Nuotėkio relės

nuotėkio relėSkirtuminė arba nuotėkio relė apsaugo žmogų nuo pavojingo elektros srovės smūgio. Elektros srovės nuotėkis gali padaryti nemažų finansinių nuostolių. Be to, jis yra labai pavojingas gyvybei. Todėl labai svarbu apsaugoti nuo tiesioginės elektros srovės save ir savo artimuosius, ypač vaikus. Elektros nuotėkio relė užtikrina namų ir kitų patalpų saugumą. Ją galima montuoti visuose pastatuose, kuriuose įrengta elektros instaliacija be patikimo įžeminimo. Tokios skirtuminės relės ima veikti tada, kai atsiranda elektros srovės nuotėkis į žemę. Tai įvyksta, kai žmogus paliečia neizoliuotą laidininką arba esant blogai elektros įrangos izoliacijai. Nuotėkio relės yra klasifikuojamos pagal jautrumą ir atkirtos srovę. Jautrumu laikomas nuotėkio srovės dydis, kurio reikia, kad jungiklis suveiktų. Šios relės naudojamos daug kur: gyvenamuosiuose namuose, visuomeniniuose pastatuose, pramonės įmonių elektros įrenginiuose. Namuose skirtuminės relės paprastai pritaikomos kištukiniams lizdams. Šias reles galima naudoti ne tik ten, kur yra drėgmės, pavyzdžiui, vonioje, bet ir kituose namų kambariuose. Todėl nuotėkio reles galima montuoti ir vaiko kambaryje, ir miegamajame. Skirtuminė relė taip pat naudojama elektros šildytuvams ir siurbliams. Pramonės įmonėse nuotėkio relė naudojama kištukiniam lizdui, į kurį jungiami įvairūs elektriniai prietaisai ir mechanizmai.

Lietuvoje galite rasti specializuotas parduotuves, kurios parduoda nuotėkio reles bei kitus elektros įtaisus. Kiekvienoje parduotuvėje yra konsultantų, kurie gali duoti naudingų patarimų, jei iškils klausimų.

Elektros energijos kaina

elektros energijos kainaBe elektros energijos neįsivaizduojame gyvenimo. Ji reikšminga ir buitiniams vartotojams, ir verslui. Ne paslaptis, kad vienas aktualiausių aspektų yra išreiškiamas pinigais. Tai, kokia yra elektros energijos kaina, lemia bendrą įstaigos išlaidų sumą.

Elektros energija mažiau kainuoja naktimis ir savaitgaliais, tačiau darbas su elektriniais prietaisais naktį neatrodo labai logiškas sprendimas. Į biurą darbuotojai taip pat nenorėtų eiti tada, kai reikia miegoti, ar savaitgaliais. Pagal tai lyg ir galima teigti, jog elektros energijos kainos nesumažinsi, vartojimo taip pat. Vadinasi, net nėra ką kalbėti apie kažkokį sutaupymą. Bet ar tai tikrai tiesa? Galima pradžiuginti, jog palanki terpė mažesnėms išlaidoms egzistuoja.

Neginčijamas teiginys – svarbu rasti optimaliausius sprendimus siūlantį energijos tiekėją. Tikėtina, kad ir namų ūkiui, ir verslui vieno optimaliausio sprendimo nebus pasiūlyta, tačiau abiem atvejais įmanoma išsiaiškinti, kur yra spragos, kaip galima išlaidas „palenkti savo pusėn“. Energijos vartojimo optimizacija skamba įmantriai, tačiau tai nėra kosminis dalykas. Omenyje turint įmones, nepriklausomas energijos tiekėjas „Elektrum“ teigia, esant nemažai paprastų patarimų, kaip sumažinti išlaidas. Elektros energijos kaina nesikandžios, jei pradėsite nuo atsakymų į tam tikrus klausimus. Juos išanalizavus pavyksta atverti kelią į taupesnį vartojimą.

Vienas minėtų klausimų yra susijęs su tuo, kur energija naudojama. Jei elektros energijos kaina atrodo didelė, galbūt ji nebebus baisi sumažinus naudojimą? Tiesą sakant, įmanoma priimti tokius sprendimus, kurie net neatrodys kompromisiniai. Beje, su klausimu „kur“ susiję ir kiti, pavyzdžiui, kur, kokiam tikslui. Prie jų prisišlieja ir skatinimas pamąstyti apie alternatyviąją energiją.

Būnant įstaigos vadovu ir gavus klausimyną po truputį suprantama, jog yra vietų, kur įmanoma sutaupyti. Tuomet, elektros energijos kainai likus tokiai pat, išlaidų patiriama mažiau. Atsakydami, kur naudojama elektra, turbūt prirašytumėte pilną lapą. Klausimas „kokiam tikslui naudojama“ turėtų sujudinti vidinę savikritiką. Pavyzdys  – juk tikrai ne vienoje įstaigoje kaista kompiuteriai, su kuriais tuo metu nedirbama. Taip, kartais ne elektros energijos kaina priverčia nuliūsti gavus sąskaitą, o tai, kad pinigus išeikvojo tai, kas paprasčiausiai galėjo būti išjungta.

Išsiaiškinus svarbius aspektus elektros tiekėjai turi galimybę pasiūlyti protingiausius sprendimus. Nenustebkite, jei bus paklausta apie tai, kokius alternatyvius būdus pavyktų pritaikyti įmonėje. Žodžiu, pradėjus nuo smulkaus išnagrinėjimo pavyksta suformuoti patrauklų variantą. Variantą, leisiantį verslui klestėti.

Kodėl elektros generatoriai yra naudingi?

Aplink gausu pačių įvairiausių elektros energiją naudojančių prietaisų. Daugelis žmonių jais naudojasi kiekvieną dieną ir tai nesuteikia jiems papildomų klausimų ar abejonių. Tačiau tai ne tik gyvenamoji aplinka. Neretai elektra yra nepamainoma įvairiose srityse, todėl elektros generatoriai yra mažiau ar daugiau reikalingi tiek asmeniniame, tiek visuomeniniame gyvenime. Kodėl?

elektros generatoriusElektros generatorių veikimo principas nėra sudėtingas. Tai elektros mašina, iš mechaninės energijos gaminanti elektros srovę. Bene populiariausias ir plačiausiai naudojamas generatoriaus tipas yra benzininis arba dyzelinis, kuriam reikia tik šio įvardinto kuro. Taip galima visai nesudėtingai pažaboti elektrą ten, kur jos panaudoti negalima įprastais metodais. Tai vienas svarbiausių generatoriaus privalumų, kuris būtent dėl šios priežasties leidžia įgyvendinti tiek mažos apimties, tiek didelius ir nestandartinius sprendimus.

Generatoriai padeda atkurti prarastą elektros srovę įvairiose įstaigose, tad darbas jose nenutrūksta, o tęsiasi toliau. Tai nepaprastai svarbu ligoninėse, kur pacientų gyvybes neretai kontroliuoja moderni įranga. Prie technikos prijungta žmogaus gyvybė neretai funkcionuoja būtent dėl šios priežasties. Elektros generatoriai net ir blogiausiais atvejais neleidžia elektros srovei nutrūkti, todėl nekyla nei rizika, nei grėsmė žmogaus gyvybei. Tai tik vienas iš daugelio pavyzdžių, kuriuose elektra atlieka svarbų vaidmenį. Generatoriai padeda užkirsti netikėtumams kelią bei suteikia puikias galimybes įvairiose aplinkose bei situacijose.

Nederėtų pamiršti ir privalumų, kuriuos generatoriai suteikia šauniam laisvalaikiui. Taip, tai įvairūs atviroje vietoje vykstantys koncertai, mugės, pasirodymai bei kitos pramogos. Visa tai reikalauja elektros energijos, kurią galima pasigaminti tik vietoje. Būtent šioje situacijoje ir naudojami modernūs elektros generatoriai, kurie benzino ar dyzelino sąskaita kuria elektros srovę bei ja aprūpina reikiamą techniką. Tai svarbi įvairių švenčių grandis, be kurios sunku būtų įsivaizduoti įspūdingą renginį.

Taigi, galima daryti išvadą, jog elektros generatoriai yra tikrai naudingi. Jie parūpina elektrą, kur jos nėra bei palaiko elektros srovę, kur ji yra būtina ir nepamainoma. Mes visi esame nuo jos priklausomi, tačiau retai kada susimąstome, kaip stipriai ji įtakoja kiekvieno žmogaus gyvenimą. Elektra suteikia daug privalumų, tereikia mokėti tinkamai ją pritaikyti.