Vandenlenčių parkas Elektrėnuose – vienas iš galimų savaitgalio scenarijų

vandenlenciu parkas

Šašlykai, jūra, ežerai, festivaliai – vasarą veiklos tikrai netrūksta, tereikia tik noro ar gerų draugų, „spirtelėjančių į užpakalį“ ir paskatinančių pakilti nuo sofos ir nuveikti kažką įdomaus. Galbūt būtent jų rekomendacijos, o gal atsitiktinumas nulemia, jog vis daugiau žmonių išbando pramogas vandenlenčių parke. Iš tiesų didelis šio pobūdžio pramogų paplitimas lemia, jog vandenlentės nesunkiai pasiekiamos kiekvienam. Vandenlenčių parkas Elektrėnuose ar kituose mažesniuose miestuose – įrodymas, jog šio tipo pramogų vietos įsikūrusios ne tik didmiesčiuose ar kurortuose, sutraukiančiuose atostogautojus, bet ir mažesniuose miestuose. Iš tikrųjų vandenlenčių parkų gausa Lietuvoje stebina. Nuo 2011–ųjų, kai šalyje įsikūrė pirmasis toks parkas, šiandien jų skaičius išaugo net iki 30. Suprasti, kiek daug tai yra Lietuvos, turinčios apie 2,5 milijonų gyventojų, mastu, kur kas paprasčiau žvelgiant į Vokietijos pavyzdį. Pastarojoje gyvena apie 80 milijonų žmonių, o vandelenčių parkų tėra…80. Vadinasi, vokietis, panorėjęs atsipalaiduoti skriedamas ant lentos, iki artimiausio parko turės sukarti nemažą kelią, tuo tarpu pas mus atstumai gerokai trumpesni: klientų laukia vandenlenčių parkas Elektrėnuose ar kitoje strategiškai patogioje vietoje.

Vandenlenčių parkų įkūrėjai, suprasdami aršią konkurenciją ir kovodami dėl klientų dėmesio, stengiasi šiems sudaryti kuo patrauklesnes sąlygas poilsiui. Užsukus į vandenlenčių parką, jame dažniau galima ne tik „paskraidyti“ vandeniu, bet ir apsilankyti kavinėje, bare, pagulėti ant gulto. Dažnas parkas pagalvoja ir apie atžalas. Vandenlentėmis gali čiuožti net ir vaikai, o pačių mažiausiųjų čia laukia daug kitų pramogų. Kai kurie vandenlenčių parkai gali pasiūlyti ir apgyvendinimo paslaugas arba pasidalinti tokias paslaugas teikiančių asmenų kontaktais. Sutikite, jog iš tiesų patogu, kai viskas prieinama vienoje vietoje. Juk kad ir koks nepakartojamas būtų vandenlenčių parkas, gali būti, jog tokio tipo pramoga kažkam iš kompanijos nebus priimtina.

Svarstydami, ką nuveikti savaitgalį ar tiesiog laisvą, saulėtą popietę, apsvarstykite galimybę apsilankyti vandenlenčių parke. Šis užsiėmimas nereikalauja papildomo pasiruošimo (visą reikiamą įrangą galima išsinuomoti vietoje) ar fizinio pasiruošimo. Užtenka noro ir geros nuotaikos!

 

Vandens siurbliai: kad pasiekti vandenį būtų lengviau

vandens siurbliaiVandens siurblys – tai įrenginys, tiekiantis vandenį is vienos vietos į kitą. Būtent jo pagalba vandenį galima pasiekti iš gilaus gręžinio žemėje ar pakelti į keletos metrų aukštį. Teisingai pasirinktas siurblys leis pasiekti vandenį iš gilesnio ar tolimiau esančio šaltinio, aukščiau iškelta sodo laistymo žarna Jūsų pievelę sudrėkins didesniu perimetru. Žinoma, siurblys yra skirtas ne tik Jūsų sodui, bet ir geriamajam vandeniui, gyvenamųjų patalpų šildymui. Platus ne tik pritaikymas buityje, bet ir pasirinkimas, tad pagalba yra būtina, norint išsirinkti tokią sistemą, dėl kurios būsite ramūs bei patenkinti.

Visų pirma turite nuspręsti, kur bus naudojamas vandens siurblys – nuo to daug kas priklausys.

Jei gyvenate atokiau nuo miesto, ko gero, naudositės šuliniu arba požeminiu vandens gręžiniu. Tokiu atveju yra naudojami panardinami siurbliai. Kadangi už vandenį mėnesinio mokesčio mokėti nereiks, siūlome atkreipti dėmesį į kokybiškesnius variantus, taip užsitikrindami nepriekaištingą ir pastovų vandens tiekimą į savo namus. Nors įprastai brangesni ir įmantresni prietaisai yra labiau apsaugoti nuo smėlio šulinyje ar gręžinyje, tačiau reikėtų atlikti tyrimą ir pasitikrinti, ar kubinis vandens metras neviršija leistinos smėlio koncentracijos normos. Per vieną valandą šio tipo siurbliai gali aprūpinti net keliais kubiniais metrais vandens. Palyginimui, įprasta šeima per mėnesį vasaros sezono metu išnaudoja iki 10m3 vandens, tad panardinamais siurbliais neretai naudojasi ir priešgaisrinėse sistemose ar skysčių tiekimui iš didesnių rezervuarų.

Taip pat vandeniui tiekti iš šulinio galite pasinaudoti hidroforiniu vandens siurbliu. Hidroforas – tai skysčių bakas, kuriame, nepaisant panaudojamo kiekio, yra kaupiamas, šiuo atveju, vanduo. Toks rezervuaras leis Jums sutaupyti, nes sistemai nereiks nuolatos pumpuoti, rizika bus mažesnė, jog įrenginys gali perkaisti. Vandens siurbliai su hidroforu užtikrins reikiamą slėgį visiems buitiniams prietaisams, o bako talpą galite pasirinkti 20-100l.

Drenažiniai siurbliai yra skirti švariam vandeniui. Tokią sistemą galite naudoti tiek geriamo, tiek laistomo poreikio paskirčiai. Pagrindinė sąvybė yra ta, jog vos per minutę galite išsiurbti vandenį kelių šimtų litrų našumu, o tai leis nusausinti užtvindytas patalpas, rūsius, išpilti lietaus vandenį iš rezervuaro. Šie siurbliai yra nesunkiai ir greitai pergabenami iš vienos vietos į kitą, nes daugelis jų gaminami iš plastmasės. Neturėtumėte jaudintis ir dėl į vandenį patekusių dalelių kaip kad grumstas, žolės ar kiti 2-5mm kietakūniai, kurių nuolatos pasitaiko.

Pagrindiniai aspektai yra siurblio panaudojimas – vienas ar kitas pobūdis gali paveikti pernešamą vandenį ar sugadinti pačią sistemą. Taip pat galima klaida, kurios turėtumėte vengti – vandens temperatūra. Šie įrenginiai nėra vandens šildytuvai, tad galima temperatūra siekia vos 40 laipsnių celsijaus. Be kita ko, viliamės galėję Jums padėti susidaryti aiškesnę nuomonę pasirenkant teisingą įrenginį.