Lauko durų pirkimas internetu. Patarimai, kurie padės rasti tai, ko ieškote

durys

Kokybiškos lauko durys gali užtikrinti, kad Jūsų gyvenimo kokybė bus gera kaip niekada. Šiuo metu prekybos vietoje durų pasirinkimas labai platus, labai įvairus, tad ieškodami Jums labiausiai tinkamų turite palyginti kuo daugiau skirtingų alternatyvų, įvertinti jas, galiausiai džiaugtis radus geriausią kainos bei kokybės santykį.

Lauko durų svarba

Durų gamyba realizuojama įvertinus žmonių poreikius. Natūralu, kad norisi kokybės, kuri tarnautų ilgai, tačiau nereikalautų nei labai daug laiko jas prižiūrint, nei papildomų investicijų. Skyrus šiek tiek laiko, palyginus skirtingus variantus, galiausiai galėsite rasti tai, kas Jums labiausiai tinka. Vertinkite, rinkitės, išbandykite ir džiaukitės lauko durimis, kurios gali pagerinti gyvenimą. Smulkmena, tačiau tokia svarbi.

Akcijos, nuolaidos ir kitos galimybės sutaupyti

Perkant internetu galite kur kas paprasčiau pamatyti akcijas, o tai labai puiki galimybė sumažinti kainas, tačiau nesumenkinti pačių durų, kurios visada atrodys puikiai ir tuo pačiu vertinama, kad kainuos mažiau.

Kai kurie bijo, kad durys perkamos su akcija bus ne tokios kokybiškos. Tai yra visiškai nepagrįstas mitas, jos tokios pat geros, tačiau kokybė gali būti mažesnė dėl daugelio skirtingų veiksnių. Pavyzdžiui, vienas iš tų veiksnių yra staigmenos pirkėjams, taip pat, dažniausiai akcijos yra skelbiamos prieš pačias įvairiausias šventes, tad tai irgi puikus būdas sumokėti mažiau, tačiau gauti lygiai tokios pat geros kokybės duris, kurias gauna ir tie, kurie perka ne akcijos metu ir moka daugiau. Svarbiausia yra sekti info ir būtinai ja pasinaudoti, kai tik pasiūlymas yra puikus.

Paieškos internete

Kodėl verta geriausių durų ieškoti internete? Kadangi tai labai puikus būdas sutaupyti nemažai laiko ir rasti geriausią variantą. Juolab, ieškoti durų galima net ir naktimis, tada, kai Jums patogu ir paprasčiausiai būnant namuose. Galiausiai, vienu metu galėsite peržiūrėti labai plačią pasiūlą ir pasirinkti tas, kurios Jums labiausiai tinka. Kadangi šiuo metu lauko durys yra labai įvairios – toks jų lyginimas ir vertinimas tikrai yra labai geras pasirinkimas. Juk didėja tikimybė, kad rasite geriausią variantą.

Geriausios elektroninės prekybos vietos pasirinkimas

Durų gamyba atlieka fabrikuose, o jų pardavimas – kokybiškose prekybos vietose. O kaip jose rasti duris, kaip pasiūla tokia plati? Galiausiai, kaip rasti patikimą vietą, kur parduodamos durys tikrai yra geriausios kokybės?

 •         Žinoma, skaitykite žmonių komentarus, kurie padės susidaryti nuomonę.
 •         Taip pat įvertinkite kainas.
 •         Susipažinkite su produkcija.
 •         Įvertinkite, ar galima grąžinti netikusias prekes.
 •         Koks bendravimas?
 •         Ir daugelį kitų smulkmenų, kurios gali lemti tinkamiausios prekybos vietos pasirinkimą.

O kaip su garantija?

Dažniausiai internetinės prekybos vietos teikia garantiją. Tiek grąžinimo, tiek tokiu atveju, kai naudojimo metu durys sugedo bei nebeatlieka tam tikrų funkcijų. Tokiu atveju jos sutvarkomos visiškai nemokamai. Bet kuriuo atveju, legaliai dirbantis prekybos vieta, kuri atsakingai rūpinasi savo klientais – teikia visas garantijas, kurios gali būti aktualios. Svarbiausia susižinoti smulkmenas, kad jaustumėtės ramus.

Lauko durys yra labai įvairios ir visiškai natūralu, kad žmonės skiria kuo daugiau laiko, kad rastų sau labiausiai tinkamas. Juk norisi džiaugtis durimis, kurios puikiai atrodo, ilgai tarnauja ir nereikalauja jokios specifinės priežiūros. Būtent šiuos poreikius įvertinos ir yra realizuojama lauko durų gamyba. Svarbiausia yra skirti šiek tiek laiko ir esame tikri, kad rasite tai, kas Jums labiausiai tinka.

 

Nuo ko priklauso šarvuotų durų kaina?

sarvuotos durysŠarvuotos durys – namų saugumo garantas. Tačiau nors vizualiai jos visos atrodo panašios, kainos jų skiriasi net keliolika kartų. Nuo kosminio dydžio iki verčiančių abejoti kokybe. Tad kaip neapsigauti ir sutaupyti?

Saugumas yra svarbiausia

Yra penkių tipų sarvuotos durys: aliuminės, plastikinės, plieninės (dar vadinamos tikrosios sarvuotos durys), medienos, stiklo pluošto. Populiariausios daugiabučiuose ir individualiuose namuose iš plieno pagamintos sarvuotos durys. Jos pasižymi ne tik užtikrinančiu saugumą, tačiau ir didesniu atsparumu drėgmei, mechaniniam poveikiui. Jų šilumos koeficientas svyruoja apie 1,4 iki 0,8 W/m²K. Visa tai dėl storo plieno lakšto.

Tačiau tokios sarvuotos durys turi ir kelis trūkumus. Pirmiausiai tai šilumos laidumas bei prastos termoizoliacinės savybės. Todėl yra pirkėjų, kurie atsuka nugarą šio tipo namų vizitinei kortelei.

Faneruotė ir išmatavimai

Verta pripažinti, kad net šarvo durų išvaizda priklausys nuo apdailos. Ji turėtų pasirenkama būti ne tik nuo atsparumo drėgmei ar saulės spinduliams, tačiau ir garso izoliacijos, spalvų. Nestandartinių išmatavimų šarvuotos lauko durys dažniausiai būna iš plieno. Šiuo metu pastebimos tokios tendencijos, kaip maišyti kelių tipų faneruotes. Tarkim, klijuotos medienos pluošto.

Kita taisyklė, kurios privalu laikytis – negalima butui skirtos sarvuotos durys skelbiu būti montuojamos lauke. Nuo to priklauso ne kaina, juk pigios sarvuotos durys vilniuje gali būti ir laukui, ir vidui skirtos. Tačiau laukui skirtos durys turi pasižymėti kitomis savybėmis, todėl dažniausiai gaminamos iš atsparesnių medžiagų. Kaip taisyklė tokios šarvuotos durys šiauliai, sarvuotos durys alytuje ar sarvuotos durys senukai yra brangesnės nei skirtos daugiabučiams.

Spynos

Bendrai kiek teks praverti piniginę priklausys nuo kelių faktorių, vienas iš jų montavimas, antras sarvuotos buto durys kaina bei sarvuotos durys skydas kaina. Nedidelę sąmatos eilutę užims spynų kainos. Beje, šarvuotoms durims galima pritaikyti beveik bet kokias spynas.

Policijos suvestinė negailestinga, daugiausiai apiplėšimų vyksta išgręžiant spynas. Todėl nenumokite į šį saugumo garantą. Būtinai paprašykite pardavėjo spynų katalogo. Spynų kaina turėtų sudaryti mažiausiai dvidešimt procentų bendros sąmatos kainos.

Terasos durys: tipai ir pasirinkimas

terasinės durysGyvenantieji individualiuose namuose dažnai įsirengia terasas, kurios tampa jaukia, šviesia erdve, skirta poilsiui, pasimėgauti grynu oru ir dažniausiai apsaugota nuo kaitrios saulės, kritulių ir pan. Terasos durų pasirinkimas yra atsakingas ir svarbus, nes jos turi užtikrinti saugumą taip pat kaip ir namų lauko durys.

Terasos durys: kokie tipai?

Populiariausi terasinių durų tipai yra šie:

 • Atveriamos vienvėrės arba dvivėrės durys. Šis sprendimas tinkamas, jei terasa nedidelė ir reikia neplačių durų. Tiesa, jei terasa siaura, nesirinkite į išorę atveriamų durų, kadangi užims erdvę, kurios ir taip stokojama – bus nepatogu. Bet jei ir namuose ploto nedaug, tuomet prioritetą teikite namų zonai.
 • Pakeliamos nustumiamos durys. Tai puikus sprendimas, jei norite nestandartinių matmenų durų.
 • Atverčiamos nustumiamos durys. Šis sprendimas puikiai tiks ten, kur reikia didelių matmenų durų.
 • Sulankstomos durys (armonikos tipo durys). Šis sprendimas pasirenkamas kiek rečiau, bet jis suteikia net iki 95 proc. angos atvėrimą. Dažnai pasirenkamos sulankstomos durys, besilenkiančios į išorę – taip taupoma vidaus erdvė.

Terasos durys: kaip teisingai išsirinkti?

Terasos durys – gana brangi investicija, todėl tikslinga rinktis atsakingai ir įvertinti alternatyvas, kad netektų gailėtis. Svetainėje www.ncb.lt galite rasti daugiau informacijos apie durų rūšis. Jei nusprendėte įsigyti terasos duris, apsvarstykite tokius aspektus:

 • Angos (praėjimo) plotis. Svarbu nuspręsti, ar terasinių durų reikia tik praėjimui, ar tam, kad jos – atvertos plačiai – sujungtų namų erdvę su terasa lauke. Pirmuoju atveju tiks paprastos vienvėrės arba dvivėrės durys, taip pat galite pasirinkti ir nedidelių gabaritų nustumiamas duris. O antruoju atveju geriausias pasirinkimas bus sulankstomos durys, jei norite plačiausios angos, taip pat galite pasirinkti ir plačias nustumiamas duris.
 • Valdymo ypatumai. Čia esminis aspektas – ar duris varstys mažamečiai. Taip pat nuspręskite, ar yra poreikis terasos duris rakinti iš lauko pusės.
 • Įvertinkite, kaip dažnai bus vaikštoma pro terasos duris. Jei vaikštoma dažnai, žinoma, patogiau bus žemesnis slenkstis. Žemesnis labiau tiks ir tada, jei namuose yra vaikų, pagyvenusio amžiaus žmonių, kurie dažnai vaikščiotų pro terasos duris. Na, ir jei namuose yra neįgaliųjų, tuomet vienareikšmiškai reikia rinktis kuo žemesnį terasinių durų slenkstį.
 • Kaip minėjome, terasinės durys brangios, todėl įvertinkite savo galimybes, nustatykite kainos ribas, kiek galite skirti šiam pirkiniui.
 • Termoizoliacinės savybės. Jei planuojate įsigyti didelių gabaritų duris, įvertinkite jų termoizoliacines savybes, kad durys netaptų šilumos laidininku iš namų, jei užims didelį plotą.

Pagrindiniai reikalavimai lauko durims

Kokybiškos lauko durys kaina prilygsta kitiems stambiems buities pirkiniams, tačiau jos yra vertos Jūsų investicijos, nes užtikrina saugumą ir šilumos bei garso izoliaciją. Lauko durys – pagrindinė kliūtis piktavaliams, siekiantiems įsibrauti į Jūsų tvirtovę. Todėl svarbu atsižvelgti į pagrindinius reikalavimus, taikomus lauko durims. Ir, nors apie tai jau kalbėta, visada naudinga atnaujinti savo žinias. Šiame straipsnyje rasite ir kitur neminėtų aspektų apie lauko duris. Taigi: kokias lauko duris geriau pasirinkti ir į ką reikia atkreipti dėmesį, perkant jas?

durys

Kokios lauko durys geriausios

Geriausios lauko durys yra tvirtos, patikimos ir estetiškai patrauklios. Štai kodėl lauko durų kaina neturėtų Jūsų gąsdinti, nes kokybiškoms lauko durims pagaminti reikalingos didelės investicijos. Dar vienas reikalavimas, taikomas lauko durims – turi būti papildomai užtikrintas jų patogus naudojimas, įrengiant tokius mechanizmus, kurie leistų jas daugybę kartų atidaryti / uždaryti.

Kalbant apie garso izoliaciją, ji turi ne tik saugoti nuo išorinio triukšmo, bet ir saugoti nuo informacijos nutekėjimo iš vidaus į išorę. Tuo tarpu reikalavimai šilumos izoliacijai taip pat dideli: durys ir jų konstrukcijos elementai neturi būti „patogiu tilteliu šalčiui“.

Na, o renkantis medžiagą, iš kurios pagamintos durys, svarbu atsiminti, kad geriausios lauko durys – metalinės. Medinės lauko durys jautresnės temperatūrų skirtumams, kuriuos neišvengiamai turi atlaikyti. Tačiau išeitis yra ir tiems būstų savininkams, kuriems medis – labiau priimtina medžiaga. Šiuolaikiniai gamintojai gali pasiūlyti lauko duris, pagamintas iš metalo ir medžio konstrukcijos. Šios durys gali būti eksploatuojamos net tokiose patalpose, kurias skiria didelis temperatūros skirtumas.

Pagrindiniai reikalavimai lauko durims

Besirinkdami lauko duris tarp gausybės skirtingų siūlomų variantų, turėtumėte taikyti joms toliau vardijamus reikalavimus:

 1. Kokybiškos lauko durys turi būti atsparios smūgiams rankomis, kojomis ar kitokiai fizinei jėgai, kurią gali pasitelkti piktavaliai, siekiantys jas išlaužti. Taip pat svarbu, kad būtų įmontuota patikimo gamintojo, kokybiška spyna. Taip pat svarbu, kad būtų sumontuota akutė, per kurią galėsite matyti, kas vyksta už durų.
 2. Durims turi būti taikoma garantija. Būtinai reikalaukite to iš savo pasirinkto gamintojo.
 3. Jau minėjome, kad lauko durys turi pasižymėti gera garso ir šilumos izoliacija. Tai nesunku patikrinti: tiesiog pabelskite į duris и ir įvertinkite iki Jūsų iš kitos pusės atsklindančio garso lygį.
 4. Durys taip pat turi būti estetiškos (nors tai ir ne svarbiausias reikalavimas) tiek iš vidaus, tiek iš išorės. Jų spalva turi tikti prie prieškambario interjero.

Konstrukcinės lauko durų savybės

Geros lauko durys pasižymi tokiomis konstrukcinėmis savybėmis:

 • Išorinis paviršius turi būti pagamintas iš vientiso plieno lakšto, kurio storis ne mažesnis nei 1,5 mm.
 • Apvadai taip pat turi būti pagaminti iš metalo.
 • Durys turi turėti sąvarą: ji papildomai dengia tarpą tarp staktos ir varčios.
 • Geometrinė durų ir staktos forma turi būti idealiai išbaigta: bet kokie perkrypimai ir plokštumos netikslumai neleidžiami.

Lauko durys – kokybės, funkcionalumo ir estetiškumo dermė

Taigi lauko durys turi būti ne tik kokybiškos, bet ir funkcionalios bei pasižyminčios estetiška išvaizda. Jos turi gražiai atrodyti tiek iš išorės, tiek iš vidaus. Pagrindinis patarimas renkantis lauko duris: patikėkite jų gamybą tik profesionalams, nesiviliokite žemesnėmis kainomis. Lauko durys kaina gali būti kiek brangesnės nei norėtumėte, tačiau čia galioja taisyklė apie kainos ir kokybės santykį. Tad investuokite į kokybiškas ir estetiškas lauko duris!

Populiariausi durų tipai Lietuvoje

durysDurys – tai tikrai svarbi kiekvienų namų detalė. Nors dažniausiai atrodo, kad durų net nepastebime, tačiau realiai, pro jas praeiname dešimtis kartų kasdien, todėl iš tikro, jos yra svarbios tiek saugumo, tiek išvaizdos atžvilgiu. Šiandienos straipsnyje kalbėsime apie populiariausius durų tipus Lietuvoje.

Medinės durys

Medinės durys – tai dažniausiais pasirinkimas jei kalbėsime apie duris namo viduje. Medinės durys yra pakankamai patvarios bei išties gražios, dėl ko žmonės ir renkasi jas namo viduje. Taip, jei lyginsime su kitų, patvaresnių tipų, durimis, medinės durys pajėgumu joms nusileidžia. Vis dėlto, būtent dėl to šios durys ir yra populiarios būtent namo viduje, kadangi jame ypatingo saugumo dažniausiai nereikia – kambaryje, durims, svarbiausia yra išvaizda bei patogumas, ką ir garantuoja medinės durys.

Metalinės durys

Metalinės durys – tai vis labiau populiarėjantis žmonių pasirinkimas. Jos ypač išsiskiria savo tvirtumu, kadangi yra išties saugios bei dažnai naudojamos tarp lauko bei namo vidaus. Vis dėlto, metalinės durys taip pat turi ir nemažai minusų, kurie neleidžia šiam durų tipui dar labiau išpopuliarėti. Metalinės durys, pirmiausia, yra išties ganėtinai brangios – jos gali kainuoti netgi iki keleto tūkstančių litų, kas Lietuvoje yra išties dideli, nemažai lietuvių daliai neprieinami, pinigai. Taip pat, metalinės durys nėra labai patogios naudojimui namo viduje.

Šarvuotos durys

Šarvuotos durys – šiuo metu visapusiškai populiariausias žmonių pasirinkimas Lietuvoje. Tai – durys, sukurtos ypatingai kokybiškai, siekiant apsaugoti žmones nuo įvairių įsilaužimų, kas paverčia šias duris praktiškai neįveikiamomis. Būtent dėl šios priežasties, didžioji dalis Lietuvos žmonių šias duris renkasi išėjimui iš patalpos įrengti. Taip pat, kai kurie žmones jas naudoja ir patalpose, tarp įėjimų iš vienos patalpos į kitą, kas ir leidžia šarvuotas duris vadinti populiariausias mūsų valstybėje.

Belieka konstatuoti, jog būtent šie trys durų tipai šiuo metu yra populiariausi mūsų šalyje. Vis dėlto, iš esmės tai nėra labai gerai, nes tai kiek sumažina potencialią konkurenciją, kas kiek mažina durų gamybos Lietuvoje rinkos tobulėjimo spartą. Belieka tikėtis, jog su laiku atsiras dar daugiau durų tipų, kurie bus visapusiškai patrauklūs bei sulauks didelio žmonių populiarumo, kas sukels dar didesnę šios rinkos tarpusavio konkurenciją mūsų šalyje bei leis durų gamybai Lietuvoje dar sparčiau tobulėti, kas leis pasiekti dar geresnių rezultatų tiek populiarumo, tiek durų kokybės atžvilgiu, kas būtų išties naudinga.