Lydekų žvejybos ypatumai ir technikos

Įsivaizduokite: Graži pavasario diena, Jūs pasiimate visus reikalingus įrankius, valtį ir išsiruošiate pažvejoti. Galbūt randate ramią įlankėlę, kurioje, kaip manote, galėsite pasimėgauti puikia popietės zvejyba. Užmetate valą ir lėtai pradedate traukti atgal. Staiga, Jūsų valą pakirto. Adrenalinas kyla su pirmuoju sezono grobiu. Pagaliau įtraukėte žuvį į valtį, ir ką matote? Jūs pagavote lydeką, kas galbūt visiškai nėra tai, ko tikėjotės.

zvejyba         428451_566058600101406_681185765_n

Lydekos yra randamos visame pasaulyje gėluose vandenyse, daugiausiai šiauriniuose ir arkties regionuose. Europoje daugiausiai lydekų yra Norvegijos šiaurėje. Lydekos yra didelės, plėšrios, gėlavandenės žuvys. Jos maitinasi beveik bet kuo, kas plaukia, arba pasitaiko jų kelyje, ypač pavasarį.

Dėl jų nepasotinamo apetito, šios žuvys gali užaugti labai didelės. Nėra neįprasta pagauti lydeką, sveriančią 4,5 kg ar daugiau dideliuose ežeruose ar upėse. Nereikia nė sakyti, lydeka yra puikus priedas bet kuriai trofėjų sienai, vakarienės stalui ar nuotraukų kolekcijai.

Galbūt galvojate, kad lydekas pagauti nėra sunku, tačiau tiesa yra tokia, kad lydekų žvejyba reikalauja gero pasiruošimo. Tad kaip reikėtų teisingai pasiruošti? Ir kokias žvejybos technikas pasirinkti?

Lydekų žvejyba su gyvu jauku

Natūralūs jaukai yra vienas geriausių būdų užkabinti lydeką. Gyvi jaukai yra įvairių formų ir dydžių, nuo mažų vabzdžių iki nedidelių žuvelių. Yra viena paprasta taisyklė: pagal gaudomos lydekos dydį atitinkamai pasirinkite jauko dydį.

Mažesnėms lydekoms puikiai tiks nedidelės žuvelės ir kiti smulkūs jaukai. Didesnėms – rinkitės didesnes žuvis (vietoj smulkių žuvelių naudokite ešerius).

Kai išsirinksite jauką, pastudijuokite žvejybos vietą. Paprastai, didesniuose ežeruose yra didesni lydekų grobiai, o kuo didesni grobiai, tuo didesnės ir lydekos. Dėl to, kuo didesnis ežeras, tuo didesnio jauko reikia.

Dažnai, geriausias natūralus jaukas yra iš tikrųjų negyvas jaukas. Lydekos yra ne tik plėšrūnės, bet ir maitėdos. Jos dažnai maitinasi negyvais gyvūnais ežero ar upės dugne. Uždėkite negyvą jauką (pavyzdžiui, negyvą smulkią žuvelę) ant kabliuko, užmeskite ir leiskite nuskęsti į dugną. Jeigu toje vietoje bus lydekų, turite dideles galimybes, kad jos užkibs.

Lydekų žvejyba su dirbtiniais jaukais

Blizgės yra nepaprastai efektyvus lydekų žvejybos metodas. Blizgės forma sukelia svyravimą vandenyje, kuris imituoja lydekos grobio judėjimą. Šiam judesiui žuvys paprastai negali atsispirti.

Blizgės yra įvairių spalvų ir dydžių. Išbandykite visas kombinacijas, tačiau atminkite: kuo didesnė lydeka, tuo didesnė turi būti blizgė.

Užmeskite meškerę ir palaukite šiek tiek, kol vandens raibuliavimas išsisklaidys. Toks veiksmas gali išgąsdinti žuvis. Keiskite ritės sukimo ar blizgiavimo greitį, nes jis turi įtakos vandens čiurlenimui, kas gali nubaidyti lydekas.

Lydekų žvejyba su musele

Šis metodas reikalauja šiek tiek daugiau praktikos ir įgūdžių, nei ankstesni metodai. Tačiau laikas, investuotas į technikos mokymąsi, gali atlyginti dideliais laimikiais.

Žvejyba su musele paprastai vyksta nuo kranto ar šiek tiek įbridus į vandenį, nors ji galima ir iš valties. Šiai žvejybos technikai reikalinga tam tikra įranga, kaip meškerė, ritė, valas ir jaukas. Kol tradicinė žvejyba priklauso nuo jauko pasisekimo, pritraukiant grobį, žvejyba su muselė priklauso nuo užmetimo technikos.

Vietoj to, kad užmestumėte jauką ir trauktumėte atgal, žvejybos su musele metu Jūs užmetate muselę (ryškios spalvos, lengvą jauką, kuris plūduriuoja ant vandens paviršiaus). Tuomet ją palaipsniui keliate ir nuleidžiate žemyn į vandenį.

Žvejojant lydekas rinkitės į priekį plaukiantį, sunkesnį valą, meškerę ir didelę muselę. Lydekos yra žinomos tuo, kad jos mėgsta griebti museles paskutinę sekundę. Todėl nenustebkite, jeigu žuvis iššoks iš vandens paskui jauką.

Žvejyba su musele yra puiki lydekų gaudymo technika dėl daugelio priežasčių:

  • Ji yra ypatingai skirta sėklių vandenų žvejybai.
  • Muselės yra tokios lengvos, kad retai kada išgąsdina lydekas
  • Greitas judesys ir ryškios muselės spalvos sukelia lydekų agresiją, kas skatina stverti grobį.

Nesvarbu, kur ruošiatės žvejoti, lydekų žvejyba reikalauja šiokio tokio papildomo pasiruošimo. Tačiau tam ruoštis verta, nes būsite dosniai apdovanoti. Lydekos puikiai tiks ne tik vakarienės stalui, nuotraukų kolekcijai, bet ir Jūsų trofėjų sienai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *