Techninių plastikų įvairovė

plastikasŠiais laikais įvairios pramonės šakos negalėtų būti vystomos nenaudojant įvairių techninių plastikų. Šių plastikų yra išties daug, be to, kiekvienas turi tik jam būdingas savybes. Tad kokie yra šie plastikai ir ką  yra būtina apie juos žinoti?

Poliamidas

Kas yra poliamidas? Tai – kietas polimeras, atlaikantis didelis apkrovas. Kokiomis savybėmis pasižymi šis kietas polimeras? Svarbiausios jo savybės yra geras mechaninis atsparumas, cheminis atsparumas, kietumas, o darbinė temepratūra siekia nuo + 40 iki + 100 laipsnių. Poliamido trūkumai: kadangi poliamidas turi savybę absorbuoti vandenį, jo nepatartina naudoti dirbant drėgnoje aplinkoje. Įprastai poliamidas yra parduodamas plokščių ar strypų pavidalais. Kalbant apie šio polimero panaudojimą, reikia pabrėžti, jog šis techninis plastikas yra naudojamas guolių dalims ar krumpliaračiams gaminti.

Fluoroplastas

Fluoroplastas – tai dar vienas techninis, plačiai naudojamas plastikas. Reikia pabrėžti, jog ši medžiaga gali pasigirti labai išskirtine savybe – ją galima naudoti esant itin plačiam temperatūros diapazonui: nuo  – 260 iki + 260 laipsnių. Dėmesį verta atkreipti į tai, jog siekiant išgauti dar geresnį efektą, į gaminamą fluoroplastą yra įdedama ir kitų medžiagų: bronzos, stiklo pluošto. Kalbant apie šį plastiką reikia pabrėžti, kad jo panaudojimas yra itin platus: fluoroplastas yra naudojamas maisto pramonėje ( juo padengiami tešlos kočiojimo voleliai ); mašinų gamyboje; radioelektronikoje; butinėje tecnikoje. Fluoroplastas yra parduodamas plokščių, strypų ar sandarinimo juostelių pavidalu.

Polietilenas

Šis tecninis plastikas yra išties unikalus – jis pasižymi puikiomis savybėmis, ir yra vienas mažiausiai kainuojančių. Kalbant apie polietileno savybes, verta paminėti tai, jog polietilenas yra atspari smūgiams ir dėvėjimuisi medžiaga; yra slidi, turi geras elektroizoliacines savybes; pasižymi itin mažu trinties koeficientu; mažina vibraciją. Polietileno darbinė temperatūra siekia nuo 0 iki + 80 laipsnių. Polietileno panaudojimas yra labai platus  nuo guolių iki pjaustymo lentų gamybos. Šio techninio plastiko galite įsigyti strypų ar plokščių pavidalu.

Fenoplastas

Iš ko yra pagamintas fenoplastas? Šis techninis plastikas tai – fenolioformaldehido dervų pagrindu pagaminti plastmasės milteliai. Fenoplastos darbinė temepratūra siekia nuo  – 40 iki 130 laipsnių. Šis plastikas yra naudojamas gaminant technines detales, kurios laikomos aukštoje temperatūroje. Paprastai fenoplastas yra tiekiamas maišais.

Tekstolitas

Kalbant apie tekstolitą reikia paskayti, kad tai yra sluoksniuotas plastikas, gaminamas aukštoje temperatūroje, presuojant medvilninę medžiagą. Tekstolito darbinė temperatūra  – 65 + 105 laipsnių. Įprastai tekstolitas parduodamas plokščių ar strypų pavidalu. Šis techninis plastikas yra naudojamas mechaniniam apdirbimui.

Polietilentereptalatas

Bene pati svarbiausia šio tecninio plastiko savybė yra ta, jog jis yra itin atsparus dėvėjimuisi. Tačiau ši medžiaga gali pasigirti ir dideliu skaičiumi kitų puikių savybių: yra atspari įbrėžimams, lengvai apdirbama, turi geras elektroizoliacinės savybes, puikus cheminias atsparumas. Vis dėlto, nors puikių savybių sąrašas yra išties nemažas, šis cheminis plastikas turi ir vieną trūkumą – reaguoja į hidrolizę. Medžiagos darbinės temperatūros amplitudė siekia nuo  – 40 iki +110 laipsnių. Kaip ir daugelį kitų tecninių plastikų, polietilentereptalato galite įsigyti plokščių ar strypų pavidalu. Naudojamas įvairose pramonės šakose.

Organinis stiklas

Šio tecninio plastiko privalumai: yra itin lengvas (2 kartus lengvesnis už paprastą stiklą, yra itin tvirtas bei kietas, lengvai mechaniškas apdirbamas. Kalbant apie šios medžiagos trūkumus, reikia pabrėžti, jog šios medžiagos cheminis laidumas yra itin mažas. Organinio stiklo temperatūra siekia iki + 80 laipsnių. Organinį stiklą galite įsigyti lapų pavidalu. Šis techninis plastikas naudojamas šviečiančioms reklamos, darbo vietų apsaugos skydeliams gaminti, langų bei šiltnamių stiklinimui.

Viniplastas

Viniplastas yra termoplastinė medžiaga, labai dažnai jos gamybos metu yra naudojamos pagalbinės medžiagos. Viniplastas gali pasigirti itin ilgu privalumų sąrašu:  sunkiai užsidega, yra netoksiškas, turi geras izoliacines savybes, atsparus rūgštims bei šarmams, lengvai apdirbamas. Darbinė temperatūra siekia nuo 0 iki + 60 laipsnių. Įprastas šio techninio plastiko galima įsigyti plokščių  pavidalu. Viniplastas dažniausiai naudojamas cheminės apartūros gamyboje.

Stiklotekstolitas

Šis plastikas yra apibūdinamas kaip daugiasluoksnė elektrotecninė medžiaga. Savybėmis, kuriomis pasižymi ši medžiaga, yra: kietumas bei tvirtumas, sunkiai užsidega, netoksiškumas. Darbinės temperatūros amplitudė  yra itin didelė, siekia iki + 750 laipsnių. Galima įsigyti plokščių pavidalu, plačiai naudojamas elektrotechninės bei radiotecninės paskirties gaminių gamyboje.

Polipropilenas

Svarbiausios šio techninio plastiko savybės: atsparumas karščiui, geros suvirinimo savybės, mažas tankis, esant neigiamai temepratūrai šis plastikas pasidaro trapus. Polipropileno galite įsigyti plokščių ar strypų pavidalu. Polipropilenas plačiai naudojamas įvairiose pramonės šakose.

Kaip matyti, techninių plastikų yra daug, o susipažinę su svarbiausiomis jų savybėmis, gebėsite išsirinkti tą, kuris geriausiai atitiks jūsų poreikius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *