Parketlentės: ką svarbu žinoti apie jų klojimą?

Tikriausiai retas, kuris įsirenginėja namus, bando viską remontuotis pats pirmiausia pagalvoja, kaip reikės atlikti visus darbus. Tikėtina, pirmiausias dalykas, apie kurį pagalvoja kiekvienas, koks bus galutinis rezultatas. Tačiau iki jo reikės atlikti dar nemažai darbų ir juos reikės daryti kokybiškai, jei norite kad galutinis variantas džiugintų. Tad šiame straipsnyje plačiau papasakosime apie parketlenčių klojimą, jeigu norite jas dėtis patys.

Dveji galimi klojimo būdai

Nusprendus namuose grindis kloti parketlentėmis svarbu žinoti, kad galite pasirinkti du klojimo būdus, tai yra montuoti jas slankiuoju būdu arba klijuoti prie pagrindo. Pasirinkus tvirtinimą slankiuoju būdu parketlentės yra tvirtinamos tarpusavyje, bet nėra tvirtinamos prie pagrindo. Jos yra sukabinamos tarpusavyje specialiomis jungtimis. Renkantis tokį būdą, po jomis turi būti patiesta speciali medžiaga, be to, papildomai gali būti tiesiama ir drėgmę izoliuojanti plėvelė. Labai svarbu žinoti, kad visi darbai turi būti atliekami ant švaraus, sauso ir lygaus paviršiaus, tik tuomet bus pasiektas pats geriausias rezultatas. Renkantis parketlentes klijuoti prie pagrindo, papildomai reikia naudoti klijus, kurie skirti specialiai tam darbui. Grindų paviršius kaip ir pirmu variantu turi būti lygus, švarus ir sausas.

Kiti naudingi patarimai

Klojant grindis taip pat svarbu nepamiršti ir kompensacinių siūlių. Jos bus bet kuriuo atveju ar pasirinksite vieną, ar kitą būdą. Tik renkantis parketlentes klijuoti prie pagrindo, jo bus žymiai mažesnės, nei kad pasirenkant slankiojantį būdą. Kitas svarbus dalykas, apie kurį reikia pagalvoti, tai garsas. Pasirinkus jas montuoti slankiuoju būdu, vaikštant bus girdimas šioks toks garsas, ypač, jei avalynė yra kietesniu padu. Kad to išvengti galima prieš klojant parketlentes patiesti specialų audinį, kuris garsą slopintų. Parketlentes klijuojant garsas būtų žymiai tylesnis ir papildomų medžiagų neprireiktų. Svarstant, kurį montavimo būdą pasirinkti, svarbu apsvarstyti ir eksploataciją. Pasirinkus slankiojimo būdą, ilgainiui grindys gali pradėti girgždėti, jaustis svyravimas, kai tuo tarpu, klijuojamos grindys būtų kur kas patvaresnės.

Kreipkitės į profesionalus

Jeigu vis dėl to manote, kad patys negalėsite susitvarkyti su parketlenčių klojimu arba tam neturite laiko, visada galite kreiptis į profesionalus, kurie užsiima šiuo darbu. Grindis patikėję specialistams būsite tikri, kad darbas bus atliktas greitai ir kokybiškai, o jūs neužtruksite begalės laiko. Be to, jie galės patarti, kurį būdą naudingiau pasirinkti bei jums nereikės rūpintis dėl papildomų įrankių, kurie bus reikalingi grindų klojimui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *