Buhalterinės paslaugos Kaune – paprastas būdas tvarkyti įmonės finansus

buhalterių paslaugos KunePaprastai įmonės buhalteriją  vykdo vyriausiasis buhalteris, tačiau paskutiniu metu populiarėja buhalterines paslaugas teikiančios įmonės. Buhalterinės paslaugos Kaune – greitas ir patogus būdas tvarkyti savo finansinius klausimus, įmonių vadovams nereikia ištisas savaites skirti savo brangaus laiko gero buhalterio paieškai, jo darbo vietos išskyrimui, atostogų planavimų ir dokumentų tvarkymų. Visas buhalterines ataskaitas paruošia ir sutvarko įmonė, teikianti buhalterines paslaugas.

Vyriausiasis buhalteris ar įmonė?  Štai kur klausimas

Dar prieš gerą dešimtmetį net nebūtų kilusi mintis atsisakyti vyriausiojo buhalterio darbo vietos. ir tai visai natūralu, juk buhalterinė apskaita –  svarbi kiekvienos, norinčios sėkmingai gyvuoti, įmonės dalis, kuri turi būti vykdoma patyrusio ir kompetentingo buhalterio. Tačiau šiandien situacija keičiasi, Vakaruose jau seniai taikoma praktika – įmonių teikiančių buhalterines paslaugas samdymas, ateina ir į Lietuvą. Kodėl?

Visų pirma, tai patogu. Ne paslaptis, kad surasti buhalterį nėra taip paprasta, jo paieškos gali užtrukti ne vieną savaitę, kai, tuo tarpu, vadovas turėtų koncentruotis į įmonės verslo planų įgyvendinimą. Be to, nereikia papildomai pirkti įvairių buhalterinių programų, kompiuterių, papildomai įrenginėti darbo vietos.  Visų antra, buhalterinės paslaugos Kaune, Vilniuje ar kitame Lietuvos mieste yra saugus ir patikimas pasirinkimas, kadangi visi įmonės dokumentai yra nuolat kopijuojami į atskirą rezervinių duomenų saugyklą, o dokumentų apsauga rūpinasi patikima ir savo amat1 išmananti saugos tarnyba. Pagrindinis įmonės vadovų tikslas – surasti ir nupirkti optimaliausią variantą siūlančią buhalterinių paslaugų įmonę. Tiesa, prieš renkantis įmonę, būtina atlikti „namų darbus“. Pasidomėti jos patirtimi, keliamomis sąlygomis reputacija ir atsiliepimais apie jos darbą.

Buhalterinės paslaugos Kaune ir daugelyje kitų Lietuvos miestų įmonėse yra ne tik buhalterinė įmonės apskaita, bet ir visa puokštė kitų paslaugų, tokių kaip – mokesčių apskaita, darbo užmokesčio apskaita, personalo dokumentacijos valdymas ir kt.. Kompetentinga, buhalterines paslaugas teikianti įmonė, konsultuoja visais finansinės apskaitos klausimais,  padeda pasirinkti optimaliausią įmonės poreikius atspindintį finansinės apskaitos modelį, konsultuoja vidaus finansinės kontrolės bei darbo užmokesčio, biudžeto sudarymo ir atlyginimų mokėjimo klausimais. Taigi,  vadovas, tiksliai žinantis savo finansinę situaciją, gali priimti geriausius ir palankiausius sprendimus savo įmonei ir sėkmingai jos veiklai vystyti.

Įmonių steigimas – kaip idėją paversti realybe

įmonių steigimasJei jūsų galvoje jau kurį  laiką kirba versli idėja ir manote, kad pats laikas ją  realizuoti, tai turite žinoti, kad įmonių steigimas ir visas jo procesas, nepriklausomai nuo jūsų įmonės teisinės formos, yra paremtas pagrindinių penkių žingsnių procedūra. Bendrąsias įmonių steigimo taisykles nustato Lietuvos Respublikos civilinis kodeksas. Deja, ne paslaptis, kad teisiniai dokumentai dažnai turi neaiškumų, todėl pakalbėkime paprastai ir aiškiai, ko reikia, norint įsteigti savo įmonę.

Suteikite savo įmonei tapatybę

Pirmasis ir vienas svarbiausių žingsnių įmonės steigimo procese – originalus pavadinimas. Juk jis turi ne tik atspindėti ne tik veiklą, kuria planuojate užsiimti, bet ir būsimiems klientams atrodyti patikimas ir patrauklus. Pavadinimo idėjos „pasiskolinimas” iš jau egzistuojančios įmonės – prasta idėja. Visų pirma, jūs nenorite, kad jus painiotų su konkurentais, visų antra, vargu ar tai pavyks įgyvendinti, nes to tikrai neleis Juridinių asmenų registras.

Taigi, jei pavadinimas yra, reikia kreiptis į jau minėta Juridinių asmenų registrą  su prašymu rezervuoti jūsų sugalvotą pavadinimą  pusmečiui. Po šios procedūros galėsite būti ramūs, kad kita įmonė tokiu pačiu pavadinimu negalės įsiregistruoti.

Tiesa, vien originalaus pavadinimo neužtenka, jis turi atitikti lietuvių kalbos reikalavimus (nors praktikoje registruojami įmonių pavadinimai ir kitomis kalbomis). Be to, nepatariama vengti ypač panašių pavadinimų, nes galite užsitraukti jau egzistuojančių įmonių savininkų nemalonę.

Nuo dokumentų – neišsisuksite

Pasigirsta nuomonių, kad įmonių steigimas kartais gali priminti kryžiaus kelius, kai kalba ima suktis apie dokumentus. Taip, norėdami sėkmingai startuoti turite atidžiai sutvarkyti nemažai dokumentų, tačiau vėliau galėsite būti ramūs, kad pikti dėdės iš atitinkamų institucijų jums negrūmos pirštu kaip didžiausiam neklaužadai.

Taigi, pirmiausia jums reikės steigimo sutarties, kurioje nustatytos įmonės steigimo sąlygos. Tuo atveju, jei steigiate įmonę vienas, sudaromas steigimo aktas. Įmonės įstatai – dar vienas svarbus ir būtinas dokumentas, kuriame iškeliami ir numatomi veiklos tikslai, valdymo organai, jų pareigos ir galios, akcininkų teisės ir pan.

Jei kuriate UAB (uždara akcinė bendrovė) bus reikalingas ir steigiamojo akcininkų susirinkimo protokolas. Šis dokumentas patvirtina įmonės valdymo organo narius ir įstatus. Jei UAB steigiate vienas, surašomas steigiamasis steigėjo sprendimas. Beje, šis dokumentas nėra būtinas, jei valdymo organų narius nurodėte steigimo sutartyje arba akte.


Pradinis kapitalas arba pats laikas apsilankyti banke
Taigi, iš esmės steigimo sutartis ir įmonės  įstatai yra pagrindiniai dokumentai, kurių jums reikės, norint realizuoti savo verslo idėją į materiją.

Savo įmonei turite atidaryti banko sąskaitą, į kurią plauks pajamos, nusiskaičiuos mokesčiai ir pan. Tiesa, steigiant UAB turi būti atidaroma kaupiamoji sąskaita, į kurią privalote įnešti ne mažiau nei 10 tūkst.  litų. Tai padarius bankas jums išduos pažyma, kurioje bus patvirtinama, kad jūsų sąskaitoje yra tiek pinigų, kiek ir privalo būti. Vėliau ši pažyma turi būti teikiama notarui.

Šiuo momentu jums turbūt iškilo klausimas ar verslui yra būtinas pradinis kapitalas. Teoriškai taip, bet praktika rodo ką kitą. Susikūrus palankias arba pasinaudojus palankiomis aplinkybėmis, maža įmonė visada gali išaugti į didelį verslą. O juk mažesnį verslą žmonės pradeda tik su simboliniu kapitalu arba iš vis be jo.

Ir galiausiai vizitas pas notarą

Visus steigimo dokumentus pateikite notarui, kuris savo ruožtu patvirtins, kad dokumentai tvarkingi ir atitinka visus įstatymus. Tik tada jūsų įmonę bus galima įregistruoti. Jei kuriate UAB, notarui taip pat būtina pateikti ir pažymą  apie jau suformuotą pradinį kapitalą. Atlikus visas šias procedūras, belieka keliauti į Juridinių asmenų registrą ir jam pateikti notaro patvirtintus dokumentus. Po trijų darbo dienų jūsų įmonė sėkmingai įregistruojama.

Taigi, įmonių steigimas – darbas reikalaujantis ir verslumo, ir kūrybiškumo, ir nemažai kantrybės. Tačiau gera pradžia – puse darbo, sėkminga įmonės veikla su kaupu atperka visus pradinius rūpesčius ir vargus. Sėkmės!