Šilumos utilizavimas atliekų deginimo krosnyje, kurią mes vadiname tiesiog šilumos atgavimo sistema. Jei mes galime gaminti elektrą iš šilumos atgavimo sistemos, turime elektros energijos generavimo sistemą. Šilumos ir energijos atgavimo derinys yra KOENERACINĖ sistema.
Pavyzdžiui:
Atliekų deginimo krosnis gamina garą garų katilu. Garai eina į priešslėgio turbiną ir gamina elektrą. Taigi po turbinos yra 3 barG garai. Šiame gare yra garavimo galia. Šį garą mes naudojame vandens išgarinimui džiovyklėje. Šiuo atveju mes turime:
Džiovintuvo garinimo galia
Tai yra kombinuota energijos atgavimo sistema, elektra kartu su garavimu, tai yra termofikacijos sistema. „Atliekų iki kogeneracijos“ sistema.
Energijos grąžinimo riba yra minimalūs reikalavimai, reikalingi teisingam dūmų išvalymui. Klasikiškai tai yra apie 150 – 200 degr.C. Pvz., Žemos temperatūros dūmtakio dulkės gali susikaupti ant maišelių rankovių.
Garo katilas, šiluminės alyvos katilas arba oras-oras šilumokaitis?
Atliekų deginimo įrenginyje gaminamos karštos dūmtakio dujos. Dūmtakių dujas reikia atvėsinti, kitaip filtro įrenginys sudegs, o šiluma gali būti naudojama kaip energijos šaltinis. Skirtingi parametrai, į kuriuos reikia atsižvelgti renkantis katilą:
- Veiklos išlaidos lyginant su energijos atgavimo pelnu
- Ar reikalinga elektra ar garantuojama vietoje
- Sauga
- Energijos rūšis, reikalinga tolesniems procesams
- Jei dūmtakio dujose yra šlapio šveitimo sistema, ar dūmtraukį reikia šildyti?
-
Eksploatacijos išlaidos palyginti su energijos atgavimo pelnu – IG
Garų turbina yra veiksminga kaip energijos atgavimo sistema. Tik turbina, generatorius, sinchronizacijos pultas, demineralizacijos vandens valymo įrenginiai ir aušinimo bokštas sukuria greitai dideles priežiūros sąnaudas. Štai kodėl min. turbinos talpa turi būti pakankamai didelė, kad būtų pelninga energijos rekuperacijos sistema.2. Ar vietoje reikia elektros energijos?
Jei ne visuomet garantuojama, kad elektros energija tiekiama iš tinklo, įrenginį galima panaudoti energijai, pagamintai iš atliekų, turbinos salų režimu. Norint sklandžiai pereiti iš salos į lygiagretų turbinos režimą, reikia atlikti papildomos įrangos ir energijos skaičiavimus (apie apkrovą). Taigi, jei tinklas nutrūks, turbinos salos režimas tiekia elektros energiją. Ir jei tinklelis vėl įsijungs, turbina vėl važiuos lygiagrečiai tinkleliui.3. Sauga
Katilų slėgį sauga daugiausia kontroliuoja techninės institucijos. Tačiau jei imamės šiluminės alyvos katilo, mes žinome, kad katilas neturi jokio slėgio, tačiau nutekėjus, katilas išsilieja. Garo katilas neturi šio trūkumo. Į saugos problemą taip pat atsižvelgiama toliau, pavyzdžiui, džiovykloje.4. Kokios energijos reikia tolesniems procesams?
Jei šalia krosnies yra kitas procesas, kuriam reikalinga šiluma, šiame procese gali būti naudojama iš katilo atgaunama energija. Pasirinkę šią energijos terpę, galite apibrėžti katilo tipą (garas, šiluminė alyva arba oro oras).Jei išmetamosiose dujose yra šlapio šveitimo sistema ir ar dūmtraukį reikia šildyti dūmtraukyje?
Šlapių išmetamųjų dujų valymo sistemos dūmtraukyje sukuria baltus dūmus. Tai yra iš išmetamųjų dujų, kurios yra prisotintos vandeniu. Kad šis poveikis nedingtų, reikės perkaitinti išmetamąsias dujas. Tam gali būti naudojama šiluma iš katilo. Pvz .: garas iš katilo patenka į turbiną, po turbinos garas vis tiek yra šiek tiek perkaitinamas ir gali būti naudojamas dūmtraukio dūmtraukiui šildyti. Tai yra termofikacijos sistema, iš katilo atgaunama elektros ir šilumos kombinacija.
Išvada ir keli pavyzdžiai:
Energijos grąžinimo sistema yra sistema, kuri asmeniškai tinka investuotojo verslui ir jo nuomonei rinkoje. Štai kodėl reikia būti labai kūrybingam energijos atgavimo sistemose.
Parašykite komentarą