Miško su žeme ir medienos pardavimas: ką pataria ekspertai?

miško su žeme pardavimasKiekvienais metais privačių miškų plotas didėja. Natūraliai auga ir dėmesys miškininkystei, daugėja klausimų dėl privataus miško pardavimo. Šios srities ekspertai vieningai sutinka – miškui skirtos investicijos atsiperka su kaupu. Svarbiausia neskubėti ir įvertinti kiekvieno pasirinkimo privalumus bei trūkumus – pelningai tvarkomas miškas gali duoti nemažai pajamų.

Miško valdos įsigijimas

Miško valdos privatizavimas vykdomas tada, kai atkuriamos miško nuosavybės teisės, kai asmuo mišką nusiperka arba paveldi. Konkreti nauda iš miško gali būti gaunama keliais būdais. Miško savininkas gali parduoti nenukirstą mišką iškirtimui arba pats organizuoti kirtimus ir parduoti medieną. Miškas taip pat gali būti parduodamas su žeme arba naudojamas ne kaip medienos šaltinis, o atliekant kitą veiklą, pvz., organizuojant poilsį ar turistinius žygius.

Miško su žeme pardavimas ir valdos įvertinimas

Vienas paprasčiausių sprendimų – miško su žeme pardavimas. Šiuo atveju miško savininkas sutartus pinigus gauna greitai, be to, minėtoji suma būna itin didelė. Tiesa, vertinant ilgalaikę perspektyvą, reikia pripažinti, kad paprastai ši suma yra mažesnė nei bendrosios pajamos, kurios būtų gaunamos mišku naudojantis ir jį prižiūrint. Jei nusprendėte parduoti mišką su žeme, primename, kad galutinė valdos kaina priklauso nuo medyno ir žemės kainos, taip pat – nuo šiai valdai taikomų naudojimo apribojimų. Vertinant žemės vertę, reikia prisiminti, kad galutinę kainą lemia geografinė miško vieta. Didžiausia vertė siejama su tomis teritorijomis, kurios yra prie didelių miestų, gerų privažiavimo kelių ar vaizdingų vandens telkinių. Parduodamo medyno vertę lemia kertamos medienos kaina. Vienas dažniausių klausimų – kuris miškas brangesnis: spygliuočių ar lapuočių? Nors konkreti kaina gali skirtis individualiu atveju, ekspertai teigia, kad paprastai didžiausios pajamos siejamos su ąžuolo mediena, kiek mažesnės – su eglės ir pušies medynu. Žemesnėje kategorijoje lieka beržas, uodis ir juodalksnis. Pigiausia yra drebulės ir baltalksnio mediena.

Mišką superkančių įmonių pasirinkimas

Jei norite sužinoti tikslią miško valdos ar medienos kainą, visų pirma turite pasikalbėti su miškus superkančiomis bendrovėmis. Įvertinkite bent kelių įmonių pasiūlymus. Tiesa, kad išvengtumėte nesklandumų ir teisinių sunkumų ateityje, rinkitės tik legaliai dirbančią bendrovę, kuri sutvarko visus dokumentus ir garantuoja sklandų pardavimo-pirkimo procesą. Be to, naujos elektroninės parduodamo miško vertės formos leidžia vos per kelias minutes sugeneruoti preliminarią miško kainą. Tiesa, neapsigaukite – paprastai sistemos pasiūlyta suma yra koreguojama, nuvykus ir apžiūrėjus parduodamą valdą ar kertamą medieną.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *