Spinta: atveriamomis ar stumdomomis durimis?

stumdomų spintų privalumas - saugumasVisuomenės vartotojiškumas sąlygojo tai, kad rinkoje sparčiai daugėja įvairių alternatyvių gaminių ir paslaugų, todėl pirkėjai turi iš ko pasirinkti. Tai labai akivaizdu ir baldų rinkoje. Lovos, spintos, stalai, kėdės ir kt.: nuo didžiausių iki mažiausių, įvairių spalvų, skirtingų gamintojų, skirtingų medžiagų ir pan. Asortimentas labai platus.

Kartais vos vienas baldo dizaino sprendimas gali visiškai pakeisti baldo funkcionalumą ir pritaikymą. Pavyzdžiui, spinta atveriamomis arba stumdomomis durimis. Ta pati spinta, tačiau durų pasirinkimas sąlygos labai daug aspektų ją eksploatuojant.

Spinta – vienas reikalingiausių baldų tiek namuose, tiek biure. Šis baldas nuo pašalinių akių paslepia didžiąją dalį šeimininkų daiktų: drabužius, avalynę, knygas ir kitus daiktus bei smulkmenas. Neretai susiduriama su klausimu, kokią spintą rinktis: atveriamomis ar stumdomomis durimis? Ne paslaptis, kad vis labiau populiarėja stumdomos durys, turinčios ženklai daugiau privalumų palyginti su varstomomis durimis. Klausiate kodėl? Pirmiausia, tai varstomų durų pasirinkimas dažniausiai pirkėją apriboja, kadangi reikia atsižvelgti į durų plotį ir patalpos išmatavimus bei kitų daiktų ir baldų išdėstymą kambaryje. Tuo tarpu stumdomos durys visiškai neužima vietos, nes jos neatsidaro į patalpos erdvę. Todėl tai bus idealiausias sprendimas mažose patalpose.

Varstomų durų atsparumas lūžiams ir kitiems gedimams yra daug didesnis palyginti su stumdomomis durimis. Nuolat atveriant duris 90 laipsnių kampu, vyriuose susidaro dideli įtempimai, todėl net kokybiškiausi vyriai galiausiai tokio spaudimo neatlaiko ir sugenda arba dar blogiau – gali išlaužti gabalą spintos plokštės. O stumdomos durys, jei joms įmontuojamas kokybiškas pritraukimo mechanizmas ir slenkančios sistemos, bus ilgaamžės, neerzins pašaliniais grasais (kuriuos neretai skleidžia atveriamos durys: girgždėjimas, cypimas, durų trinktelėjimas ir pan.).

Skirtumai tarp atveriamų ir stumdomų durų yra ir kalbant apie spintų durų dizainą. Varstomų durų užpildų pasirinkimas gana ribotas, durų plokštė dažniausiai turi būti vientisa, kas labai apriboja dizaino sprendimų įvairovę. Taip pat ne visada galima uždėti veidrodį, nes jis sudaro papildomą spaudimą vyriams. O stumdomų durų vizualių sprendimų pasirinkimo įvairovė itin plati, leidžianti sukurti būtent Jūsų norus, vizijas, poreikius atitinkantį gaminį.

Dar vienas stumdomų spintų privalumas – saugumas. Atveriamomis durimis yra pavojus prisiverti pirštus, juo labiau, jei namuose yra mažų vaikų, tai šis nutikimas gana dažnas ir skausmingas. Tuo tarpu stumdomomis durimis Jūsų mažyliai neprisivers pirštų. Net jei mažylis įkiš pirštukus durims užsiveriant, skausmo nebus, jei stumdomose duryse sumontuotas kokybiškas durų pritraukimo mechanizmas, leidžiantis durims užsidaryti labai švelniai.

Švelnus durų uždarymo mechanizmas apsaugos ne tik mažuosius. Šis mechanizmas naudingas, nes negirdėsite durų trinktelėjimo garso, kuris ypač dažnas namuose, kuriuose yra spintos atveriamomis durimis. Kartais durys netyčia paleidžiamos anksčiau nei reikia ir tada namų ramybę perskrodžia šaižus durų trinktelėjimo garsas. O kur dar vyrių cypimas ir girgždėjimas! Norint tylaus durų atvėrimo ir užvėrimo, reikia nuolat prižiūrėti spintos vyrius. Visiška priešingybė – spintos stumdomomis durimis su švelnaus durų uždarymo mechanizmu. Kuo jis naudingas? Pirmiausia, tai Jūsų tylos niekada nesutrikdys garsus „Bum!“. Antra, šis mechanizmas naudingas, nes durys visada uždaromos iki galo. Dėl grindų nelygumo ar spartesnio vaikščiojimo stumdomos durys gali atsidaryti pačios. To išvengsite, jei jose bus sumontuotas pritraukimo mechanizmas.

Šiandieninėje baldų rinkos pasiūloje atsižvelkite į kokybę, funkcionalumą, patogumą. Sudėliokite visus privalumus ir neigiamus aspektus, kad pasirinktumėte tai, kas Jūsų namuose tiks geriausiai, o Jums garantuos saugumą, patogumą ir džiugins akį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *