tiks kiekvienam biurui, kadangi jis šiuolaikiškas, jo talpa itin didelė, todėl vienu metu galėsite pagaminti daugiau puodelių kavos. Šis automatinis kavos aparatas turi funkciją leidžiančia keisti kavos stiprumą, todėl jei jūsų klientai ar darbuotojai mėgsta skirtingo stiprumo kavas, galėsite jiems pasiūlyti. Taip pat, šis kavos aparatas savaime išsivalo, kadangi turi praplovimo sistemą, todėl nereikės rūpintis nuolatine priežiūra. O ir valdymas šio aparato labai paprasta, tad nereikės ilgai sukti galvos, kol išmoksite juo naudotis.  JURA E8 kaina yra investicija yra kokybę, todėl jei norite ilgaamžio aparato, tuomet rinkitės būtent šį savo biurui.

Norint įsigyti kavos aparatą savo biurui, reikia kiek apytiksliai per dieną išgeriama kavos, tačiau nepatariama rinktis kavos aparatų, kurie naudojami buityje, jei kavos išgeriama daugiau nei 5 puodeliai per dieną, geriau rinkitės didesnius, kurie gali padaryti 5 puodelius per dieną vos vienam žmogui. Taip pat, jei nežinote ar automatinis kavos aparatas darbe pasiteisins, galite jį išsinuomoti savaitei ar dviem, tuomet pamatysite ar jis tikrai naudojamas darbuotojų, ar klientai jį pastebi ir giria kavą. Ir jeigu kavos aparatas jūsų biure pasiteisins, tuomet įsigykite tikrai kokybišką kavos aparatą. Nebijokite investuoti į gerus JURA aparatus, kurie pripažinti, kaip kokybiškiausi bei ilgaamžiškiausi kavos aparatai rinkoje. Tačiau prisiminkite, kad tik kruopščiai prižiūrimas kavos aparatas, tarnaus tiek, kiek numatyta pačio gamintojo.