Sveiki atvykę į rozečių pasaulį

jungtysNors rozetės istorijoje neatrodo reikšmingas dalykas, tačiau jos turi svarbų istorinį atspalvį, jeigu įsigilinsime. Dabar jau daug kur montuojamos išmanios rozečių jungtys, o štai kadaise namams, atrodė, pakanka vos poros elektros lizdų. Pakanka užeiti į tikrai seną daugiabutį, statytą kokiais 1965 metais, kur niekada nebuvo darytas remontas, ir pasižiūrėti, kokia ten situacija. Pamatysite, kad vienas elektros lizdas yra virtuvėje ir vienas svetainėje, o miegamajame net nėra. Nes taip prieš daugiau nei pusšimtį metų buvo įsivaizduojami žmonių poreikiai. Kad jiems reikės tik tiek, ir tik taip. Pakaks vieno ar dviejų elektros lizdų. Į senovines rozetes net nebelenda šiuolaikiniai laidų kištukai. O jeigu prakalbtume apie šiuolaikinius lizdus, rozetes, pamatytume, kad jie yra itin pritaikyti prie žmonių poreikių.

Kokios būna išmanios rozečių jungtys?

Išmania rozete šįkart vadiname ne tokį prietaisą, kuris prijungtas prie centrinio valdymo skydo, kontroliuojančio visas namų sistemas, tačiau rozetes, turinčias vartotojui naudingesnes jungtis. Populiariausios ir žmonėms reikalingos jungtys yra šios:

  • USB;
  • HDML;
  • Garso technikos kištukams (ausinėms, garso kolonėlėms);
  • Modemui arba skirstytuvui;
  • Kompozitinio vaizdo signalo;
  • VGA;
  • S-Video;
  • ir kt.

Dažniausiai jos būna įrengtos tose patalpos vietose, kur labiausiai tikėtina, kad jų prireiks, arba prie įprastų klasikinių elektros rozečių.

Kas yra kištukinis lizdas su USB jungtimi?

Lizdas, kuriame USB jungtis – tai vienas universaliausių lizdų, panašiai kaip ir įprasta rozetė. Įdomu tai, kad mūsų įpročiai ir polinkiai naudoti vienus ar kitus prietaisus dažniau jau yra išsivystę taip, kad USB turi pranašumą prieš klasikines rozetes. Įprastos viešos vietos, kur galite rasti tokių lizdų su USB jungtimis – kavinės arba oro uostai ir į jų kėdes įmontuoti lizdai. Dauguma žmonių naudoja nemažai prietaisų, kurie pakraunami per USB jungtį, nors tą patį galima daryti ir per įprastą laidą. Tačiau daug kam patogiau ir kompaktiškiau naudotis USB jungtimi bei transportuoti jai priklausantį laidą, užuot vežantis kažkokį prietaiso pakrovėją su klasikiniu kištuku. Dažniausiai per USB pakraunami telefonai, planšetės, gali būti pakraunami kompiuteriai, taip pat foto aparatai, kameros, mp3 grotuvai, kai kurie kiti smulkūs išmanieji prietaisai. Rozerė su USB jungtimi ir telefonų įkrovimo funkcija – vienas labiausiai populiarėjančių sprendimų žmonėms, keičiantiems ar naujai įrengiamiems elektros instaliaciją namuose.

Ar sudėtinga pajungti rozetę su USB?

Geriausia, kai visas rozetes namuose pajungia elektrikas – ar tai būtų USB, ar VGA ar kitokia jugntis, tačiau geriausia, kai kiekvienas žmogus dirba darbą, kurį išmano. Juk ir jūs esate kažkurios srities specialistas, tad likite toje srityje, o pavojingą darbą su elektra tegul dirba šios srities profesionalai.

Rozetė su HDML, interneto jungtimis – ar tai realu?

Ne tik HDML, bet ir kitokios jungtys, skirtos vaizdų perdavimui, gali būti įrengiamos namuose. Pagaliau atėjo tas revoliucioningas laikas, kada mes galime visus prietaisus pritaikyti savo naudai, o ne pirkti šimtus adapterių, kad priverstume juos tarpusavyje sąveikauti. Todėl elektronikos, technologijų mėgėjai tikrai neatsispirs pagundai įsirengti USB, minkštų kištukų garsui, HDML ar kitus lizdus namuose ir mėgautis jų teikiamais privalumais. Ypač tai aktualu gerą kiną dievinantiems, namų kino sistemas, gerą garso sistemą turintiems žmonėms. Tegul išmanūs namai prasideda nuo jūsų poreikių atitikimo ir sprendimų, labiausiai tinkančių jums ir jūsų šeimai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *